Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen állandóan fontosko...

Munkahelyen állandóan fontoskodó új junior kolléga, aki folyton engem nyaggat minden hülyeséggel. Hogyan tudnám lekoptatni?

Figyelt kérdés

Eleve zavar a stílusa, olyan rámenős típus, és ha valami feladatot kap, akkor mondván h ő junior, megkérdezi tőlem (én már régebb óta itt vagyok), de kb meg akarja csináltatni velem a munkáját. Ha megpróbálom lepattintani (mert van egy csomó munkám nélküle is) addig cs . szeget amíg feladom, és már az agyamra megy, közbe a management fülébe duruzsol hogy nem mondtam el elég precízen, hogy mit hogyan csináljon, meg hogy nem foglalkozom vele eleget, mármint a betanításával.

Mit lehet ilyen kollégával kezdeni?


2022. máj. 7. 18:56
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
89%

#19-es, szerintem ez egy SSC lesz és van SOP, vagyis már minden le van írva. Szóval ha az utcáról behoznának egy embert, az SOP alapján ő is el tudná végezni a munkát (ha beszéli a szükséges nyelvet).

Ilyen helyen elvárás, hogy SOP alapján tudjanak dolgozni az emberek. Ha neki nem megy, akkor nem tudja ellátni a feladatait.

2022. máj. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Voltam a junior cipőjében. Nem voltam lusta, egyszerűen csak kezdő voltam és féltem, ha hibázok, kirúgnak. Ráadásul nulla önbizalmam volt. Ezért végig fogni kellett a kicsi kezem, jóformán a munkatársam duplán dolgozott.


Amikor elunta, akkor elkezdett félsegítséget nyújtani, amivel önállóságra buzdított. Elmondta, hogy mi a megoldás, ha nem tudtam ehhez egy lépést, javasolta a Google-t, valahogy akkor én is éreztem, hogy sok lettem és mielőtt segítséget kértem, mindent végigzongoráztam és nem úgy mentem oda, hogy "ez a feladatom, segíts", hanem, hogy "ez a feladatom, ezeket csináltam, de így se tudtam megoldani, mit tehetnék még?".

2022. máj. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
72%

A főnöknek szólást azért nem javaslom, mert sajnos én is követtem el ilyen hibát.


Ott is hasonló volt a szitu csak én nem azért szóltam a főnöknek, mert ez zavart volna, hanem mert úgy éreztem, a munkatársam jó lett volna, csak túl hamar került ki a tréningprogramból.


Látszott, hogy feszeng, hogy túl sok az információ a fejében és nem tudja, hogy hirtelen hová kapjon, ezért volt az, hogy a 8 órából majdnem 8-at mellette töltöttem, miközben én is dolgoztam és láttam, hogy tudná csinálni a munkát, csak nincs meg az alap rutinja ami a meghosszabbított tréningprogrammal kialakulhatna.


Úgy éreztem, a nő nem fejlődött úgy mint a többiek abból a szempontból, hogy megvolt a tudása, csak nem ülepedett le neki még, ezért nem tudta alkalmazni, de ha visszarakták volna még egy hét tréningre, akkor már könnyebb dolga lett volna.


Annyit akartam, hogy a tréningprogram végét ismételje meg, amikor összeültetik a régi beosztottat az újjal csak most ne az legyen, hogy a régi dolgozik és magyaráz az újnak, hanem hogy az új dolgozzon, próbálja alkalmazni a tudását, de üljön ott mellette a régi, aki segít neki, hogy ez így biztos jó e vagy hol hibázik és ezért szóltam a feletteseimnek.


A vezetőség megköszönte, hogy szóltam és másnap reggel kib.szta a munkatársam.

2022. máj. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
71%

Elküldöd, hogy googlizza ki ha olyan a feladat aztán számoljon be róla 5 percben mit talált.

Nem teljes megoldásokat kell neki mondani csak elindítani hol keresse és meg fogja találni.

2022. máj. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Bár a kérdésből nem láttam, hogy mennyi ideje van nálatok, de egy normális cégnél hónapokba telik a betanulás egy juniornak. Néhányan kicsit el vannak tévedve, de a juniorok az esetek többségében nem rendelkeznek az adott területen(!) releváns szakmai tapasztalattal.

Engem is úgy vett fel egy cég, hogy oké, nem baj, majd betanítunk. 1 hónapja vagyok itt, de rengeteg dolgot nem tudok még és konkrét nagyobb feladatokat rám sem bíznak. Van kijelölt mentorom, de épp ezért nem ad még nagyobb falatokat, mert a betanulás az első, majd a feladat.

2023. febr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!