Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A borravalót meg kellene...

A borravalót meg kellene osztanom a kollégákkal?

Figyelt kérdés
Egy autófényező műhelyben dolgozom és múlthéten jött egy nagyon ritka és értékes japán sportautó,amin egyedül én dolgozom. 22éves az autó ,teljes felújítás és átépítés vár rá, és a tulaj nagyon aprólékos munkát követel. Mondhatni egy VIP ügyfél, ehhez hasonló volumenű munkánk még soha nem volt és sokan néznek be hozzánk csak azért,hogy az autót megcsodálják. Már a negyedik napja dolgozom rajta és még legalább ennyi hátravan. Eddig a tulaj minden nap bejött a műhelybe megnézni,hogy hogy állunk és minden alkalommal a zsebemben nyomott egy 20ezrest. Ez több mint az egész napi fizetésem és a kollégáim irigyek, mert nem ők kapták a melót és rossz néven veszik amiért nem osztom meg velük a pénzt.

2022. márc. 26. 15:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak te dolgozol rajta, akkor mást nem illetti a pénz, csak téged! Ha ezt a kollégáid nem tudják felfogni, akkor ez az ő gondjuk és nem a tiéd.
2022. márc. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó prosztó proli kollégáid vannak, ha egy szaros huszason képesek fennakadni.
2022. márc. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Eddig 80ról van szó,nem 20ról. És ahogy elnézem lesz mégegyszer ennyi,mert eddig minden nap jött. Mindig sztorizgat 10-15percet miközben dolgozom és egy doboz szivart is adott.
2022. márc. 26. 17:44
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a kollégáidnak ehhez. Ha közös lenne a munkavégzés ezen az autón, akkor lehetne osztozni, de így felesleges. Ha nagyon jó fej akarsz lenni esetleg egy pizza bulit tarthatsz amit te fizetsz. (Mármint rendeltek munkahelyre. Gondolom nem egy nagyon nagy cég.) De szerintem én ezt sem tenném meg, ha így irigykednek. Nem érdemlik meg.
2022. márc. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha kussolnának, már rég letettem volna nekik egy-két kocka jobbféle hazai sört, csak hogy ne érezzék, hogy kimaradnak valami jóból. Van annak a pénznek helye egyébként gondolom. Ha nincsenek hagyományai az ilyesminek ott, akkor mégis miért kellene feszülni rajta? Persze ha normálisan szívják a véredet, akkor más a helyzet, hadd osztozzanak örömeidben, nappal jégkrém, este sör, érted, de ha azok a típusok, akik másnap már rendesen oltogatnak, hogy hol a sör, akkor értelme nincs elkezdeni.
2022. márc. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi pl. nem tesszük el a borravalót magunknak, mert csak nálunk van pénztárgép és más melóját is nálunk fizetik. Ajándékot viszont szoktunk kapni a mi munkánkért, csokit, italt, azt megosztjuk. De!! Egy melóért, ami csak a te érdemed, ők miért tartják a markukat? Eléggé pofátlanok. Bónuszt is megosztjátok? 😃
2022. márc. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdem én,ők adtak a borravalóból neked amikor kaptak?Sejtem hogy nem,tehát neked se kell.
2022. márc. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!