Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen állandóan fontosko...

Munkahelyen állandóan fontoskodó új junior kolléga, aki folyton engem nyaggat minden hülyeséggel. Hogyan tudnám lekoptatni?

Figyelt kérdés

Eleve zavar a stílusa, olyan rámenős típus, és ha valami feladatot kap, akkor mondván h ő junior, megkérdezi tőlem (én már régebb óta itt vagyok), de kb meg akarja csináltatni velem a munkáját. Ha megpróbálom lepattintani (mert van egy csomó munkám nélküle is) addig cs . szeget amíg feladom, és már az agyamra megy, közbe a management fülébe duruzsol hogy nem mondtam el elég precízen, hogy mit hogyan csináljon, meg hogy nem foglalkozom vele eleget, mármint a betanításával.

Mit lehet ilyen kollégával kezdeni?


2022. máj. 7. 18:56
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

9: nem vagyok mentor, ez egy nyűg amit a nyakamba varrtak. nem kértem én ezt senkitől.

de voltak már olyanok a csapatban, akiket öröm volt betanítani, mert csinálták a dolgukat. igazából még a lustákkal vagy a butákkal se volt bajom soha, de az agresszív stílus, az már sok

2022. máj. 7. 19:26
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát, próbaidő lejárta után is ki lehet rúgni, ha ennyire alkalmatlan..

Mondjuk elég fura a cégetek. Nálunk elég összetettek a feladatok és ahhoz, hogy valaki kb mindent tudjon, az több mint 1 év, de az új kollégának 3. napján már adtam olyan feladatot, aminek van értelme. Szerintem nem is igazán lehet betanulni éles feladatok nélkül.

2022. máj. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Úgy fölszabtam az agyam, hogy végig se bírtam olvasni. :D Nekem is volt ilyen kollégám.


Én azt javaslom, hogy fogd kézen, és vidd be a főnökhöz, mondd meg neki, hogy mi a pálya, sokat tanítottad, de nem tanul, nem néz utána, hanem azt várja el, hogy te csináld meg az ő munkáját. Ezzel a hozzáállással a munkahely hatékonyságát csökkenti, és a te tűrőképességedet is próbára teszi. Vagy mondjanak fel neki, vagy jelöljenek ki mást a betanítására, mert tőled nem tanul, és ha másnál se fog, akkor döntsék el, hogy meddig akarják tűrni ezt a mentalitást.


Esetleg kérd meg a főnököd, hogy tegye próbára, adjon neki valami feladatot, ami elvárható lenne, hogy menjen neki akár utánanézéssel, akár tanulással. Kérj valami határidőt, stb.

A duruzsolással szemben mindig nagyobbat szól az, hogy beviszed a főnök elé, és főnök előtt cseszed le. Kifele menet megmondod, neki, hogy ez a gerinc, nem a duruzsolás. Ha annál a főnöknél nem megy, akkor a felettesénél... Valakit csak zargat majd a dolog.

2022. máj. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
4%
Nem akarok nagyon rosszmájú lenni, de ha te vagy a "kvázi mentora", akkor csak magadnak köszönheted, hogy még próbaidő után sem tudja felvenni a fonalat. (Vagy ennyi a képessége, de azt meg mentorként látnod kellett volna és javasolni a próbaidő végén a munkaviszonya megszüntetését, mert nem üti meg a mércét)
2022. máj. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Mint írtam rám csak a próbaidő után "sózták rám"

Kvázi mentora meg úgy vagyok h valakinek nyilván be kell tanítani a feladatra és az én leszek. De ha úgy értitek a mentort hogy majd én egyengetem a pályáját, na olyan nálunk nincs

2022. máj. 7. 20:28
 16/25 A kérdező kommentje:

De a betanítást meg ne úgy értsétek mint egy elsőst megtanítani írni olvasni, hanem mondjuk megmondani h X ügyfél általában így szereti, hogy (...) blabla. Szóval a nem dokumentált "know-how-t" kéne itt átadni.

Minden más az vagy dokumentálva van, vagy ott a Google.

Szóval a betanítás ebben az esetben speciális dolog, és másoknál sose vitte el a munkaidőm több mint 10%-át. Ő a munkaidőm 120%-át elvinné, ha tehetné

2022. máj. 7. 20:31
 17/25 anonim ***** válasza:
55%

Mivel regota dolgozol es mentor vagy, biztos rad fog hallgatni.

Mindenkeppen beszelj a fonokoddel

2022. máj. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg akkor írd le neki, és mondd meg, hogy ezt kell tudnia, így kell csinálnia, és ezt a néhány lap segítséget kapja, ami elegendő a feladat végrehajtásához, főnökkel beszéld meg. Ha nem megy x időn belül neki így sem a munka, és nem tud teljesíteni, ill. megtanulni önállóan dolgozni, azt a konkrét dolgot sem, akkor ki lesz rúgva. Ha eztán is nyaggat, megmondod, hogy olvasni csak bír, ott a papír. Főnök is látta, mehet hozzá "duruzsolni", de akkor már ő is elküldi a fenébe.
2022. máj. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

A. Soha ne küld el!

B. Mindent írass le vele, - ebből ki tudja keresni azt az információt, amiről már beszéltetek!

C. Semmit (!) ne te csinálj helyette, - megmutatod bárhogy, de nem úgy, hogy a munkája el legyen végezve! Mindent saját kezűleg csináljon, ami az ő feladata!

Ha következetes maradsz, előbb-utóbb elfogynak a kérdések és a zaklatásodat is abba fogja hagyni, mert soha (!) nem éri el azt a célt, hogy te csináld meg a munkáját!

Ha minden kötél szakad, összeíratod vele a "kérdéseit" és a főnököd előtt válaszolod meg azokat, - azért, hogy szem-, ill. fültanúja legyen annak, hogy a hiba nem a te készülékedben van!

2022. máj. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

A 19# (21:34) válasz beküldője vagyok.

Kettő tucat ember végzi az egész országban azt, amit én dolgozom és menetrend szerint én nyerem meg azt az embert, aki véletlenül felénk téved tanulási, ill. munkába állás szándékával.

Még nem volt olyan ember, aki meg akarta tanulni az általam oktatottakat és ne tanulta volna meg - és mindezt úgy, hogy mind végig meg tudtam maradni embernek!

2022. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!