Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan létezik, hogy egy...

Olyan létezik, hogy egy munkahely megköveteli a kért szabadság és szabadnap megindoklását?

Figyelt kérdés
Velem még nem volt ilyen. (Illetve egyszer a főnök nem értette, miért nem tudok a normál szabadnapomon bemenni egy kicsit, ugyan mi dolgom lenne délelőtt, amit nem lehet máskorra rakni, vásárolni meg pihenni bármikor lehet.) De olvastam már itt olyasmiket, hogy valaki szabadnapot kért, és a főnöke azt várta, hogy alaposan indokolja meg, miért kell neki pont akkor, mert szimpla naplopásra nem szívesen ad ki napokat. Meg hogyha nyáron kivesz szabadságot, akkor külön jelezze, hogyha el akar utazni valahova, ha külföldre, azt főleg. Ehhez joguk van?

2022. márc. 13. 11:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze hozzá a főnökömnek mit csinálok a munkaidőn kívül. Ez máshol is így van szerintem.
2022. márc. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk én írom a beosztást, 6 fős csapat, de mindig ott kell lennie legalább egy embernek. Mindig, vagyis éjszaka, hétvégén, ünnepnapon, mindig. Bárki bármilyen kívánságot leadhat nálam, annyi a követelmény, hogy mondják meg, mennyire fontos, hogy ha ütközés van, akkor tudjam, kinek kedvezzek. Nyilván a "nagyon fontos, a bátyám esküvője" prioritást élvez a "moziba mennénk a barátommal" indokkal szemben. Bízom bennük, nem szoktak átvágni.

De ha nincs ütközés, akkor pont leszarom, hogy miért nem akar valaki aznap dolgozni, lehetőség szerint mindenki kívánságát teljesítem. Sőt, olyan kívánság is volt már, hogy "ezen a héten csak egy szabadnap, jövő héten meg hármat szeretnék egymás utáni napokon".

2022. márc. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
2: Ilyenkor a mozijegyet remélem, kifizetik.
2022. márc. 13. 11:57
 4/25 anonim ***** válasza:
61%
3...🤦🏻‍♂️
2022. márc. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%
3-as, hát nem. Várja meg szépen a beosztás elkészültét, aztán vegye meg a jegyet. Legalább 3 hétre előre megvan a munkarend.
2022. márc. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
5: Arra gondolok, amikor meglátom a beosztásban, hogy egy adott napon szabad vagyok, megveszem a jegyet, majd utána kavarnak, hogy mégsem lehetek szabad. Ekkor ki kellene, hogy fizessék.
2022. márc. 13. 12:08
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetik de nem vagy köteles válaszolni.


Egyszer volt olyan főnököm, hogy jóváhagyta a nyári szabadságot majd amikor indultam volna előtte lévő nap visszavonta, hogy mégis menjek be.

Úgy leordítottam a fejét, hogy többiek azt hitték becsomagolom az uzsonnástáskájába.


Másik munkahelyemen ki kellett tölteni egy lapot indoklással, hogy hol leszek szabadság alatt.

Általában északi félgömböt írtam rá.

Néha délit.

Egyik kollega beperelte miatta a céget és megnyerte.


Mostani helyemen aki akarja elmondja, aki nem.

Behívhatnak szabadnapon viszont nem kötelező elvállalni és háromszoros fizetés + károk megtérítésébe kerül a cégnek.

Olyankor irodába bejutás is munkaidőnek számít.

Nekem mozijegyet már többször térítettek.

2022. márc. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
7: De ez az indoklás is mégis milyen? Mondjuk, hogy valaki nyáron kivesz 3 hetet avval a tervvel, hogy csak úgy lazulgat meg pihenget, de el nem utazik. De aztán mégis hirtelen képbe kerül egy utazás, mert hirdetésben szembejön vele akciós áron vagy megnyeri valami játékban, ismerőse meglepi vele vagy bármi. Ekkor fel kell hívnia a főnököt, és megkérdezni, hogy elutazhat-e? Ahol ezt várják, ott notórius kizsákmányolás folyik, nem vitás. Hiszen gyakorlatilag nem hagyják, hogy a dolgozó azt tegyen a szabadidejében, amit akar.
2022. márc. 13. 14:17
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Szabadság alatt telefont kikapcs, aztán a főnöknek semmi köze hozzá, hol vagy és mit csinálsz.
2022. márc. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
9: Alapjában véve jó terv, csak akkor mi legyen, ha kérdőre vonja, hogy miért nem hívta vissza, miután látta, hogy kereste? Mert az átlagemberfia azért csak nem tartja folyamatosan kikapcsolva, mert másra kellhet neki. Legfeljebb belerakhat egy másik kártyát.
2022. márc. 13. 16:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!