Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen érzés jogászokkal vagy...

Milyen érzés jogászokkal vagy jogászok között dolgozni? Milyen a viselkedésük, jellemük?

Figyelt kérdés

Mi jellemző rájuk? Milyen érzés velük beszélgetni? Van-e humoruk? Nem túl merevek? Kedvesek-e vagy fent hordják az orrukat? Nem beképzeltek?

Én most megyek egy munkahelyre, ahol rengeteg jogász lesz, és az előző helyemen - ahol szintén sok jogász dolgozott - volt egy pár jogász, és nekem inkább negatívak a tapasztalataim.



2022. ápr. 29. 09:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
46%
Ha kiszeded mögülük azt a tényt, hogy jogászok, rájössz, hogy nem marad semmi. Nem értenek semmihez, többségük hozzáállása a munkához nulla, buták mint a föld, és csak a hatalmas jogász ego tartja fent őket...
2022. ápr. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
63%
Rossz érzés, nem jó velük. Túl sokat számít a pénz.
2022. ápr. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
45%

#1-es vagyok: mielőtt jönnének a böfögések, magam is jogász vagyok, bár a dr. címet napi életben nem használom és igyekszem is kerülni.

Vannak "tisztességes" polgári szakmáim is, pl. asztalos - ez legyen szakma, villamosmérnök - ez meg mondjuk legyen másik diploma.

Ezek valódi, kézzelfogható terméket tudok előállítani, a jogászkodás meg a f*ng reszelése...

2022. ápr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

A jogászkodás fontos dolog lenne, csak sajnos jogászok kezelik a díjazását is, ezért nagyon-nagyon túl van árazva.

Viszont ezért cserébe nehéz bekerülni, tehát mire valaki el tudja kezdeni a pénzkeresést ezzel, nagyon sok idő telik el az életéből, közben fülig eladósodott, tehát még több pénzt kell keresnie, hogy megérje.

Ezért írtam, hogy az egész a pénzről szól, szakmai szempontok teljesen másodlagosak.

2022. ápr. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

Én találkozgatni szoktam egy jogásszal (elvállalta az ügyemet szívességből.)


Van humora, kedves is tud lenni, de fenn is tudja hordani az orrát. Olykor igencsak beképzelt.

2022. ápr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
24%

#1-es vagyok: bejött az első jogász-lepontozás :D

Ha eldobsz egy követ, tuti eltalálsz egy jogászt.

Egy évfolyamon évente kb. 3-400 jogász végez, miközben ue. a szám mondjuk építészből max. 50-60.

Bármilyen más szakos diplomás röhögve átképzi magát jogásznak, a levelezőn végzettek zöme már rendelkezik diplomával.

Vajon hány jogász megy el mondjuk a BME-re villamosmérnöknek? Kb. egy sem, mert már az alap deriválási feladatoknál elvéreznének...annyira nincs meg semmi alaptudásuk.

2022. ápr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk a főosztályvezetőnek volt jogi végzettsége, de csak a dr. volt a neve előtt, mert elvégezte a képzést, de szakvizsgát már nem tett. A munkájához közvetlenül nem is kapcsolódott a jogi végzettsége.


Szeretett vagdalkozni jogszabályokkal (amik sokszor nem is passzolt az adott témához) és próbált okos kifejezéseket használni, de nem jött be.

Ehhez még társult egy kisebbségi komplexus is másokkal szemben az elhízottsága miatt, hisztis természettel, abszolút nem bírta a terhelést és nyomást.

Mindig mondogatta, mennyire fáradt és utálja a munkáját, a munkahelyet, munkakört.

2022. ápr. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
19%

7- Nálunk kb. ugyanez a helyzet. Van egy kis tacsi főosztályvezetőnk, kb. 156 cm magasággal, és 7-8 egyéb jogász, akik a szerződéseket "masszírozzák".

A masszírozást szó szerint értem, kb. 1-3 hónap átfutási időkkel egy-egy sokszor egyoldalas szerződést, amihez kb. 0 jogi tartalmat, ellenben rengeteg f*szságot tesznek hozzá.


A tacsi főnöknek pedig kb. minden ügye nyakig sz*ros, sokszor a nyílt korrupciótól, amiben persze a jogászok cinkostársak.

2022. ápr. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
Előbb mondanám hogy van humorunk, mint hogy nem vagyunk merevek. Mintha a diplomával karót is adtak volna hogy mindjárt le is nyeljük. Ez a szakma a szabályokról szól, és ez sokkal inkább vonzza a rigorózus embereket, mint a kreatívakat, lazákat. De azért van mindenféle ember itt is, ha sok jogász lesz ott, biztos lesz normális is. Ahogy utolsó kettő mondta, sok múlik rajta ki a vezető, ez az egész iroda hangulatára kihat.
2022. máj. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
90%
Én is jogász vagyok. Van némi igazság abban, amit a többi hozzászóló írt, sőt... Az igaz,hogy az ilyen állami szerveknél, kormányhivatalokban nagyon egy területre fókuszálnak, be is fásulnak, hacsak nem felülvizsgálati fórumnál, másodfokú szervnél dolgozik valaki vagy hasonló, mert ott talán több ügyet lát. Az egyetemen pedig nem tanítanak elég gyakorlatot, mire elvégzi az ember, gondolkozhat, hogy mit szeretne kezdeni magával (hacsak nincs a családban olyan rokon, vagy ismerős, aki már egyengeti az útját). Az a jó a szakmában, hogy azért elég sok helyre kell a jog, ugyanakkor a már említett állami szerveknél, hivataloknál eléggé el lehet "kallódni" szerintem. Tehát van olyan hely, ahol elég az általános jogászkodás, nagyon nem kell törni magad, ezért a szakvizsgát se erőltetik, sokan nem is csinálják meg ilyen helyeken még idősebb korukra sem ( de azért beképzeltek ehhez képest). Bár nem ez volt a kérdés, szóval, visszatérve, én pl. eléggé kreatív ember vagyok, nem vagyok karótnyelt, és találkoztam hasonló jogászokkal is. Szerintem kicsit a munkahely jellegétől is függ, hogy mennyire jön elő az a tipikus merev, fellengzős jogász. Sajnos vannak, akik tényleg szeretnek ezzel felvágni.
2022. máj. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!