Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért esnek kétségbe az...

Miért esnek kétségbe az emberek ha itthon nem tudnak megélni,kimegy külföldre párhónap és jómódban fog élni?

Figyelt kérdés

10 évet dolgoztam itthon,de kár volt.28 évesen elegem lett,irány Németország,a nagybetűs külföld.Hát elsőre egy kultursokk volt.2 éve vagyok kinn.2300 euró alap fizuval kezdtem, erre jött a napi 25 euro diéta vagy kajapénz,plusz ha bementem szombaton hétvégi pótlék.13. havi fizut is ad a cég, kiegészítve a 30 napi diéta/kaja pénzzel egyszerre, mindezt karácsony előtt, vagyis dupla fizut adnak decemberben.

Most 2800 euro a fizum napi 30 eur kaja pénzzel.

Kinn a szállásom felét állják, egy egyszobás garzonban lakom.

Havi 1500 eurót raktam félre,most két év után 36000 ezer euróm van.Szinte el sem hiszem, néha megnézem a számla egyenlegem.50 éves koromig tervezek kinn maradni.

Egy magyar-osztrák határ közeli kis faluban most nézek házat,hogy ha hazajövök, kevesebbet kelljen utazni, mint az ország másik végébe.

Akik itthon sírnak, miért nem mennek külföldre melózni akkor?

Megoldódna minden bajuk egyszerre.


2022. máj. 4. 20:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mennek ki mert nem akkarják itt hagyni a lakásukat sokan csak akkor mennek ki ha itthon nincs munka.Amire most nagy az esély mert sorba zár be minden a rossz gazdaság politika miatt.Én is egy nagy cégnél dolgozom ami külföldi de ez nem tud el tartani mindenkit.Magyar cég vállalat de még kis bolt,üzlet meg már nincs is.A legtöben ezért mennek ki a közmunka meg egy vicc meg a pénz is amit adnak érte.Ezek az emberek 8 nyelvet is meg tanulnak mert egyszerüen nem tudnak megélni a közmunkábol és mindent elkövetnek hogy,kint munkájuk legyen.
2022. máj. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!