Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan létezik, hogy egy...

Olyan létezik, hogy egy munkahely megköveteli a kért szabadság és szabadnap megindoklását?

Figyelt kérdés
Velem még nem volt ilyen. (Illetve egyszer a főnök nem értette, miért nem tudok a normál szabadnapomon bemenni egy kicsit, ugyan mi dolgom lenne délelőtt, amit nem lehet máskorra rakni, vásárolni meg pihenni bármikor lehet.) De olvastam már itt olyasmiket, hogy valaki szabadnapot kért, és a főnöke azt várta, hogy alaposan indokolja meg, miért kell neki pont akkor, mert szimpla naplopásra nem szívesen ad ki napokat. Meg hogyha nyáron kivesz szabadságot, akkor külön jelezze, hogyha el akar utazni valahova, ha külföldre, azt főleg. Ehhez joguk van?

2022. márc. 13. 11:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

A szabik egy részével te, másik részével a munkáltató rendelkezik. Pl nálunk előző helyemen dec utolsó 3 hete kötelező szabi volt, anyoseknál ez nyáron, de ennyi.


De ha ilyet kérnének h indokoljam meg, hat fel menne a pumpa. És csak annyit indokol el hogy “mert dolgom van” és pont. Vagy el kell intéznek vmit.


A szabit így is így is ki kell adja, nem egészen értem h ha pihenni vágyom, vagy ha bankba megyek, vagy dokihoz azt o mi alapjába akarná NEKEM bepriorizalni..


Olyat hallottam egy volt kolleganőtől max, hogy egész évre vagy fel évre előre kellett mindig kitölteniük a szabikat.. de ez is sztem csak tervezetbe, ergo meg módosítható nyilván, és nem is szokott ebből gond lenni.

2022. márc. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
*nem 3 hét hanem 1 vagy 2, már nem tudom
2022. márc. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Meg valami: ha én pl havonta jarok pl petesejt beültetésre, most mondtam vmit, annak a cégnek az ég világon semmi köze, arról nem beszélve h az e.ü adat sensitiv adat és ahhoz sincs köze a kötelező belső dolgokon kívül..


jogilag szerintem ez nem állja meg a helyét, és biztos utána is mennék, ha ilyet kérnének tőlem.

2022. márc. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Alapvetően arról lenne itt szó szerintem, hogy valami nagyon halaszthatatlan dolgod van-e vagy csak akarsz otthon hesszelni egy napot.

Nyilván utóbbihoz sincs semmi köze senkinek, csak ha rangsorolni kell, akkor nem ez van elöl.

2022. márc. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

24

Ja csak miért is kene szubjektív módon “rangsorolni “?


Aki előbb beírja és tervez, az megy, azt felviszik szépen a rendszerbe vagy akárhová. Ez így fair. Ha Gizike sos el akar szaladni ügyet intézni, de Julcsika 3 hete kivette már feltételes szabinak a jövő keddet, akkor rohadtul nem a főnöknek a dolga lerendezni normális esetben, hanem Gizike maximum látja h julcsika már kivette azt a napot szabinak, és vele kell beszélnie, hogy tudnak e cserélni, vagy átrakná-e.


Nyilván ez lenne a lényege, de ettől meg ez baromira nem normális működés, és továbbra sem tartom jogilag megfelelőnek.. ott van pl megoldásnak amit írtam, az időrendiség, amit így midnen normális cégnél is alkalmaznak. A többit a beosztottak egymással le tudják játszani és kész.

2022. márc. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!