Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy állás megpályázásánál...

Egy állás megpályázásánál hátrányból indulnak a fura vezetéknevű emberek?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, akiknek a nevéből valami másra is asszociálhatunk. Pl.: Bugyi, Ondó, Nagyfejű stb. vezetéknevekkel nehezebb valami komolyabb állást találni?

#állás #munka #Fura vezetéknevek
2022. márc. 5. 19:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakit emiatt nem vesznek fel pedig megvan a szakmai tudása, akkor az a cég sem ér fikarcnyit sem. (Vagyis örülj, ha ilyen helyre nem vesznek fel mert nagyon gáz.)


De egyébként nem létezik ilyen diszkrimináció.

Vagyis olyan van, hogy egy Orsós, Lakatos vagy Kalányos nevűt nem vesznek fel, mert félnek hogy nem lesz jó munkaerő.

De hogy azért utasítsanak el, mert Punczi Imre a neve valakinek, az kizárt dolog.

2022. márc. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
Ilyen vezetéknevek nem léteznek.
2022. márc. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Erről a céges levelezéses vicc jutott eszembe. :)



***


Tisztelt IT csoport!


A mai nap kezdtem a cégnél és már el is készült a céges e-mail postafiókom, köszönöm gyors intézkedésüket!


Értékeltem a humorérzéküket, de a kiosztott e-mail cím természetesen nem maradhat. Hogyan képviseljem a céget egy olyan e-mail címmel, hogy faszi@cegunk.hu


Köszi, Farkas Szilárd


VÁLASZ:


Szia, Szilárd!


Rossz hírem van, ez nem vicc ! E-mail címek generálása automatikusan történik a vezetéknév és a keresztnév első betűiből. És sajnos nincs lehetőség ennek módosítására.


Nekem elhiheted, üdv.: Pintér Csaba (picsa@cegunk.hu)

2022. márc. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
Attól függ milyen típusú munkakör. Fizikai- vagy háttérmunkában senkit nem érdekel milyen ciki vezetéknevek vannak, max a kollégák röhögnek egymáson. Viszont egy hírolvasó pozíciónál, ahol minden nap ki van írva a dolgozó neve a képernyőre, ott a képzett munkaerőt Ondó vezetéknévvel nem szerződtetik.
2022. márc. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor Ruszin Szendi Romulusz tábornok urat sem kellett volna olyan pozícióra tenni, amilyenre, mert vicces mikor beolvassák a nevét? :))
2022. márc. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Mert az ő neve mitől vicces vagy obszcén? Mert idegen név a Romulusz?
2022. márc. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%

#6:

Ha már kötözköcc, próbáltad már Vujity Tvrtko nevét kimondani? xDDDDD

2022. márc. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem a nevem vicces, hanem Ondódon lakom. Halál komolyan. Nem tudom miért adnak ilyen nevet egy lakóhelynek, azt meg pláne nem értem milyen okból építkeztek ide annó a szüleim. A lakók kérésére már átakarták nevezni Kishegyesre, de maradt Ondód, mert erre felé mindenki így ismeri. Állasinterjún is ment rajta a viccelődés, mint bárhol máshol, ahol muszáj elmondanom pl.régen a suliba nagyon sokat gúnyolódtak ezen.
2022. márc. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mentalitás kérdése. Én is egy fura nevű faluból kerültem városra. A vezetéknevem meg egyéni, kevés van akit így hivnak. Én szerettem, hogy rögtön felfigyeltek rám bővebb bemutatkozaskor.
2022. márc. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%
7 persze, trutykó
2022. márc. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!