Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nőkhöz szól a kérdés: első...

Nőkhöz szól a kérdés: első munkanapomon meg fog jönni, mit tegyek? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Egy húsipari céghez megyek dolgozni, első munkahelyem, első napom lesz, csomagoló részen leszek. Amilyen "mázlim" van, pont meglesz a menstruációm. A mosdót nem tudom, merre van, illetve azt sem tudom, bevihetem-e a betétet/tampont a zsebemben (azt hiszem hivatalosan nem lehet nálam semmi, nem tudom, lesz-e lehetőségem kimenni az öltözőbe, hogy magamhoz vegyem a betétet/tampont). Ti ezt hogy oldjátok meg?

Nyilván nem szeretném közölni a műszakvezetővel, hogy elnézést, megjött.



2022. máj. 3. 20:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
97%
Ha megkérdezed bármelyik kollégádat, vagy akár a portást, megmondja hol a mosdó, de a legtöbb helyen van egy elég feltűnő matrica az ajtón, szóval könnyen megtalálod. Szünetek általában 3 óránként vannak, annyit bírnia kellene egy betétnek. A "nem lehet bevinni" problémára megoldás: tegyél be egy betétet a nadrágod szélébe kb félig, és húzd rá a pólód. Az ég világon senki nem fogja megmondani, hogy ott van. Deeeee biztos vagyok benne, hogy betétet be lehet vinni, ez a szabály inkább a telefonra és kajára vonatkozik szerintem.
2022. máj. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 qkker1 ***** válasza:
59%
Próbálj meg kommunikálni a kollégáiddal, hidd el , érdemes!
2022. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2022. máj. 3. 21:11
 14/18 anonim ***** válasza:
72%

A másik meg, hogy általában létezik olyan, hogy munkahelyi szekrény, főleg olyan helyeken, ahol semmit sem engednek be a munkaterületre. Nyilván nem iratok, lakáskulcs, telefon nélkül fogsz otthonról a munkába menni, szóval a táskádat beteheted egy szekrénybe. A táskádban meg benne van a betét és, ha látod, hogy kéne, elmész a szekrényhez és kiveszed a betétedet, majd elmésza wcre.


A mosdót meg majd tudni fogod hol lesz, gondolom nem úgy tervezel majd ott dolgozni, hogy 8-12 órán visszatartod a vizeletedet, mert nem tudod hol a mosdó.


Nem kell bejelnteni, hogy meg fog jönni ezért elmész a mosdóba.


Én bementem az első napon, amikor meg már éreztem, hogy mennem kell, megkérdeztem egy munkatársat, hogy merre van a mosdó, nem részleteztem, hogy "A pulzáló hólyagom miatt már nem tudok a munkámra figyelni és félek, hogy hamarosan megszégyenülök, ezért szeretném, ha elárulnád merre találom a wct, hogy megkönnyebülhessek és ismét teljes energiabedobással törekedhessek arra, hogy jó munkaerő legyek.", csak megkérdeztem, hogy merre találom a mosdót ő meg elmondta és mentem. Semmi ciki nem volt benne.

2022. máj. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem a mosdóba már csak kimehetsz amikor "kedved van", szóval bemész előtte az öltözőbe, aztán utána a mosdóba. Ha be kell jelenteni, hogy hányszor mész és miért, akkor nem azt a munkahelyet kell választani.
2022. máj. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
81%

legvastagabb tampon + legnagyobb betét kombináció.


Aztán azzal kb nagyjából biztosan tudod, hogy meddig húzod ki. Közben tuti lesz szüneted, így időzíteni is tudod a cserét. Gondolom, csak belehet vinni minimum zsebben.


A kolléganőktől azért érdeklődd meg, hogy hányszor lehet kimenni.

2022. máj. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
47%
Beviszed magadban feloltozeskor, es szunetben csereled, ha ez egy halaltabor.
2022. máj. 4. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
50%

Ha zsebben nem lehet bevinni, vidd be a melltartódban.

Egyébként de, nyugodtan el lehet mondani akár a faszi műszakvezetőnek is, hogy megjött. Tisztában vannak vele a férfiak, hogy a nők menstruálnak, pont annyira "ciki", mintha rádjött volna a szapora, vagy felfáztál volna, és ezért kellene gyakrabban mosdóba menned. Meg a férfiak együtt élnek, vagy éltek életük egy pontján az anyjukkal, a lánytestvérükkel, a barátnőjükkel vagy a feleségükkel, akik bizony menstruálnak.

2022. máj. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!