Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A kötelező munkaalkalmassági...

A kötelező munkaalkalmassági vizsgálat idejét miért vonják le/miért kéne ledolgozni? Tán én találtam ki hogy menjek?

Figyelt kérdés

Kötelező munkaalkalmassági vizsgálat reggel 9kor nem a cégnél hanem a balfenéken, a város más pontján.

MIvel 8kor kezdenék de 9től volt vizsgálat, a közlekedés meg 1 óra legalább, így ki lehet számolni mikorra értem be a melóhelyre aznap.

11re.


A köv havi bérből hiányzott pénz. Levonták , mert csak 11re értem be 8 helyett.


Na de hát nem általam kitalált, nem általam lefoglalt kötelező orvosi vizsgálat volt!


Már miért vonták ezt le? miért kell(ett volna...) ledolgozni?


Nem én találtam ki!


2022. márc. 5. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
kérdezd meg a felettesedet
2022. márc. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nme kívánok állás nélküli lenni másnapra. Ha megkérdezném ez történne.
2022. márc. 5. 15:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Távolléti díj jár arra az időtartamra.

Mt. 146.§ (3) A munkavállalót távolléti díj illeti meg

b)az 55. § (1) bekezdés c)-g) és j) pontjában, valamint az 55. § (2) bekezdésében meghatározott esetben,


Az Mt. 55.§ 55. § (1) A munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól

c) a kötelező orvosi vizsgálata tartamára

2022. márc. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

"Az Mt. 55.§ 55. § (1) A munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól


c) a kötelező orvosi vizsgálata tartamára"


ez nagyon szép de nekem meg szabit írtak ki aznapra és közölték ha nem jó ott az ajtó.

2022. márc. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az ugyanúgy munkaidő része, tehát nem vonahtja le csak úgy. Nyugodtan kérdezz rá hoigy mirét, emiatt NEM rúghat ki! Ha azt mondja írd meg a felmondási papírodat nem írsz meg semmit. Ha Ő ad egy papírt hogy írd alá akkor csak abban az esetben ha ráírja milyen indokkal és az persze valós indok legyen. Aztán iránya munkaügyi bíróság.


Csak úgy akármiért nem rúghatnak ki, csak nagyon sokan félnek ettől megélhetésük miatt amit meg rétek természetesen, csak azért nem árt tisztában lenni a jogszabályokkal mert elég sok olyan van ami nem csak a munkáltatót védi hanem a munkavállalót! A 3-as válaszoló leírta mivan.

2022. márc. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt még hozzá teszem, dolgoztam én is olyan cégnél ahol nem ehlyben volt az üzemorvos hanem a szomszéd nagyvárosban. Mondták hogy foglaltak időpontot nekem annyit kértek hogy menjek be dolgozni és 10 órára kell felmennem a városba, akkor azt intézzem el mondták hogy utazással mindennel együtt kb másfél óra tehát 2 órát szánnak erre, és azt a 2 órát ugyanúgy fizetett munkaórának fogják elszámolni és ha a bérpapíromon mégsem látom hogy stimmelne mivel a kártya beléptető rendszer alapján számolják el a ledolgozott órákat akkor szóljak!


Persze nem fizették ki azt a 2 órát és szóvá is tettem és még aznap hívtak hogy utalták a különbözetet és pár nap múlva látni fogom, akkor még nem volt azonnali átutalás.

2022. márc. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jézus kérdező, nálatok egy kérdés miatt kirugnak?

Magamtól hagynám ott a helyet.

2022. márc. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szar hely , hagyd ott. A vezetőség meg rohadjon meg!
2022. márc. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Alapítványi iskola. Légy hálás, hogy megvizsgálnak, hogy bírod-e még idegileg az alkesz igazgató uralmát. Valamit valamiért.
2022. márc. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na, már váltam az alapítványi iskola fóbiást.

Itt csak "Balázskának" lehet a munkahelyével baja.

2022. márc. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!