Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy gondolják a cégek, hogy...

Hogy gondolják a cégek, hogy az egyetemista el tud vállalni heti 20h diákmunkát?

Figyelt kérdés

Sehogy nem jön ez nekem ki, másnak hogyhogy?

Nézzük azt, hogy általában heti 3 nap a suli akkor plusz két napon 10 órát kellene az irodában dolgozni. Mikor pihen az ember? Mert az egész hétvége akkor bizony tanulással megy el. És akkor semmi másra sem marad idő, mint például edzés, vagy ügyintézés, vagy barátok. De első évemben nekem heti 4 nap suli volt, tegyük fel, hogy hamar végzek és bevállalok 4 napot. Akkor is, heti 5 órát kellene naponta dolgozni, hogy kijöjjön a matek. És most csak a minimum elvárt óraszámról beszélek. Mire hazaérek az egyetemről, mire odaérnék utána dolgozni, alig maradna munkaidő, kb. 3 óra talán.

Ti hogyan vagytok képesek elvállalni, mert csak ilyen paramétereket találok, gondolom akkkor csak van rá "kereslet".



2022. ápr. 4. 15:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%
Dolgoztam recruiterként egy multinak diákként, én magam is diákokat interjúztattam. Úgy tudtam megoldani, hogy az előadásokra meg amire nem volt fontos, egyszerűen nem jártam be. Rengeteg 20 órás pozink volt és valahogy mindig volt rá ember aki meg tudta oldani suli mellett. Nekem csak egy félév volt nehéz, utána tömbösítve lettek a tárgyaim, pl csak szerdán de akkor 8-20 között, a többi napom viszont szabad volt, így akár heti 30 órát is tudtam vállalni.
2022. ápr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Órarendtől függ, ebben igazat adok :) Pl első 2 évemben fontosabb volt az edzés mint a tanulás, meg is csúsztam amiből lehetett. És nekem is volt olyan féléven emiatt, amikor alig pár tantárgyam volt. De természetesen amikor úgy gondoltam hogy most már ideje karriert építeni, átjelentkeztem levelezőre és úgy diplomáztam le. Így nagyon könnyű volt főállásban dolgozni hétköznap
2022. ápr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
71%

Azért várják el mert van aki teljesíti.Van aki pár évig képes kb tönkretenni magát,egy ilyen diákmunka,gyakornokság sokat segít a munkaerőpiacon való kezdésbe.Ha úgy nézzük a következő 40-50+ évedet könnyíted meg.

Minimál alvás+energiaital/kávé kombóval lehet időt keríteni,persze ez nem egészséges hosszútávon.Illetve ahogy írták rugalmasabbak a munkáltatók beosztás ügyileg.

2022. ápr. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%
En feketen meloztam par orakat amikor akartam kb. 2x annyit kerestem mint diakmunkaval..
2022. ápr. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%

1. Aki rá van szorulva az el fog menni. De ez csak egy lehetőség, azért hogy nappalin tanulj ne estin vagy levelező.

2. A diákmunka NEM kötelező.

3. A cég feltételezi, hogy azért mész dolgozni mert van rá időd. Ha nincs akkor nem mész.

4. Az senkit nem érdekel mikor pihensz, mikor tanulsz vagy mikor lazulsz. Nem csak most, később se.

5. Nem mindegy hogy büfé szakosként vagy orvostan hallgatóként akarod besűríteni a munkát.

2022. ápr. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
48%

Egy hét 168 órából áll.

Naiv elképzelés szerint mondjuk ebből 7*8=56 órát alszik az ember. Marad 112. Ha valaki átlagos képességű és 30 kreditet vesz fel, és a vizsgaidőszakot nem számoljuk (ami nagyon erős felülbecslés), akkor heti kb 64 órát foglalkozik az egyetemmel. (Valójában ez sokkal kevesebb, mert egyrészt 30 kredit valójában nem igényel ennyi időt, másrészt vizsgaidőszakban van plusz 6 hét, amin ezt el lehet osztani.)

Így is marad heti 48 óra, ami több, mint egy teljes állás. Ebbe belefér nagyon simán 20 óra munka. És marad legalább 28 arra, amire akarod.


De lássuk be, hogy nem alszunk napi 8 órát és nem is egyetemezünk heti 64-et. Nekem megy a munka, egyetem, szociális élet, edzés stb összehangolása. Nem egyszerű, de nem lehetetlen.

Igaz, én nem magolós szakon tanulok meg nem is építész vagyok, szóval nem annyira időigényes a dolog. (TTK)

És az is sokat számít, hogy nincs megadva mikor dolgozzak, így elég, ha mindig az éppen szabad óráimat fordítom erre. Nem kell emiatt órákat átpakolnom.

2022. ápr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
58%
Én ismerek olyat, aki két gyerek és állás mellett végzett el jogi egyetemet. Lehet, hogy estis, levelezős, vagy olyan embereket keresnek, akik nem járnak be mindenféle bulielőadásra, hanem csak a kötelező gyakorlatokra.
2022. ápr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!