Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért esnek kétségbe az...

Miért esnek kétségbe az emberek ha itthon nem tudnak megélni,kimegy külföldre párhónap és jómódban fog élni?

Figyelt kérdés

10 évet dolgoztam itthon,de kár volt.28 évesen elegem lett,irány Németország,a nagybetűs külföld.Hát elsőre egy kultursokk volt.2 éve vagyok kinn.2300 euró alap fizuval kezdtem, erre jött a napi 25 euro diéta vagy kajapénz,plusz ha bementem szombaton hétvégi pótlék.13. havi fizut is ad a cég, kiegészítve a 30 napi diéta/kaja pénzzel egyszerre, mindezt karácsony előtt, vagyis dupla fizut adnak decemberben.

Most 2800 euro a fizum napi 30 eur kaja pénzzel.

Kinn a szállásom felét állják, egy egyszobás garzonban lakom.

Havi 1500 eurót raktam félre,most két év után 36000 ezer euróm van.Szinte el sem hiszem, néha megnézem a számla egyenlegem.50 éves koromig tervezek kinn maradni.

Egy magyar-osztrák határ közeli kis faluban most nézek házat,hogy ha hazajövök, kevesebbet kelljen utazni, mint az ország másik végébe.

Akik itthon sírnak, miért nem mennek külföldre melózni akkor?

Megoldódna minden bajuk egyszerre.


2022. máj. 4. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Valaki kimegy külföldre, és utána ott sem jó neki, mert ott is mindenben a negatívat látja, meg pluszban még elkapja a honvágy is. Nem úgy, mint engem.
2022. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Én kimentem, 3 hét után kirúgtak. Nem mindenki alkalmas a fizikai munkára, szellemire meg nem fognak felvenni. Gondolom te sem irodában üldögélsz, egy melósnak viszont tök mindegy hol szalagmunkázik, nem lehetnek nagy elvárásai, hiszen nem tanult semmit.
2022. máj. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Mert nem mernek kimenni, jó nekik a magyar alacsony bér
2022. máj. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt sokan nem tudnak idegennyelvet és nem is akarnak megtanulni. Másrészt a honvágy a családtagok, barátok miatt maradnak inkább itthon. És ugye kell egy anyagi fedezet is az induláshoz, aki pedig hónapról hónapra él az nem fog tudni félretenni sem.


Egyébként én is idén szeptemberben indulok külföldre (Hollandia). 29 évesen :) remélem minden jól alakul majd :)

2022. máj. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

1-es vagyok. Elterjedt lebeszélő propaganda az, hogy "Hiába keresel ott kint jobban, ott az árak is magasabbak, így semmivel nem fogsz itthonhoz képest színvonalasabban élni, ha kimész." Ezt a maszlagot leginkább olyanok nyomatják, akiknek semmi tapasztalatuk nincs a külföldi munkában, jóllehet még az országhatárt sem lépték át életükben.

Én mosogatóként dolgozom Hollandiában, minimálbért keresek, szobát bérlek. Nyilván nem egy vágyálom kategóriás munka, de én a magam részéről elég jól megvagyok. A helyen, ahol most vagyok, nem is kell annyira széthajtani magamat. De nem is ez a lényeg. A fizuból tudok félrerakni. Az évi kétszeri hazalátogatás mellett, ha akarom, még egy extra külföldi út is belefér. Egyszer még másfél hét New York is összejött (Igaz, abba belejátszott, hogy szerencsésen kaptam vissza adóbevalláskor egy tört év után.) A lényeg, hogy nem a létminimumon nyomorgok, ki tudok kapcsolódni a szabadidőmben, el tudok járni szórakozni meg ilyenek. És itt ugye olyan is van, hogy vakációpénz, amit mindig nyár elején fizetnek ki. Na most, ha odahaza mosogatnék otthoni minimálbérért, és bérelnék szobát, jó ha havonta egyszer ki tudnék kapcsolódni, félrerakni meg aztán majdhogynem a lehetetlennel volna egyenlő.

De majd valaki mindjárt jön, és megmondja a frankót, hogy én tuti csak kamuzok, és igazából vegetatív életmódot folytatok itt kint. :)

2022. máj. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert a legtöbbek annyit keresnek kint, mint amennyit te félreraksz egy hónapban...

Ha nincs jó szakmád akkor 2000 ről is kár álmodni, nem hogy felette. Kevés helyen intézik a szállást ami rohadt drága egyébként.

És még így is rengeteg helyen még sok szar helyen is elvárják a németet, én pl. ezért váltani se tudok...


Persze akinek jó szakmája van meg jó némete az mehet nyugodtan ki, de szerintem nem ők vannak többségben.


Sok ismerősöm illetve kollégám kint is él (én nem) igaz ez Bécs nem No. de a fizu fele simán elmegy a putris szállásra, autó biztosításról nem is beszélve. Fizetések meg jó szakma híjján 1400-1600 körül vannak, hiába a perfekt német.


Nekem így simán megéri, hogy itthonról ingázok, de kint élve már nem lenne annyira kényelmes.

2022. máj. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6: 1-es és 5-ös vagyok. Én 1600 eurót keresek. A havi alapköltségeket (lakbér, élelem, biztosítás, előfizetések, tömegközlekedés stb.) levonva kb. 400-450 euróm marad. Ebből úgy 100-150-et félrerakok havonta, a többit kikapcsolódás jellegű dolgokra (mozi, koncertek, pubozás stb.) költöm el. És nekem ez így jó. És tudom, hogy odahaza ez nem mehetne így ilyen jellegű munka mellett. Persze akinek "kacsalábon forgó luxusvilla kolbászkerítéssel"-kategóriás igényei vannak, annak ez nyilván nem kielégítő életszínvonal. De a lényeg, hogy a minimálbéres életmód is igenis jobb, mint odahaza.
2022. máj. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7

Nem is mondtam, hogy nem éri meg, vagy nem lenne jobb.

De ahhoz képest amit a kérdező írt ahhoz képest azért fényévekre van az átlag.

Plusz aki nem olyan bátor meg ilyenek annak nem feltétlen biztos, hogy 50-60 ezer ft plusz megérné távol mindenkitől egyedül pl.


A lényeg, hogy annak is igaza van aki azt mondja, hogy megéri, de annak is aki azt mondja, hogy egyáltalán nem biztos, hogy sokkal jobb életszínvonalra kell számítani sőt, sok esetben óriási pofáraesés mikor az itthoni hírek után kimegy az ember, és látja, hogy hát egyáltalán nem úgy van az.


Jó pár emberrel találkoztam akik pont így csalódtak hatalmasat, hogy nem ebből az életből fognak kintről itthon nagy lábon élni.

2022. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8: Ez is igaz. Tájékozódni kell, és tisztában lenni avval, hogy a dolgok nem feltétlenül fognak egyik napról a másikra ölbe potyogni, jó eséllyel küzdeni is kell, számolni kell a kezdeti nehézségekkel, és hullámvölgyek később is lehetnek, de ez az életnek is a természetes része.


De engem az módfelett irritált, amikor az utolsó otthoni munkahelyemen (közmunka volt) olyanok osztották nekem az észt a külföldi szerencsepróbálásról, akiknek 0% tapasztalatuk volt benne. Hogy fölösleges, meg úgysem fog összejönni, úgyis vissza fogok menni haza.


A másik irritáló típus az, aki felkészületlenül (pl. nuku nyelvtudás) vág bele a dologba, és utána sem ismeri be, hogy a kudarcát elsősorban magának köszönheti. Volt ismerősöm, aki kiment Angliába angoltudás

nélkül, és utána sem járt a dolgoknak, nem tájékozódott. Csak egyszerűen adódott neki egy albérlet, ahova mehetett, azt hiszem, kint élő haverja helyére, aki talált jobbat. Előtte nagy bőszen kipostolgatta Facebookra, hogy elhagyja Magyarországot, mert ez az ország többé nem méltó arra, hogy a polgára legyen, ésatöbbi maszlag. Utána kint felsült a felkészületlensége miatt, két hónap se telt el, és pucolt haza. Azóta ha szóbakerül a dolog, azt hangoztatja, hogy Anglia egy fosadék hely, ahol semmit nem lehet elérni, ő mindenkit letanácsol arról, hogy odamenjen.

2022. máj. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9

Igazából ezen az oldalon is temérdek ilyen van, aki vagy 0 tudással osztja a semmit, vagy ő volt a hülye és ezért minden szar.


Szerintem itthon alapból is óriási a sötétség a külfölddel kapcsolatban. Rengeteget lehet olvasni a neten, és olyan valótlan dolgokat állítanak az emberek mindenfelé, hogy eszméletlen.

2022. máj. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!