Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elvárhatja a munkáltató hogy...

Elvárhatja a munkáltató hogy dohányfüstben dolgozzak?

Figyelt kérdés

Az ablakom alatt közvetlenül van a dohányzó. Mivel sokan dohányoznak az épületben de nem egyszerre hanem felváltva, szinte folyamatosan jön be az ablakon a cigifüst...


Ez így szabályos? Nem kellene biztosítaniuk füstmentes munkahelyet? Elvátható hogy így kelljen dolgoznom?


(Tudom, csukjam be az ablakot, de akkor az év nagy részében megsülnék + akkor a kollégám cigifüstös ruhájával lennék összezárva.)


2022. ápr. 20. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Elvileg nem, gyakorlatilag ha lesz.rja nem sokat tudsz tenni. Próbálj meg igényelni egy klímát.
2022. ápr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem, amíg az igazgató annyit iszik, nem gondolom, hogy változtatni fog. Másrészt meg a tanároknak egy alapítványi iskolában ennyi idejük van cigizni?
2022. ápr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1

Évek óta kérünk klímát, de nincs rá forrás. :(


#2

Ezt nem értem, biztos jó helyre írtad? Nem iszik senki és nem iskola, hanem irodaház....??

2022. ápr. 20. 16:12
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Nyilvánvaló, hogy jogszabályellenes, de a kérdésből ítélve olyan alja helyről van szó, ahol ezzel a kötözött kutya sem foglalkozik. Szóval munkahelyváltás, ha változás kell.
2022. ápr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg ez nem problémás, mert neked nem kell nyitva tartani az ablakot, akkor nem jön be a füst.

De ettöl függetlenül valamennyire igazad lenne, neked nem kell füstben dolgozni, erre jogod van. Csak valahol kell dohányzóhely, erre szabály van.

Ha annyira zavar és nem akarod becsukni az ablakot, akkor keress más munkahelyet.

2022. ápr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nem lehetne odébb tetetni azt a dohányzóhelyet?
2022. ápr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#4

Nem mondanám "alja helynek", csak állami fenntartónk van ezért csóró a munkahely és a munkahelyi körülmények hagynak maguk után némi kívánnivalót (kobkrétabban: egy lepukkant szocreál lyuk az iroda), viszont ezen kívül imádom.



#6

Egy zsebkendőnyi belső udvarból tudunk gazdálkodni (tipikus régi pesti bérház van berendezve irodának), kb két méterrel lehetne odébb rakni, mindenhol valakinek az ablaka alatt lenne. :(



Köszi a válaszokat, szomorú de hasznos amit írtatok. Ment a zöld.

2022. ápr. 20. 16:23
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Vedd rá a vezetőséget, hogy szüntessék be a dohányzót. Járjanak le az emberek az épület elé.
2022. ápr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
Nem lehet épületben sem dohányzó. Törvénytelen. Vagy szólsz a főnöknek emiatt, hogy aztán ő kirúgjon, vagy magadtól elmész. Rájuk hívhatsz valami hatóságot is, de akkor is el kell onnan menned. Ne maradj ott, mert rákos leszel.
2022. ápr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt, hogy rágyújtottam egy ablak közelében és odajött valaki megkérni, hogy ne ott cigizzek. Hiszti nélkül arrébb mentem. A kezdetben ezt ki leehtne próbálni.


Meg a HR-rel beszéhetsz, htha kirakjnak egy táblát, hogy ne ott bagózzanak.

2022. ápr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!