Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elvárhatja a munkáltató hogy...

Elvárhatja a munkáltató hogy dohányfüstben dolgozzak?

Figyelt kérdés

Az ablakom alatt közvetlenül van a dohányzó. Mivel sokan dohányoznak az épületben de nem egyszerre hanem felváltva, szinte folyamatosan jön be az ablakon a cigifüst...


Ez így szabályos? Nem kellene biztosítaniuk füstmentes munkahelyet? Elvátható hogy így kelljen dolgoznom?


(Tudom, csukjam be az ablakot, de akkor az év nagy részében megsülnék + akkor a kollégám cigifüstös ruhájával lennék összezárva.)


2022. ápr. 20. 15:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A munkaugyi birosagnak csak egy emailt irj errol es esetleg fotokkal abrazold. Biztos csinalnak vmit,hogy megszunjon a jogellenes dolog.
2022. ápr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Oke, hogy valaki ul mindegyik ablak alatt, de esetleg osszeulhetnetek megbeszelni, ki az, akit nem zavarna es odarakni az ablakot. Ha van valami jofej dohanyzo kollega, akit esetleg nem erdekelne, ha bemegy a cigifust, akkor oda. De a legjobb lenne tenyleg felszereltetni klimat es akkor nem kell nyitva tartani az ablakot, ami nyaron amugy sem er semmit, mert kint is meleg van. (Gondolom ventilatoroztok akkor, ha nem jon ossze egyik megoldas sem, max ugy allitod majd be a ventit, hogy kifujja a fustot.)
2022. ápr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A 12-el egyetértek, csak annyi a gond, hogy sajnos nem minden munkahelyen megoldható, mert szeretik egy fix ülésrendbe tenni az embereket, hogy a kommunikáció könnyebben létrejöhessen, gép is gyorsabban töltsön, ne más fiókot kelljen betöltögetni folyton vagy más okokból.


Én is az egyik helyemen kértem, hogy ablak mellé ülhessek, mert kell a fény, nem szeretek a sötétben dolgozni és a legtöbb munkatárs meg nem szerette az irodai lámpákat, bántotta a szemüket.


Kaptam is ablak mellé helyet és aztán 1-2 hét múlva jött egy magasabb poziciójú ember aki kijelentette, hogy neki AZ a hely kell és, hiába magyaráztam, hogy szeretnék maradni, mert kell a fény, elültettek onnan az iroda közepébe, ahova jóval kevesebb fény jött, ha villanyt kapcsoltam, akkor meg a munkatársak nyomták is le. A vezetősgből ígértek asztali lámpát, sosem kaptam meg tőlük.

2022. ápr. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!