Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Náthásan, kisebb betegségekkel...

Náthásan, kisebb betegségekkel bementek dolgozni?

Figyelt kérdés
2022. márc. 26. 08:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nyugaton ilyen nincs, betegen be se engednek.
2022. márc. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Bemegyek, nem fér bele, h a táppénz miatt kevesebb pénzt vigyek haza.
2022. márc. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Régen mindig bementem.

A jelenlegi munkahelyemen szerencsére van annyira rugalmas a HO rendszer, hogy megengedi a hirtelen egy hét otthonmaradást.


Én személy szerint nem szívesen táppénzeznék mindennel.

1-1,5 havonta kapok el valamit, de zömében enyhe. Levertség, fáradtság, gyengeség SOHASINCS. Az orvos mindenre antibiotikumot ad. A táppénz keveset fizet.

2022. márc. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
71%
Na az ilyen kolléga miatt mondtam fel. Azóta nem járok kéthetente a gyógyszertárba.
2022. márc. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Igen, aki dolgozni akar nálunk az bemegy, más meg hobbiból jár táppénzre hogy ne kelljen
2022. márc. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nálunk is a tp alatt mondták, hogy attól ha akarok dolgozhatok otthonról. Na akkor már eleve inkább bemegyek
2022. márc. 26. 09:48
 17/23 A kérdező kommentje:
Persze másképp élik meg a kollégák is ha valaki csak kicsit náthásan orrhangom elvan, vagy durva influenzával nyomja a hetet.
2022. márc. 26. 09:50
 18/23 anonim ***** válasza:

13-as vagyok.


Amúgy az elmúlt 1 év alatt ötször voltam beteg, abból kettőnél volt orrfolyás, köhögés. A többi esetén csak duzzadt orrnyálkahártya vagy elviselhető torokfájás. Az orrfolyásosok közül is az egyik nagyon enyhe volt, 1,5 hét, de enyhe. Szóval ezzel nem szívesen malmozik az ember 60% táppénzzel. Home office lehessen, vagy ahol nem lehetséges, ott maszkban dolgozást is el tudok képzelni. Akár azért nem most, de járványveszélyen kívüli időkben.

2022. márc. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez megfelelelési kényszer a részedről. Konkrétan mondták neked, hogy lázasan gyere be és dolgozz vagy kirúgnak?


Szerintem ez nagyrészt a dolgozók parája.


Én utálnék ilyen emberekkel dolgozni és keresnék más helyet.

2022. márc. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Simán, ezen a héten is betegen dolgoztam. A főnök nem nézi jó szemmel a betegség miatti hiányzást, felőle megfertőzhetem az egész céget.
2022. márc. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!