Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet kezelni a kollegá...

Hogyan lehet kezelni a kollegákat, akik KÉRDÉS-nek álcázva akarják, hogy én csináljam meg helyettük a munkát?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy a cég ahol dolgozom elég kicsi, de még így sem képesek normális gárdát összetartani, van 5-6 ember, aki ért a szakmához, a maradék 20 meg csak egy-egy név a bevizionált szervezeti ábrán és általában csak pár hónapig, max 1-2 évig dolgoznak ott.


A helyzet nehézségét az adja, hogy odajönnek hozzám, felhívnak boci szemekkel és eldarálnak "valamit", majd pedig drámai szünet. Mivel nem tudják mire megy ki a játék, ezért csak egymás után fűznek szavakat, amiket napközben hallanak.


Én persze tudom hogy mit akarnak, és a megoldást is, csak épp nem az én munkám megoldani.


Ha elmondom nekik a véleményemet, és az információkat, akkor is marad a síri csend, mivel nem tudnak mit kezdeni a dologgal.


Én úgy érzem, hogy azt szeretnék, hogy oldjam meg helyettük a dolgokat.


példa:


meg kell valamit keresni a raktárban. Elmondom mit kell keresni, hol kell keresni, hogyan néz ki, mi van ráírva a dobozra. Küldök képeket, egy dedós szintjére lebontom a problémakört, hogy tanuljanak is, de őket nem ez érdekli, hanem hogy én menjek le és keressem meg, mert ők nem mérnökök. Ő csak egy raktáros, vagy beszerző, vagy akármi.


Persze a számlákkal, a szerződésekkel is legyek képben, én nem mondhatom, hogy nem vagyok pénzügyes, és nem vagyok jogász.


Szívesen megmondanám pl hogy az ügyfelek hova utalják a befizetéseiket (az én számlámra, elég csak egyszer, főleg ha 6 számjegyű EUR befizetésről van szó)


A "képzettebb" kollegák jönnek olyan kérdésekkel, amiket interneten is meg tudnak találni, de ők igazából mást sem várnak, csak hogy megadjam nekik, amit copy-pastelni kell.


Ha nem csinálom meg, és csak információt adok át, amiből meg tudják oldani, és nem dolgozom helyettük, akkor megy az ugatás, hogy én vagyok a rossz ember.


A főnök gyerek érzékeli, hogy a helyzet a cég napi működésében kritikus, és ilyeneket dobál, hogy "hát ha neki kitelik az idejéből a hülyeségeket megválaszolni, akkor nekem is". Csak azt direkt nem mondja, hogy ő leugathatja az embereket, én meg nem.


A honorárium mondjuk elég jó, ami kompenzálja a sérelmeket, csak éppen mostanában már az ilyen 2-3 éve ott dolgozó emberek is csak odaállnak, hogy ki fognak lépni, és mivel szükség van a munkájukra, ezért a bérek elszabadulnak, az enyém meg lemarad. Ugyanis én a tudásommal szereztem a fizetésemet, nem zsarolással.


Ennél a cégnél folyamatosan oktatások mennek, amiket én tartok, odaadom a kezükbe a termékeket, videók, képek tömkelegét mutatom be, hogy a gyermeki lelkük is megértse, de már a következő nap nem emlékeznek semmire. És ez az ismétlő oktatáson sem javul.


Multkori extrém példa:


leírtam, emailben, hogy mit kell copy pastelni és hova.


kb 3 nap és 5 ember több órás MEGBESZÉLÉSEINEK az lett a vége, hogy csak le kellett menjek és a beszerzőnek bediktálni, hogy mit hova írjon.


Az ő hozzáadott munkája az volt, hogy nyomkodta a billentyüzetet meg az egeret, amitől a 2 perces feladat 5 percessé vált, mármint ha én csináltam volna meg.


Kicsit már unom, hogy mindig megbeszélések vannak, de senkinek sem megy át hogy mit kell csináljon, a legkisebb mértékben sem látják át, hogy mit akarunk elérni és hogy ők mit tudnak hozzáadni.


Nekik a munkanap csak egy rituálé, amit valahogy ki kell bekkelni. Én is így éltem az életemet, de csak kb 18 éves koromig, amikor még -jobb hiján- az érzelmek mentén kellett működjek, ezek meg az egész életükben ilyenek maradtak.


2022. ápr. 8. 09:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Van egy rossz hírem, mindig a fejétől bűzlik a hal. A főnököt nem érdekli ez a dolog, csak az, hogy menjen a szekér (és számára mindegy, ki tolja), ezért tehetik meg.

Normális esetben azt mondanám, menj be a főnöködhöz, mondd ezt el neki, és javasold, hogy 4-5 ilyen "munkatársat" rúgjon ki, nem lesz veszteség ha tényleg nem végeznek érdemi munkát, a többi pedig a fejéhez kap, elkezd dolgozni, odafigyelni, stb.

2022. ápr. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem stresszelnék rajta. Magasról lrxarnám. Ha nem halad a munka miattuk, az ő hibájuk. Nem érdekel milyen anyagi kiesése lesz a cégnek. Azt csinálom meg ami az én munkám.

Adják ide az ő fizetésüket is, ha helyettük kell dolgozni.

2022. ápr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Le kell szervezni egy megbeszèlèst hármasbana főnökkel, bemutatni, hogy te átadtál minden információt, ès megkèrdezni az adott embert ezek után mi volt a problèma. Beszèlj a főnök nyelvèn, kiemelve, hogy a te munkád hátráltatása a cègnek anyagi vesztesèget okoz stb. Tisztázni kell a határokat, ha èrtèkes munkás vagy (főleg olcsón), akkor mèg a főnöknek is nyugodtan mondhatod, hogy csak a saját melód vègzed. Nem fog kirúgni, mert pènz beszèl...
2022. ápr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

egy embert már kirúgattam pár éve, de az ténylegesen veszélyes volt rám nézve.


Ezt az "majd felveszem az ő fizetését is" szöveget már egyszer benyomtam, azóta ezt vágják a fejemhez. Miközben amúgy meg pont nem is tőlem származik az eredeti, de ugye nem mindegy, hogy ki mondja...

2022. ápr. 8. 09:41
 5/17 A kérdező kommentje:

összefoglalom a munkakiosztás filozófiáját:


az adott feladatot annak kell megoldania, aki az adott helyzetben elérhető és a legnagyobb eséllyel tudja megoldani. Az, hogy most milyen minőségben az nem annyira érdekes, csak vegyék át.


Természetesen vannak feladatok, mint pl a pénzügyi kérdések, azokat természetesen csak a főnök és a sleppje érintheti. Illetve az új gépjárművek "bejáratása" is főnöki privilégium.


Egy olyan cégről beszélünk, ahol az ügyvezető egy alkalmazott, és a tulajdonos pedig egy másik vállalat.

2022. ápr. 8. 09:44
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Persze persze, Te viszed az egész céget a hátadon, tudjuk, tudjuk.
2022. ápr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

ez most olyan hogy én sem halnék éhen munka nélkül, mert nem a cégtől függ az életem


na erre okoskodjál

2022. ápr. 8. 09:51
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Akkor fel kell mondani
2022. ápr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

"ez most olyan hogy én sem halnék éhen munka nélkül, mert nem a cégtől függ az életem"


Akkor miért nem mondasz fel, főleg ha ennyire nem tetszik az a munkahely?

2022. ápr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

vagy tanulni a sokkal életrevalóbb és nagyobb képességű kollegáktól, akik velem próbálják megcsináltatni a munkát, amit egyébként ők is kisujjból kiráznának, csak éppen sokkal fontosabb dolgokra égetik az agysejtjeiket:


szóval oda kell állni, hogy felmondok, de nagyobb fizetésért maradok.


ÉS akkor behúzni ilyen 700-800k-t, ami még mindig csak egy 30-40%-os emelés lenne, szóval papiron annyira nem is tűnik súlyosnak.

2022. ápr. 8. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!