Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mondjak fel munkahelyen?

Hogyan mondjak fel munkahelyen?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ezredik ilyen kérdés, de tanácstalan vagyok. Megpróbálom rövidre fogni a dolgot.

Szóval adott a helyzet, hogy ismerősöm által ide kerültem egy hegesztő céghez, alvállalkozó alá. Már az elején furcsáltam a dolgot, nem írtunk alá semmilyen munkaszerződést (3 hónapig kellett könyörögnöm valamilyen papírért és akkor is kaptam egy kinyomatott határozatlan idejűt amit szintén nem kellett alá írnom). Bérpapírt se kapok a fizetésekről, táppénzes papírt se kell vinnem, szószerint semmit nem kapok/kérnek. A fizetés elég gyér volt az elején (1000ft/óra hétfőtől-péntekig napi 10 órában + 1-1 óra az út a munkahelyig és haza), de úgy voltam vele hogy bevállalom mert iskola után 1 évig nem találtam semmilyen munkát. Most ott tartok, hogy időközben a fia is idejött és ezáltal nekem is felugrott a bérem meg neki is, de csak azért mert ismerem a fiát (1400-1500ft). Most így 1 év elteltével úgy vagyok, hogy kifáradtam a dolgokból mert nincs semmilyen munka sose, egésznap csak ücsörgök és így nem tudom fejleszteni magam a hegesztés terén és félek hogy nem leszek jó máshova mert nem lesz elég tapasztalatom (lassan 2 hónapja nem hegesztettem). Sose biztosít semmit, munkaruhát is már lassan féléve ígérgeti hogy rendel, de sose rendeli meg. Úgy kell másoktól megtudnom, hogy mit csinálok/csinálunk aznap mert csak a fiának mondja el reggel a dolgokat. Volt még 2 kollégám akiket mostanság rúgott ki szóval így ketten maradtunk és nem tudom mit csináljak, ha még itt kell maradnom ledolgozni a felmondási időt mert már kezdek megőrülni. Illetve elkezdtem a jogosítányt is csinálni, már ott tartok, hogy a 30 órát kéne vezessem csak nem tudok vele kompromissziumot kötni, hogy hetente kihagyjak max 1 napot mivel egyik oktató sem tud elvállalni hétvégén mivel zsúfoltak.



2022. márc. 7. 17:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha van ügyfélkapud, akkor az eBev felületen meg tudod nézni, hogy be vagy-e jelentve. Tekintettel arra, hogy úgy kellett neki könyörögni a munkaszerződésért én nem vennék mérget rá, hogy bejelentett. Ha nincs ügyfélkapud akkor az illetékes NAV-ban is megmondják neked. Ha bejelentett, akkor írásban szépen felmondasz közös megegyezéssel (hivatalos e-mail címre küldesz emailt vagy ajánlottan küldesz egy levelet), beleírod az utolsó munkanapod dátumát (a szerzödésedben foglalt felmondási idő alapján kiszámolod). Persze, ha jó a viszony meg ismerős is, akkor illik először szóban tájékoztatni, hogy menni szeretnél.

Ha kiderül, hogy nem vagy bejelentve, akkor pert indíthatsz ellene, viszont akkor semmi sem kötelez téged, hanem szimplán másnap nem mész be dolgozni, ellene semmit nem tud tenni, mert ő vágott meg téged azzal, hogy feketén dolgoztatott.

2022. márc. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!