Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egészségügyi indokkal szeretné...

Egészségügyi indokkal szeretnék felmondani, kitől kell igazolást kérni?

Figyelt kérdés
Szeretnék azonnali hatállyal felmondani, ehhez kérnék orvosi igazolást, miszerint "alvási zavarok jöttek elő az éjszakai műszak hatására", ami részben igaz is, tehát nem kitaláció. Kitől kell igazolást kérni erre, a háziorvostól, vagy a foglalkozásügyi orvostól?

2022. ápr. 12. 16:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Felmondhatsz azonnali hatállyal, de ennek a jogszerűségét neked kell bizonyítanod. Minimum szakorvosi vélemény kell ehhez (ezt azért kezeld fenntartással, nem vagyok munkajogász). Legegyszerűbb ügyvédet megkérdezni. Esetleg megpróbálhatod átkérni magad más munkarendbe, vagy felmondasz és kiíratod magad táppénzre.
2022. ápr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezted már, hogy ragaszkodnak-e a felmondási időhöz? Meet ha nem akkor ne fuss köröket feleslegesen. Az alvászavarod diagnosztizált?
2022. ápr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Tegnap, illetve ma értem el azt, hogy ha nem engednek el azonnali hatályú felmondással, akkor vállalom a következményeit is, nekem elegem van.

Amint találkozni fogok itt a fentebbi illetékessel, meg fogom kérdezni, hogy tud-e nekem munkát ajánlani az irodában (van szakmám, amivel irodában el tudok helyezkedni), de számolni kell azzal is, hogy nem tud ajánlani semmit, én viszont fix hogy vagy így, vagy úgy, de itthagyom a helyet...

2022. ápr. 12. 16:18
 4/17 A kérdező kommentje:

#2 Hallottam már másoktól, hogy próbálták az elképesztően hosszú felmondási időt lerövidíteni, nem engedték nekik.


Az alvászavar nincs diagnosztizálva, pont ezért nem tudom mennyire egyszerű, de én nem vagyok hajlandó tovább ittmaradni, nem bírnám ki a felmondási idő végéig.

2022. ápr. 12. 16:20
 5/17 anonim válasza:
100%
A felmondási idő végéig kihúzhatod táppénzen is, ha segítőkész a háziorvosod
2022. ápr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos utaljon alváslaborba, de ott elképzelhető (sajnos) hogy várólista van, de lehet ez attól függ hova jelentkezel...
2022. ápr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#5 És ha időközben találok új munkahelyet, amíg nem járt le a felmondási idő? 3 hónapot nem szeretnék fél fizetéssel tölteni (bár még így is több, mint a semmi)...
2022. ápr. 12. 16:24
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Ez kicsit kevés lesz az azonnali hatályú felmondashoz....
2022. ápr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Három hónapos felmondasi ido?
2022. ápr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#8 Amilyen idegbeteg manapság is a főnök, lehet nem lesz rá szükség, el akarja intézni hogy a cég szabaduljon meg tőlem, aminek örülök is, legalább nem kell ezzel bajlódni :D

#9 Igen, bizony 3 hónap...

2022. ápr. 12. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!