Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy ilyen kis facebookos...

Egy ilyen kis facebookos "szakmai hazugsággal" lebukhatok?

Figyelt kérdés

Dolgoztam a szakmámon belül egy elég nagy intézménynél 2 évig, ami nagyon meghatározó volt számomra, viszont elég furcsa dolgok történtek ezért is mondtam fel, illetve ezek azóta már ki is szivárogtak több dolgozótól tehát mondhatni köztudott milyenek. Ennek a cégnek van egy konkurense ahol ugyanaz a munkakör létezik ugyanazokkal a feladatokkal.

Facebookon meg szoktak keresni magánkívánságokkal, viszont nem szeretném, ha azt látnák, hogy annál a cégnél dolgoztam 2 évig és velük asszociálnának, helyette betenném a konkurens céget és ugyanazt a munkakört, mintha ott dolgoztam volna.



2022. márc. 17. 12:19
 1/10 A kérdező kommentje:
Furcsa dolgok alatt azt értem, hogy pár férfi vezető érdekesen állt a fiatalabb női alkalmazottakhoz. Ez már annyira köztudott hogy facebook posztok is születtek belőle, tehát mindenki tudja aki ezeket nyomon követi.
2022. márc. 17. 12:21
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
De le ám. És azzal el is veszted a hitelességedet azonnal. A helyedben biztos nem próbálkoznék ilyesmivel.
2022. márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Lebukhatsz, ezt ne csináld. Nekem legutóbb kellett adnom kontaktot előző céghez, hogy megkérdezzék tényleg dolgoztam e ott.


Nem hiszem, hogy mindenkiről ezt feltételeznék, mert volt ilyen egy cégnél.

2022. márc. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is kihagynám.

Ha kiderül abból nagyon komoly hátrányod lehet.

2022. márc. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"pár férfi vezető érdekesen állt a fiatalabb női alkalmazottakhoz"


De hát ez nem szakmai kérdés! Akkor miért lenne gond egy kívülállónak, hogy te ott dolgoztál?

Ha szakmailag rossz munkát végeztek volna a cég emberei, akkor megérteném, hogy nem akarod ezt vállalni.


Amúgy a FB nem hivatalos. Sok, ránézésre is faék egyszerűségű ember ír be olyanokat, hogy "iskolák: Harvard".


Harmadszor pedig megteheted, hogy nem írsz be céget, csak foglalkozást.

2022. márc. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én beírnám azt, ahol valóban dolgoztam.

Nyilván azért jöttél el, mert nem tudtál velük azonosulni.

2022. márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Be lehet állítani azt is, hogy ismeretlenek ne lássák a munkahelyeidet. Az ismerősök meg nyilván nem ez alapján ítélnek.

Egyszerűbb, mint hazudozni.

2022. márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze, pláne, ha a környéken annyira meghatározó a két cég, hogy még a másik helyen is az első belső ügyeiről susmognak
2022. márc. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ascelpius ***** válasza:
Semmikép ne hazudj olyat, hogy olyan cégnél dolgoztál ahol igazából nem. Ha tényleg érdekli őket, akkor simán ki tudják deríteni. Ha meg nem érdekli őket akkor meg feleslegesen hazudsz, úgyhogy nem nyersz vele semmit csak hátrányod lehet a hazudásból.
2022. márc. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem se. Bukta lehet, és eljátszod a bizalmat.
2022. márc. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!