Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nőnapoznál ilyen kollégákkal?

Nőnapoznál ilyen kollégákkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok, érdekelne a véleményetek. Egy viszonylag kicsi helyen dolgozom, vagyunk 17-en, ebből 10 nő, 7 férfi. Sajnos nagyon rossz a kollégák közti kapcsolat, ha felbukik bennünk a férfi kolléga a folyosón, akkor sem köszön, sőt átlép rajtunk... Jelezve a vezetőségnek, azt a választ kaptuk, hogy hát köszönjük mi előre jó hangosan, majd akkor észreveszi magát a kolléga. Nem gondolnám azt, hogy nekem 40 éves férjezett nőként kellene egy 30 éves agglegény fiatalembernek előre kalapolni, nem beszélve, mondjuk az 50 és 52 éves kollégnőkről... Mikor szó szerint a fiuk lehetne, akkor tényleg nekik kellene ezt a minimális tiszteletet kicsikarni maguknak?


Jön ugye holnap a nőnap... Már évtizedes hagyomány nálunk, hogy a fiúk virággal köszöntenek minket, mi pedig megvendégeljük őket cserébe... De mivel ilyenek a viszonyok és iszonyok, így én voltam az, aki elsőként jelezte, hogy köszöni szépen, de nem kér ebből a képmutatásból, mert én nem virágot kérek nőnapra, hanem tiszteletet... Mert aki tisztel az köszön, aki nem köszön, az nem tisztel, és aki nem tisztel az ne adjon virágot... Félreértés ne essék, ez nem egyszeri alkalom a nem köszönés, hanem évek óta, napi szinten visszatérő dolog... Végül az összes női kolléga csatlakozott hozzám, kiváltva ezzel a férfiak borzalmas haragját és dühét, akik vérben forgó szemmel ismételgették, hogy ez a mi szegénységi bizonyítványunk, mert ők a virággal az irántunk érzett tiszteletüket és becsületüket óhajtották kifejezni.... Hát nem tudom, aki így tisztel, az mit csinál, ha nem tisztel? És nem csak a nem köszönés a probléma, sajnos a keresztbe tevés, a másik alá rakás is mindennapos dolog nálunk... Mindezt férfi kollégától a női felé... Kicsit durva, nem? Szerintetek?



#nőnap #Holatisztelet
2022. márc. 7. 10:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

"...kiváltva ezzel a férfiak borzalmas haragját és dühét, akik vérben forgó szemmel ismételgették, hogy ez a mi szegénységi bizonyítványunk, mert ők a virággal az irántunk érzett tiszteletüket és becsületüket óhajtották kifejezni...."


Na, innentől kezdve nem hiszem el!

Egyetlen pasinak sem fog vérben forogni a szeme, hogy a munkahelyen nem kell köszönteni a számára totálisan érdektelen nőket.


Amellett, ha nőnap van, akkor mikor van férfinap?...az egyenlőség jegyében.

2022. márc. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Dik, még tiszteljen mert te idősebb vagy😂

Ha neked hiányzik a köszönés, akkor köszönj neki te előre!🤷‍♂️

Te sem tisztelted meg őket azzal, hogy köszönj, akkor milyen jogon várod el?

Most, itt lenne az alkalom, megkapnád a várva várt "tiszteletedet", oszt behisztizel....

2022. márc. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

"Amellett, ha nőnap van, akkor mikor van férfinap?"

November 19-én, 1999 óta:

[link]


A kérdés kapcsán meg dolgozni jártok a munkahelyre, nem jópofizni, nálunk annyi a nőnapozás (legalábbis az elmúlt évek alapján), hogy minden kollegina asztalára letesznek egy virágot, nincs külön rituáléja. Karácsonykor meg mindenki kap egy rúd bejglit, férfi is, nő is.

2022. márc. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

Köszöntöm anyámat Anyák napján, köszöntöm a feleségemet/páromat/szerelmemet Valentin napon, mit köszöntgessek idegeneket csupán a nőnemük miatt, bármikor is?

Nem megy ez szembe a XXI-ik századi feminista elvekkel, akármilyen zászló alatt fogalmazódott meg a "Nőnap" 100 évvel ezelőtt? Mára elavult és okafogyottá vált.

És a köszönésről:

Mivel tisztáztuk, hogy nők egyenesen visszautasítják, hogy nőiségük miatt megkülönböztetve legyenek, így az általános normák vonatkoznak rájuk is.

Fiatal köszön az idősnek, az újonnan érkező köszön az ott levőknek,..stb.

Aki ezt nem tartja be, az neveletlen, függetlenül attól, hogy milyen nemű.

2022. márc. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Ilyen tuskó kollégákkal nem kell foglalkozni, jól tettétek!

Amúgy nyilvánvaló, hogy a megvendégelést bánják, nem azt, hogy nem nyomhatnak a nők kezébe egy szál hervadt virágot.

2022. márc. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%

"November 19-én, 1999 óta:

[link]


Tegye fel a kezét az a nő, aki erről tud és köszönti a férfi kollégáit 2009 óta. (Hazánkba ugyanis állítólag akkor lett nagy titkosan - hogy lehetőleg senki ne tudjon róla - bevezetve)

2022. márc. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%

Minek kéne köszönteni a férfiakat?

Minek kell köszönteni a nőket?

Miért nem lehet megszabadulni az efféle ócska divatja múlt szokásoktól?

Ha lehet valaki válaszolja meg ezeket, köszi.

2022. márc. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Nőként linkeltem be az oldalt, bogárka. :-D Egyébként én úgy jegyeztem meg, hogy nőnap Zoltán napon van (köszöntöm a Zoltánokat is), férfinap meg Szent Erzsébet ünnepén.
2022. márc. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
7-es, ott van az oldalon, mi a célja a férfinapnak, olvasd el.
2022. márc. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

Megváltozott a világ. Szeretem ezeket a "fiam/lányom lehetne" megjegyzéseket. Pontosan, a mi generációnkat ti neveltétek fel.


Azért mert valaki 20 évvel idősebb azért tiszteljem? Közben meg rohan a főnökhöz mert nem köszöntem a folyosón? Érett viselkedés.


Nekem 2 hét után derült ki a főnökömön keresztül, (igen, odáig elment) hogy Marinak az a baja, hogy mikor látott az utcán amikor dolgozni mentem, nem köszöntem neki, és még a fejem is elfordítottam.


Valóság: ki az aki Budapesten úgy megy dolgozni, hogy figyeli kik sétálgatnak körülötte? Simán elvoltam a gondolataimmal és átnéztem rajta, mert nem vettem észre. Valószínűleg ha rámköszön akkor felismerem. Akkor is ha 20 évvel idősebb.


Ennyire ne legyen már unalmas néhány ember élete, hogy van energiátok ilyenekkel foglalkozni?

2022. márc. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!