Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi kihasználás?

Munkahelyi kihasználás?

Figyelt kérdés

Szóval úgy érzem, elnyomnak, kihasználnak a munkahelyeimen. Ennek az egyik oka az lehet, hogy fiatal vagyok (24/F). Velem végeztetik el mindig a legtöbb és legkoszosabb munkát, és sokszor azt mondják, alig dolgozom..

Sokszor gondolok rá, hogy nem csinálok meg 1-1 dolgot, de a vége úgy is az lesz hogy nekem kell, mert más nem fogja, vagy szólnak éppenséggel.. Szóval úgy érzem, bár azt a fizetést kapom mint szinte bárki más, mégis nekem ténylegesen meg kell érte szenvedni, míg ők a sokkal lightosabb melót végzik és panaszkodnak. Ti szerintetek igazságos, hogy a fiatal végzi a legnehezebb/legkoszosabb munkákat, mindenre ugrik, míg a nála maximum 10 évvel idősebbek sokkal kevesebbet dolgoznak? Én mindig próbáltam a munkahelyeimen kedves, barátságos lenni. Mindig segítőkész voltam, amit látnak is.. És talán pont ezért is akarják a munka trutymó részét rám nehezíteni, mert tudják hogy nem nagyon tud ugrálni, majd ő megcsinálja. Szerintem igazságtalan ez, ahogy a fiatalokkal bánnak, vannak itt hasonló cipőben? Vagy akár felnőttek, ti mit gondoltok erről?



2022. márc. 27. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindig azt vallottam:

Ha aláírtam egy szerződést x bérért, akkor durván fogalmazok, megvettek ennyi pénzért, ennyi órára.

Én azt ledolgozom és megyek haza.

És nem érdekel más, teszem a dolgom, nem túráztatom magam, felesleges.

De soha nem én voltam sem első, sem a második, akit elküldtek..

2022. márc. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én gondolok itt arra elsősorban, hogy egy csapattal dolgozol, mégis mindig neked kell a trutyi részét csinálni, sosem mondják neked például hogy csináld az én részemet, én pedig ma a tiédet átvállalom. Tehát 1 munkakörben vagytok, mégsem vagytok teljesen egyenlő rangban, mert a fiatalságod esetleg megvezethetőséged, jellemed miatt kihasználnak.
2022. márc. 27. 20:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért hagytam ott egy nagynevű multit, mert az akkori kollégák valamiféle csicskának néztek. Folyton magamrahagytak, és lejártam a lábamat a sok megmunkálógép között. nem vártam meg a próbaidőt, és inkább leszámoltam, még úgy is, hogy akkor nem volt új munkahely képben.
2022. márc. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Velem is megtörtént. Heti rendszerességgel tisztán hallottam, amikor a többiektől megkérdezte a felettes: "átmennél a másik részlegre?" A válaszuk: nem! Utolsóként hozzám jött: " Át kell menni!" Itt pattant el a cérna. A zsebemben már hetek óta ott volt a felmondás. Ezt a napot ledolgozom, holnap -1 emberrel kevesebb! Átmentem a másik részlegre. Másnap már nem mentem be.
2022. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Volt már részem benne. Fiatal férfi patikusként állandóan rám akarták sózni az 50+ kolléganők a nehezebb gyógyszeres csomagokat, amiket a magasan lévő polcokra kellett tenni és egy idő után a f@szom ki volt vele. Egy idő után már elvárás lett ebből.


Könnyen visszaélnek a segítőkészséggel az emberek.

2022. márc. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De mindig csak azt használják ki,aki hagyja ezt.
jan. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os, van olyan szitu, amikor az illemből csinálják a lelki terrort...
jan. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor sem muszáj ott maradni.6os voltam
jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6os 8as, arról a munkahelyről már eljöttem, nem tudtam mit kezdeni a kollégákkal. De mások sem. A szakmán belül elég rossz híre lett annak a munkahelynek...
jan. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!