Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, hogy ne szégyeljem...

Mit tegyek, hogy ne szégyeljem, hogy vele látnak az emberek?

Figyelt kérdés

Szörnyű embernek érzem magam... van egy nagyon jó barátom, nagyon szeretem, mint embert, mert olyan alázatos és kedves, jókat nevetünk... csak hogy is mondjam eléggé kis bénácskának néz ki, nem népszerű (ez nem baj, csak ismertetőjegyként írom), és néha mikor megyek vele az utcán, olyan furán érzem magam, hogy vele vagyok, mert kivülről olyan nyominak tűnik... ráadásul én lány vagyok, ő meg fiú, tehát azt is gondolhatják az emberek, hogy együtt vagyunk... TUDOM, hogy velem van a baj, és szeretnék ezen változtatni. Nem akarom, hogy érdekeljenek mások véleménye róla, mert én jól érzem magam vele. Tudom, hogy nem is érdemel meg engem emiatt, de mondom: szeretnék ezen változtatni, és le/zarni, hogy ki mit gondol és kiről...

18/L és 16/F



2020. jún. 19. 15:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

ez elég nagy probléma,hogy nyominak tartod a barátod és szégyelled.

csak a saját hozzáállásodon tudsz változtatni,mert rajta és az emberek véleményén nem.

2020. jún. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha annyira nagyon jó barátod, a baráti szeretetnek erősebbnek kell lennie mint, hogy más emberek mit gondoloknak. Kit érdekel mit gondolnak amúgy, ha te ismered és nem tartod nyominak. Amúgy meg segíthetnél is neki, hogy fejlődjön és továbblépjen a nyomiságon kicsit és ez alatt nem azt kell érteni, hogy akarata ellenére megváltoztatni. Neki is jó ha szintet lép. Főleg ha belül értékes ember. A belső amúgy is kisugárzik egy idő után mindenkin, valszeg belül is vannak még nyomiságai, de könyörgöm 16 évesen kb. mind nyomik voltunk. 30 évesen ha vissza gondolok milyen voltam akkor, én is csak nevetek.
2020. jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

kössz, hogy újra megfogalmaztad a kérdésemet :)))

pont ezt szeretném tudni, hogy hogyan változtathatok az én hozzáállásomon... sehol nem írtam, hogy a barátomon akarnék változtatni.

2020. jún. 19. 15:47
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem át kellene gondolni ezt a barátságot. Ő jobbat érdemel nálad...
2020. jún. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem nagyon értékes ember, sokszor brillírozik társaságban is a humorával... de másképp nagyon önbizalomhiányos, emiatt tűnhet nyominak.
2020. jún. 19. 15:48
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, mint írtam, tisztában vagyok vele, hogy ő jobbat érdemelne nálam, de szeretnék ezen változtani... miért ismételitek amit mondok? :D
2020. jún. 19. 15:50
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Hat de varjal mar kislany: azt mondod, h le akarod szarni, h nyominak gondoljak a haverod, de: honnan tudod, h masok annak gondoljak e? Mondta valaki? Nem. Akkor? TE GONDOLOD annak.


Amugy sajat tapasztalat: engem sokat kritizaltak gyerekkent es emiatt tulsagosan is vagytam az emberek elismeresere. En is sajnos tul nagy hangsulyt fektettem arra, h hogyan nezek ki, stb. De rajottem, h masoknak ez nem annyira fontos. Te nem is a baratod felted, hanem magad. H teged ne kritizaljanak ujra, h jaj de nyomikkal logsz, mert valojaban te gondolod magad nyominak. Illetve te gondolod a haverod is annak, mas nem. Nekem is sokaig elt a fejembe ez a nyomo, nem nyomi dolog. De a valosag az, hogy az emberek nagyresze nem is gondolkodik ilyenen. Ha ratok neznek lehet, h epp csak az aznapi bevasarlo listat irjak ossze a fejukben. Erted?


Nem mindenki kritizalos es egyaltalan nem hiszem, h lenezne barki is. Igy felesleges kuzdened is. Az emberek velemenyere szukseged van, de csak bizonyos mertekig. En is mindig ott rontottam el, h vagy mindenbe vagy semmibe nem akartam masok velemenyere adni. De kell. Kell, mert nem mehetsz koszos ruhaba utcara, kell, mert nem mehetsz puceran. Annyira fontos az emberek velemenye, hogy olyan haverral en se mennek utcara aki belekot masokba es kopkod stb. De ha a baratod tud normalisan viselkedni az utcan akkor nincs miert szegyenkezni, az emberek 99%a nem ugy velekedik rolatok ahogy azt te gondolod. :) ez csak sajat tapasztalat, onismeret es sok evnyi pszichologushoz jaras eredmenye. Ha akarod megfogadod. :)

2020. jún. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
illetve inkabb neked nincs onbizalmad es ezt vetited ki ra. Marmint latszik ebbol a "nyomi" temabol ami a fejedben el. Ez nem bantas, de tenyleg a regi onmagamat ismertem meg benned. :)
2020. jún. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"honnan tudod, h masok annak gondoljak e? Mondta valaki? Nem. Akkor? TE GONDOLOD annak." Ááácsi, lépjünk csak vissza a 2. kérdésre, mert a válasz IGEN. Van egy kisebb társaság, amiben mindketten benne vagyunk, a lányok kb. mind csodálkoznak, hogy én miért megyek ide-oda vele külön is, mert hogy olyan amilyen... más ismerőseimet is hallottam róla beszélni. És persze, hogy zavar...


"Te nem is a baratod felted, hanem magad." nyilvánvalóan.


+ nyilván ha oroszlán-magabiztosságom lenne ilyenek nem filóznék, mert meg se tudna rendíteni senki véleménye, éppen ezért írtam ki a kérdést, hogy ÉN mit változtassak magamon.


De az mindenképp jó elgondolás, hogy az emberek nagyrésze aki lát, max egy pillanatig gondol valamit, majd fut is tovább az agya... dehát kisvárosban élek, a pletykák így is mennek.

2020. jún. 19. 15:59
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem bántódtam én meg, tudom, hogy van mit ezen dolgozni.
2020. jún. 19. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!