Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy állás megpályázásánál...

Egy állás megpályázásánál hátrányból indulnak a fura vezetéknevű emberek?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, akiknek a nevéből valami másra is asszociálhatunk. Pl.: Bugyi, Ondó, Nagyfejű stb. vezetéknevekkel nehezebb valami komolyabb állást találni?

#állás #munka #Fura vezetéknevek
2022. márc. 5. 19:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan helyek ahol ez hátrány. Nekem külföldi hangzású nevem van (a vezetéknév és keresztnév is) . Sokszor volt hogy nem vettek komolyan miatta, főleg olyan helyeken ahol vén f4sz a főnök.

Volt ahova azért hívtak csak be interjúra, hogy megkérdezzék milyen név ez, művésznév? Komoly ez a nevem? Gyóó, honnan származok? Mi anyám, apám, nagyanyám neve? Hogy jött ez a név? Úgy felbaxtak hogy mondtam mekik majd küldök képet az anyakönyvi kivonatomról, azon élvezkedhetnek.


Amúgy vidéken lakok, Borsod. A sok Brandon, Dzsásztin, Rikárdó hazájában. Nem értem miért pont itt csodálkoznak a fura neveken. Vagy csak a cigányoknak lehet különleges nevük?

2022. márc. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

#7

Feladtad a leckét.

Hát én példul bárhogy próbálnám szépen kimondani, végül mindig Fúj Trutykó lesz...

2022. márc. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ilyeneket kellett megtapasztalnotok. Az a helyzet, hogy nekem is egy ritka és kicsit fura nevem van, az hogy régi magyar helyesírással kell leírni, senkit nem érdekel. De észrevettem már, hogy van aki fennakad ezen. Olyan munkám volt eddig ahol annyira nem számított, hogy hívnak. De most szakmát szeretnék váltani, és korábbi tapasztalataim alapján sajnos van olyan HR-es aki egy ilyenbe is beleköt vagy inkább be se hív. Nem tudom, én örülök, hogy nem a 200.-ik Szabó János vagyok. :) Csak ne lennének ilyen komolytalan emberek döntési pozícióban.
2022. márc. 6. 07:49
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"HR-es aki egy ilyenbe is beleköt vagy inkább be se hív"


Konkrétan így megmondja, hogy ezért nem hív be?


Én minimum a munkaügyiseknek jelenteném az esetet, mert ha ez nem vicc akkor nagyon szomorú!

Ne hagyd annyiban, mert ez negatív diszkrimináció!

2022. márc. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mit vársz egy hr-től?
2022. márc. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
43%

A kérdés alatti leírásban szereplő vezetéknevek nem léteznek. Ma már törvény mondja ki, hogy nem lehet a gyerekre sértő nevet adni.


Ha meg valaki a különleges neveken röhög, az már az ő lelki szegénysége. Ezért be nem hívni valaki állásinterjúra, az szemét diszkrimináció. De mit vársz olyan helyeken, ahol a hr-es csak cukifiúkat és cicababákat vesz fel?

2022. márc. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!