Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 2 év munkanélküliség után,...

2 év munkanélküliség után, hogy rázódjak bele ismét?

Figyelt kérdés
Egészségügyi és mentális gondok miatt hagytam ki ennyit de már készen állok. Ez idő alatt pár napot voltam csak dolgozni mostanában és az is eléggé megterhelő volt de a munka nem volt nehéz. Az első napok mindig nehezen mennek bárhol vagyok de ha huzamosabb ideig nem vagyok közösségbe szokva folyton menekülés érzetem van és félek még csak besétálni is a munkahelyre. Interjúra még úgy ahogy eltudok menni és ha felvesznek akkor átfut rajtam ilyen félelem érzet, és megfutamodok a következő napoktól. Talán közre játszhat hogy nem tudom még a mai napig feldolgozni, hogy egy munkahelyre nem sikerült bejutnom és 7 éve rágódom ezen. A hely azért volt fontos mert ott gyakorlatoztam és vigasztalt volna, hogy felismertek mikor interjúzni voltam meg a hely se volt idegen és szerettem oda járni. Régen is 2 váltottam sulit szekálások miatt és kezdetben nehéz volt az újabb iskolába beszokni de ott volt a legjobb helyem. Kevesen voltunk, senki nem volt szekáló típus, könnyű tanítás. Munkahellyel is lehet ez van, de annyira félek, hogy első napokban minden szempár engem fog nézni, lesni meg minden. Hogy rázódjak bele, hogy minden nap bemenjek dolgozni és ne meneküljek? Semmi nem motivál, pénz motivál de elveszik ha arra gondolok hogy emberek között leszek 8 órát. Viszont legalább 1-2 évet muszáj lenne egy helyen tengődnöm, hogy legyen több munkaviszonyom mert alig van. Többet szeretnék de kezdetben 1-2 évre tudok gondolni. Ha felvesznek egy helyre, hogy ne féljek az első napoktól és a kötöttségektől? Még kimaradt, hogy erősen szociális fóbiám van meg szorongok ha új helyre kell mennem huzamosabb ideig, nehezen oldódok fel.

2022. ápr. 28. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Ezzel sokan így vagyunk. De még kell élni. Eddig miből éltél?
2022. ápr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát én is ilyen kérdéseket akarnék kitenni,de 45 percenként csak egyet lehet...

Szerintem kezdj el kicsit mozogni,fokozatosan juss vissza abba a megterhelésbe,amibe voltál.

Illetve beszélj szakemberrel,vagy a munkáltatóddal,hogy mi a helyzet majd.

Tehát az igényeidhez rakd hozzá,hogy te egy nyugodt csapatban akarsz melózni,és nem egy vihorászó,ordítozó brigádban.

Az első felét mondjad csak.


Én pedig egy éve nem fizetek TB-t,és nemtom,hogy kelleni fog orvosi vizsgálatokhoz,azt se hogy számít-e hogy voltam tüdőszűrőn még nemrég tán,vagy újra kell mennem...

Azt sem hogy ha nem vettem igénybe EÜ szolgáltatást nagyon,se műtét se semmi,akkor elengedi-e a nav nekem ezt az összeget.

Nemtom miből fizetném ki.

Szerintem ne ess bele abba,amibe én.

Tájékozódással lehet elkerülni.

Tiszta fejjel menj be,csináld meg amire kérnek,és kész.

Ne gondold túl.

Kajaszünetbe menj ki te is kávézni,stb,ne foglalkozz mással.

Dolgozni mész oda,nem kell feltétlenül ellenségeskedni,meg különcködni,egyszerűen csak most nincs kapacitásod egy fél órás értekezlethez,mert fáradt vagy.

2022. ápr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tb tartozást nem igen hajtják be, csak ha sok. Vagy külföldön akarsz dolgozni, akkor egy összegbe be kell fizetned. De amúgy lehet részletfizetésre kérni.
2022. máj. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Köszi! Mennyi az a sok? Már rendeződnek a dolgok.
2022. máj. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt így konkrétan nem tudom, nekem is van vagy 1,5év hátralékom, de nem szóltak.
2022. máj. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!