Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Névnapozás munkahelyen nálatok...

Névnapozás munkahelyen nálatok hogy néz ki?

Figyelt kérdés
Nálunk egy idióta a főnök. Egyedülálló időmilliomos (meg amúgy is rohadt gazdag, de spúr állat) és havonta jön szedni pénzt olyanok névnapjára is, akit alig ismerünk. Elkér 3 ezret fejenként meg kiadja, hozzunk kaját, piát, már mindenkinek kivan a töke tőle és akkor mehet a buli estig. De ez rohadt kényszer,mert mennénk már haza,de ott kell kényszerből jópofizni. Mit leget tenni?nem ért a szóból, többen mondták,ez gáz,de megsértődik.

2022. márc. 22. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Hahhahhahaahahaha

Mindezt egy napi bérért?

2022. márc. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs ilyen kötelező ajándékozás, se evés-ivás.

Kicsi helyen dolgozom, csak páran vagyunk. Jelképes kis ajándékot van, aki vesz a másiknak, pl. egy szál virág, egy csoki. De semmi kötelező. Vagy aznap épp meghívja a másikat egy sütire.

Én tuti nem adnék be havonta pénzt ilyenre. Közölném, hogy bocsi, de nincs pénzem. Adjon fizetésemelést :D

2022. márc. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló volt, én szimplán nem adtam bele.
2022. márc. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ilyen agymenések nincsenek. Szép is volna.

Mit lehet tenni? Nem adsz bele. Megmondod, te nem szállsz be, és ha akarsz, hazamész munka után. Ilyen egyszerű. De ezt te is tudod. És azt is, hogy kellemetlen lesz. De megéri. Állj ki magadért.

2022. márc. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerencsére én olyan helyen dolgozok, ahol nincsen ilyen f*szság, korábban a másik helyen volt ilyen, ott is a főnök erőltette, mindenki utálta.


Anyám unkahelyén volt egy normális megoldás, amikor igazgatóváltás volt: megmondta, hogy nem pazaroljuk erre az időt, ez egy munkahely.


De, hogy ne legyen sértődés, ezért minden fél évben egyszer van egy-egy általános névnap, az egyiken megünnepeljük azokat, akiknek az év elején van a névnapja, a másikon meg akiknek az év végén van a névnapja. Ekkor az ünnepeltek hoznak be kaját, piát. Ajándékot meg mindenki annak vesz, akinek akar, ez fakultatív.


Ez szerintem egy működő megoldás.

2022. márc. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (könyvtár) olyan a névnapozás, hogy mindig kiteszünk egy szép kinyomtatott képet ráírva, hogy most kinek a névnapja van, akinek névnapja van pedig hoz be nasikat, esetleg üdítőt a többieknek.
2022. márc. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk annyi, hogy akinek tudod hogy névnapja van és találkoztok annak megmondod hogy boldog névnapot! Még otthon is kimerül ennyiben. Ha nem olvasom, soha nem gondoltam volna hogy van ahol ekkora fesztivál van egy random munkatárs névnapja körül. 3000 ft, kaja, pia, buli estig... Ott valaki nagyon nem normális. Még a szülinapomat sem a munkahelyemmel ünneplem.
2022. márc. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%
Srácok, kamu az egész, nem kell érdemben válaszolni.
2022. márc. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De attól fo....okbor,ha kilógok a sorból, megsértődik,nem vagyok odavaló, nem tartozom a csapatba,elsők között fog kirúgni, a meló meg nagyon kell.
2022. márc. 22. 13:37
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még egy kicsit tűrj, közben keress munkát.

Tudod ám, ki az a barom, aki 3000 Ft-ot befizet egy félsenki névnapjára... Ebben a szar helyzetben örülök, ha magamnak megveszem a kaját, nemhogy más szaros névnapjára költsek!

2022. márc. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!