Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van aki hasonló helyzetben volt?

Van aki hasonló helyzetben volt?

Figyelt kérdés

Nyári diákmunkát a coopban töltöttem árúfeltöltőkènt,nagyon fura volt, mivel első nap beállítottak és alig magyarázták el valamit na mindegy,beállították az egyik dolgozóhoz hogy segítsek, és attól kérdeztem mit hogy pakoljak,ő kedvesen el is magyarázta, aztán jött a főnök, és máris mondta hogy nem jó,én meg mondt hogy én csak azt csináltam amit mondtak, aztán áttétek máshoz és igazából mindig az volt a baj hogy aki mutatta nekem mit hogy kell azt a főnök mindig leszídta mert hogy nem jól mutatta meg nekem, mivel akik már rég ott dolgoznak nem nagyon tudták ők se hogy mit kell csinálni ezért feltaláltam magam, na de jön a jó rész, idén megint vissza megyek nyári gyakorlatra hozzájuk. Nektek mi a véleményetek arról hogy a régi dolgozók se csinálnak jó munkát, és mindig leszídást kapnak?.+ Nektek milyen a munkátok?


17/L


2022. ápr. 24. 01:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A főnöknek kellett volna normálisan betanítania az alkalmazottakat. Ez 2 okból nem valósulhatott meg. 1, ő csinál valamit rosszul. 2, a dolgozók motiválatlanok (rossz fizetés, körülmények, légkör, bármi), viszont ha elküldené őket a cég, lehet nem menne más helyettük (akkor a munka úgy sem lenne elvégezve, ahogy, és ez a legrosszabb, teljesen elúsznának), amivel tisztában vannak a fejesek. Ebből lesz a káosz. Ne érezd magad emiatt rosszul, nem a te hibád, diákként vagy ott, ez az ő belső problémájuk. Volt munkahelyem teljes állásban hasonló fantasztikus szervezéssel bírt. xD Mivel ritkán érintett közvetlenül minket (egy viszonylag elszigetelt részlegen voltam, de rengeteg sztori eljutott hozzánk, tudtuk mi folyik máshol), úgy 2 évig egész viccesen tudtam felfogni a történéseket, de elérkeztem egy pontra, onnantól unalmassá, inkább már bosszantóvá vált és pár hónap után kiléptem. A mostani munkahelyemmel nagyon meg vagyok elégedve, itt is vannak gondok (hol nincsenek), de jól kezelik. Nyitottak az újdonságokra, megoldásokra amik nekik nem jutottak eszükbe, a vezetőség korrekt, emberséges, kollégák segítőkészek, jó fejek. Én a helyedben talán annyit tennék az ügyben, hogy kulturáltan megkérném a főnököt, mutassa meg, hogyan kell csinálni. Mármint nem átvitt értelemben, hanem tényleg. xD Amikor belefutottam, hogy kolléga valamit rosszul tudott és úgy csináltam, szólt a vezetőm, hogy nem igen úgy kellett volna, aztán megkérdeztem őt, hogy kell, még egyszer nem volt ebből konfliktusom, sőt, jó néven vették. Pedig akadt 1-2 kretén felettesem. Ha arra ellenségesen reagál, hogy fejlődni szeretnél, akkor aztán tényleg durván önmagát minősíti. Sajnálom, hogy ilyen példát látsz, főleg ha első munkahely, amibe suli mellett belelátsz. Pedig nem minden felettes idióta, hiába terjednek ezek a mítoszok. Vannak vezetők, és főnökök, nem mindegy melyik valaki. Azért előre ne stresszelj. Benne van a pakliban, hogy ha így viselkedik az az alak, már rég kirúgták, vagy magától mondott fel. :D Amúgy ha feltalálod magad a munkahelyen, az jó tud lenni, viszont ahogy tapasztaltam, általában jobban díjazzák a több kérdés, kevesebb hibát. Kérdezz nyugodtan, nem azt veszem ki az írásodból, hogy 6x meg kéne valamit kérdezned, mire megérted. Senki sem tud magától mindent, így nyilván hibázni is lehet, csak be kell tudni ismerni, arra harapnak mindenhol, ha valaki ezt próbálja megkerülni. Ahogy meg korábban utaltam is rá, ha valaki értelmes, indokolt kérdésekre bunkón reagál, elgondolkodhat magán.


23/N

2022. ápr. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Van az elvárt, eltervezett munka és a valóság. Na a valóság az, hogy általában magasról le...ják az egészet, csak legyen meg valahogy. Diákként főleg tesznek rá mit csinálsz, vannak nagyobb bajaik annál.


Ha már hatalmas a rumli, esetleg ellenőrzés várható, akkor majd rendet tesznek.

2022. ápr. 24. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha visszamehetsz, vagyis visszavárnak ezen a nyáron is akkor nem lehettél olyan rossz :) Lehet hogy az akkori főnököd volt ilyen idióta, lehet már nem is ő a főnök azon a területen
2022. ápr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszokat!.. ( ma voltam bent a főnöknèl ès rákèrdeztem hogy milyen munkaerő voltam, és a válasza az volt hogy nagyon jó.). Persze ő olyan hogy az otthoni problèmáit a munkába hozzá ezért sokszor le is csapnám ahogy másokkal viselkedik, persze velem nem, mert szókimondó vagyok, és nem hagyom magam bárki is legyen az.
2022. ápr. 24. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!