Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is volt már munkanélküli...

Más is volt már munkanélküli több mint 1 évig?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok már keseredve. 26 éves leszek egy hónap múlva, de nincs munkám, pedig lassan másfél éve keresek. Míg tanultam voltam több helyen is (kertészet, kávézóban pultos, bébiszitter, szórólapoztam is, irodában takarítottam és legutóbb virágboltban voltam kisegítő, amit a főnök miatt hagytam ott, mert nem jelentett be 5 hónap múlva sem és a suli mellett nagyon megterhelt) A városomban csak férfiakat keresnek (kőműves mellé segítő, sírásó, állatgondozó, pék stb), nagy ritkán meghirdetnek eladói állást, de mindig szakma és tapasztalat kell. Kitanultam 2 szakmát(egyiket estin és dolgoztam mellette), de már megbántam mindkettőt (saját vállalkozást kellene nyitni, de ahhoz nincs pénzem és úgy érzem, hogy tudásom sem elegendő). Most izgulok, hogy a TB támogatást megkapjam megint, de nem tudom mi lesz, ha nem kapom meg, hisz nincs pénzem fizetni... Persze már városokba is jelentkezem, de soha nincs válasz (recepciósnak, eladónak/takarítónak/szakmán belül alkalmazottnak/irodába és virágboltba jelentkezek, szóval elvileg lenne esélyem). Látok több hirdetést, ahova csak 25 év alattiakat keresnek a támogatások miatt, de most tényleg mindenki 25 év alattit keresne? Akkor nekem mársoha nem lesz esélyem? Szinte hihetetlen és nagyon elkeserítő ez. Még gyárakban sem keresnek. Pénteken voltam egy áruházban beadni az önéletrajzomat, de a vezető csak folyamatosan utalt arra, hogy úgysem bírnám, mert emelgetni, pakolni kellene (alacsony vagyok és nagyon vékony(154cm és 43kg - a stressztől nem tudok hízni, sem enni de lassan már aludni sem), pedig kell a pénz és munka szóval mindenemet beleadnám... Annyira szégyellem már magamat és nem tudom mit tegyek. Munkaügyiből sem ajánlanak semmit. Nincs egy ismerősöm sem, aki be tudna ajánlani bárhova. Barátommal élek, ő támogat és megért, de már annyira zavar és szégyellem magam. Félek, hogy a családja lenéz vagy bénának tart. Nem igaz, hogy nincs semmi lehetőség.

Volt/van valaki hasonló helyzetben? Nem látom a kiutat, már tényleg csak sírni tudok.



2021. szept. 18. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
A kórházakba szoktam keresni folyamatosan a pandémia miatt kisegítőket, még végzettség sem szükséges.
2021. szept. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Én 1,5 évig voltam, 50+ évesen, több mint 30 éves munkatapasztalattal. Szerencsére azóta már sikerült találnom helyet, de nem volt könnyű.
2021. szept. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rákerestem a kórházra, de sajnos nem látom, hogy hol lehet jelentkezni vagy hogy keresnének. Tudnál több információt írni ha megkérlek? (Debrecen van legközelebb hozzám)
2021. szept. 18. 19:30
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Én nagyjából fél évig, leérettségiztem, aztán kiélveztem az utolsó nyáriszünetet, majd meg műtettem a mandulámat, aztán nagyjából 3 hónap után találtam munkát (nem a szakmámba).
2021. szept. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Több, mint 2 éve, többedik határozott idejű szerződésem járt le akkor. Van egy alsósom, nem mindegy a munkaidő, ráadásul az elmúlt másfél év járványa, meg az online oktatás se segített a dolgon.
2021. szept. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
28%

Ne haragudj, tenyleg nem bantasbol, de Debiben 2 nagy korhaz is van, a rendelokrol, szakrendelokrol nem is beszelve...

Korhazba 8 altalanossal felvesznek apolasi asszisztensnek.

Ehhez nem kell tul nagy esz, mit keress a honlapon, szerintem. De hogy ne lenne a korhazak honlapjan elerhetoseg munkafelvetelre, na ilyen a vilagon nincs, foleg hogy tenyleg mindenkiz azonnal elvesznek. De ennel is tovabb megyek, a sima korhazi honlapon kapcsolatok/elerhetosegek menupontja minden korhaz honlaljan fel vannak tuntetve. Es neked eleg logikus, hogy valoszinuleg az apolasi igazgatosagnak, vagy kirendeltsegeinek szant emailre kell irj, es kuldened oneletrajzot. Vagy csak a Facebook oldalra felmesz, ahol kb minden masodik bejegyzes, hogy munkatarsat keresunk

Tenyleg, ez ma egy 26 eves lanynak, hogy ennyi ne menjen, ezt el nem akarnam hinni, ha nem a ket szememmel olvasom...

2021. szept. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egy kórház és egy klinika van Debrecenben. A klinika FB oldalán csak a vakcinagyár és oltás van, a Kórház oldalán pedig 2017-ben volt utoljára aktivitás... Nem tudom, hogy hol keresnek, de egy helyen/oldalon/csoportban sem hírdetik és nem is hallottam róla, pedig több ismerősöm is dolgozik/tanul ott. Az egyetemről szoktak önkénteseket bevonni (kötelezően) és persze fizetség nélkül. Most miért küldjem be az önélerajzomat ha tényleg sehol sem hírdetik?

Csak szakmával rendelkezőket keresnek: [link]

2021. szept. 18. 20:57
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
14 hónapig voltam munkanélküli pályakedőként.
2021. szept. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Egyetemistaként aztán friss diplomásként nekem is halál volt. Nem tudom, összvissz meddig voltam munkanélküli, időnként elvállaltam ezt-azt, volt ahonnan elmenekültem, volt olyan cég ami csődbe ment stb.


A diplomáim sajnos nem versenyképesek, így továbbra is nehézkes a dolog (pár évvel idősebb vagyok nálad).


Nagyon sokan járnak hasonló cipőben, ne keseredj el, ez nem a te hibád.

2021. szept. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Voltam munkanelkuli, de azert, mert nem is kerestem epp munkat. Amikor ugy dontottem, hogy mar ideje, szinte azonnal talaltam, mondjuk Budapesten.
2021. szept. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!