Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egészségügyi indokkal szeretné...

Egészségügyi indokkal szeretnék felmondani, kitől kell igazolást kérni?

Figyelt kérdés
Szeretnék azonnali hatállyal felmondani, ehhez kérnék orvosi igazolást, miszerint "alvási zavarok jöttek elő az éjszakai műszak hatására", ami részben igaz is, tehát nem kitaláció. Kitől kell igazolást kérni erre, a háziorvostól, vagy a foglalkozásügyi orvostól?

2022. ápr. 12. 16:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%
Csináld azt, amit az egyik haverom. Egyszerűen bement beb...va és kirúgatta magát. Vagy valami mást, ami kirúgással jár.
2022. ápr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is az éjszakázás miatt momdtam fel, nekem a 30 napos felmondási időre kiirták a szabikat időarányosan.
2022. ápr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet 3 hónap a felmondási idő. 30 nap.
2022. ápr. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kérdező: a szabadságokat nem adják ki?

Közben eszembe jutott az is, hogy papír esetleg hiába lesz (alváslaboros vizsgálat), mert mielőtt elkezdtél dolgozni, abból az időszakból nincs papír, amiből lehetne látni: "akkor még jó volt az alvás"

Persze sem jogász sem egyéb szakértő nem vagyok.

2022. ápr. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
#13 pedig annyi, benne van a szerződésben
2022. ápr. 13. 11:13
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindentől függetlenül az indokod nem elfogadható egy azonnali hatályú felmondáshoz!

Ilyen esetben az üzemorvos minősít(het) alkalmatlannak a munkakörödre.

Ha a cég nem tud más munkakört felajánlani helyette, vagy Te azt alapos indokkal nem fogadod el, akkor jön a felmondás. Mivel a munkakörödre egyébként is alkalmatlannak minősített az üzemorvos (ha ez megtörténik egyáltalán), akkor a felmondási időt nem is töltheted munkával, csakis felmentési idővel.


Valahogy így kell ezt elképzelni.

2022. ápr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett?
jan. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!