Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Velem van a baj, hogy szünetek...

Velem van a baj, hogy szünetekben elvonulok, mert rossz hallgatni, hogy mindenki (egymást túlkiabálva) háborúról beszél?

Figyelt kérdés
Egyszerűen emiatt már nem beszélgetek senkivel.

2022. ápr. 30. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem veled van a baj.

A vita és a veszekedés különbözik. A vita egészséges, míg a veszekedés egészségtelen. Teljesen egyértelmű reakció az, ha az ingerlő, őrjöngő, értelem-hiányos „kommunikációs” helyzetektől távol maradsz. A veszekedés nem ész-érvek alapján történik, hanem érzelem alapján.

Beszélgetés megkezdése alkalmával szögezd le, hogy nem kívánsz beszélni róla. Ha veled történik az, hogy nem hallgatják meg a válaszodat vagy félbe szakítanak – míg a téma a háború –, akkor te már hozzá adtad magad a háborúról való társalgásra.

Akikkel nem lehet másról beszélni, mint a háború – és ez neked nem tetszik, mert idegesítő számodra, hogy nem logikusak, hanem érzelmi kicsapongásoktól telve vannak –, azok társaságát én mindenképpen kerülném. Többször hallottam már azt a mondatot (nem feltétlenül ilyen szavakkal, de az értelme ugyanaz), hogy ne az legyen 2 (vagy több) ember között téma, ami szétszakít, hanem az, ami összetart. Ha mások nem tudnak ehhez alkalmazkodni, akkor nem teljesítik a számodra alapvető kommunikáció követelményeit = továbbra is nyugodtan vonulj el és foglald el magad egyedül

2022. ápr. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Igazad van.
2022. ápr. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Sajnos az átlag magyarra jellemző az, hogy a lehető legnegatívabb végleteket vizionálja, és szinte fel van háborodva, ha valaki akár csak egy kicsit is reménykedik. A covidkitörés első hónapjaiban is ez ment. Itt is sokszor lehetett olyan kommenteket olvasni, hogy aki nem úgy látja, hogy az emberiség most óriási s**rba került, és itt minden le fog redukálódni, az egy naív, idióta barom.
2022. máj. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%

Az egesz vilagon tema, de otthon egy oroszbarat, kettos jatekot jatszo kormany mellett elegge husbavago tema. Nem azert, mert a szomszed, hanem azert, mert a NATO-bol kirepithetnek.

Ne hallgasd, persze.

2022. máj. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kései Sirató ***** válasza:
46%

4-es, te töriből megbuktál, nem tanultad, hogy Svájc járt jól egyedül a 2. világháború idején, mert semleges maradt? Ez nálad kimaradt?

Merthogy Magyarország semleges.

És persze arról sem hallottál, hogy ukránok százezreit látjuk el, etetjük, iskolázzuk, kórházban ápoljuk őket.

2022. máj. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a mellettem dolgozó kollégámnak az a mániája, hogy felolvassa hangosan a híreket,covid, háború stb, a nem hitelest is, amit facen hazudoznak azt is, bármit amit talál a neten, azt bujja,

Aztán elmondja a véleményét, hogy hú félni kell stb,

Majom himlő, ez az amaz, mi lesz most,

El is hisz mindent amit olvas,

Két nap múlva meg panaszkodik hogy mennyi hazugság van a neten és milyen rossz ezeket olvasni... De azért felolvassa nekünk is, hiába nem vagyok rá kíváncsi....

Tavasszal egy gyárban dolgoztam, sok unatkozó, pletykás nő között,

Ők is folyton a fb-t bújtak,

Így a covid úgy a covid,

Olvastak valami baromságot facen, hogy bezár minden bolt, ezek el hitték,

Délután tele volt a bolt, mert a sok marha a Facebookon olvasott hiteltelen hírt elhitte,

Illetve nem olvassák el normálisan, nem tájékozódnak, és a félreértésüket osztják meg...

Nagyon idegesítő, hogy ezeket kell hallgatni....

De ennél az volt még idegesktobb, amikor a Covid dologgal zaklattak, hogy be vagyok e oltva,

Elkaptam e stb, ha válaszoltam, hogy nem vagyok beoltva akkor nekem támadtak, hogy mit kepzelek magamról,

Ha meg nem válaszoltam akkor még milyen bunkó vagyok

De ha teheted jobb is ha inkább kerülöd a társaságukat... Elég idegesítőek...

Csak saját magukat és egymást is stresszelik az ilyen beszelgetesekkel, vitákkal....

2022. szept. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!