Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szégyelje magát az, aki 24...

Szégyelje magát az, aki 24 évesen még nem dolgozott?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy mondjuk okj szakmát tanul.

2022. márc. 10. 00:16
A kérdező szavazást indított:
Szégyen
Nem szégyen
66 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
A tanulás a legfontosabb! Ha szakmát tanulsz, akkor gondolom nem munkanélküli akarsz lenni. Így pedig a suli után valszeg neki akarsz állni dolgozni. Szerintem ez alapján semmi gáz nincsen benne.
2022. márc. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha valaki megteheti és amúgy tanul, akkor teljesen normális.
2022. márc. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem gaz. 16eves kortol legalabb 1 honapot nem birt vki osszehozni diakmunkan 24 eves koraig? Ennyire nem volt motivalt arra, h sajat penzt keressen legalabb 1x? Most nem azt mondom tartsa el magat teljesen, mert nyilvan suli mellett nem lehetne es szerintem alap dolog a szulotol h tamogatja az arra erdemes gyereket a diploma megszerzeseig es persze kb egy eleten at ( en legalabbis igy vagyok az en lanyommal), de azert fura szamomra h vkiben ne legyen meg a vagy hogy kiprobalja magat a munka vilagaban.
2022. márc. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
14%

Nincs ebben semmi gáz.


Nem mindegy, hogy valaki céltalanul tesped otthon 24 éves koráig mire a szülei kirúgdossák aztán elmegy sepregetni (mert ez elég gáz)



Vagy mondjuk aktív életet él, vannak céljai, de a tanulás nem biztosít lehetőséget dolgozni, illetve meg is teheti, hogy ne dolgozzon. (ez nem szégyen)


Egyébként a diákmunkáknak nem sok értelme van, ilyen diákszövetségen belül kétszer jelentkeztem. Először egy összeszerelő üzembe amely arra volt jó, hogy a tapasztalt munkavállalók minket csicskáztattak.

Másodjára pedig valami gyerektáborba kerültem ki ahol meg a szervezők elvárták tőlünk, hogy tanítsuk meg varrni a gyerekeket fiú létünkre. De sorolhatnám mennyi baromságot vártak még ott el, szóval onnan el is toltam a biciklit a második nap.


Azután diákmunkát többet nem vállaltam, hanem elmentem egy céghez ahol napi bejelentéssel dolgoztam. Havi nettó 140.000 kp-ba plusz néha ha jó lelkű volt a főnök kaptál plusz pénzt is (ez nem igényelt végzettséget).

A munkalégkör sokkal jobb volt, senki nem csicskáztatott, nem is vártak el sokat, a kollégák is jófejek voltak.


Szóval a diákmunkának nincs semmi értelme, aki megteheti az ne menjen.

Ha nem teheti meg akkor én azt ajánlom próbáljon másképp munkát keresni. (bár ahhoz be kell tölteni a 18-at)

2022. márc. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem. Ha tanultál akkor érthető. Azokkal ne törődj, akik fröcsögnek, hogy én már baba koromban is dolgoztam, az az ő problémájuk, hogy gürizniük kellett már akkor, arról most nem te tehetsz.
2022. márc. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Okj miatt fura. Heti 1x kelett bejarnom es tanulni is alig kelett kulon ra. Meg ha egyetem lenne.. Szetuntam volna magam otthon. De ha szeretsz szulokkel lakni meg toluk keregetni. Lanykent meg elmegy talan
2022. márc. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Egyetértek az utolsóval...
2022. márc. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Gáznak nem gáz, de meggondolatlan, mert tanulás mellett lehet gyakorlatozni, vagy egyéb munkatapasztalatot szerezni. Ilyen után szokott az jönni, "hogy X évig tanultam, de nem kellek sehova, mert nincs tapasztalatom." Illetve a "pályakezdőket keresnek 2 év tapasztalattal, ezek hülyék.."
2022. márc. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem minden képzés mellett és nem minden térségben lehet gyakornoki munkát vállalni.
2022. márc. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Milyen képzés mellett nem lehet munkát vállalni?
2022. márc. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!