Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nyári szabadság?

Nyári szabadság?

Figyelt kérdés

Mindig június végén megyek 2 hét szabira, a párom is így ér rá. Már le van foglalva a nyaralás. A munkahelyemen közölték, hogyha nyáron csúcsidőben (épp ekkorra esik), illetve hosszabb időre mennénk szabira, azt előzetesen meg kell beszélni a területi igazgatóval.

Úgy tudom, hogy 7 napot akkor kell kiadniuk, amikor a dolgozó kéri, illetve egybefüggő 14 napot is kell kiadniuk egy évben. Sok kollégámnak bentragadnak a szabijai, mert egyszerűen nem tudják kivenni, illetve évek óta nem voltak nyaralni, annyi a munka. Helyettese nagyjából senkinek sincs, mikor télen lázasan feküdtem coviddal táppénzen és nem tudtam felvenni a telefont, akkor is totál ki voltak akadva.

Namármost én nem akarom emiatt se átfoglalni, se lemondani a nyaralást, szükségem van pihenésre. Idén még egyszer se voltam szabin. Mit lehet ilyen esetben tenni? Írjam ki csak simán a lefoglalt időben, és ha elutasítják, hivatkozzak a jogszabályokra?


2022. máj. 16. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Már most beszéld meg velük, lehetőleg írásban is megerősítve.
2022. máj. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Értelmes ember előbb vesz ki szabit, és utána foglalja le a nyaralását... Új vagy ezen a helyen? Most döbbentél rá, hogy nyáron csúcsforgalom van?

Minél előbb írj annak a területi főfejesnek, aztán drukkolj magadnak, hogy megadja...

2022. máj. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mindenképp. Egy programban kell kiírni, ott gondoltam írni hozzá + kinyomtatom későbbi bizonyítékként.

Csakha utána behívat, vagy egyszerűen elutasítja, akkor mit tudok tenni? Ha van bizonyítékom, hogy próbáltam kiírni, jeleztem időben, akkor elmehetek szabira? Persze tudom, utána kirúghatnak (akár valamiféle kreált indokkal ), de ha van bizonyíték, akkor az esetleges ebből adódó károkat nem hajthatják be rajtam, gondolom.

2022. máj. 16. 19:12
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Évente 1 hetet akkor kell kiadni, amikor kéred.

Ha MÁR kivettél egy hetet az évben, akkor I.J.

Azért mondom, hogy beszéld meg MIELŐBB!

2022. máj. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem, nem mehetsz el. Nálunk sem lehet 2 hétre elmenni, csak egyszerre egyre. És egyeztetni kell a többi kollégámmal is, mert nem mehetünk el többen ugyanakkor.
2022. máj. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

2. Nem vagyok új és nem csak nyáron van csúcsforgalom, hanem egész évben. Mondhatni szinte az év minden napján. :) A tavalyi szabimat is el kellett halasztanom, aztán a főnököm vállalta, hogy helyettesít, így el tudtam menni. Viszont még az utazás előtti nap késő délutánig dolgoztam és kutyafuttában pakoltam be. + a többiek furcsán néztek rám, hogy ezt meg merem engedni (na nem pénzben, hanem időben...) Idén nem vágyom erre.

Értelmes ember így csinálja, sőt! Értelmes munkahelyen megbeszéltük már év elején, ki mikor szeretne menni és ennek megfelelően megvolt a helyettesítés. Itt annyi volt év elején, hogy írjunk egy szabadságtervet. Én már ott be x- elgettem ezt a két hetet, a kutya nem jelzett vissza, hogy ok vagy nem.

2022. máj. 16. 19:16
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálatok a szabadságterv arra való, hogy aki nem írta be, az nem mehet.

Aki beírta, az meg majd kiderül.

Egymással nem egyeztettétek a terveket?

2022. máj. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk Sajnos nem így van.

Bezzeg a nyalisok már év elején kaptak 8 napot, meg még tavasszal hármat.

Meg múlt héten 4 ember jelezte, Hogy pünkösd után szabira mennének és a főnök azt mondta oké.

Mi kb3 hete kértük, júniusban mi is mennénk a párommal.

Azt mondta hogy megbeszéljük.De azóta sem került szóba.

A 7 napot akkor is köteles kiadni,ha 3 ember is szabin lesz, akkor, amikor a munkavállaló kéri?

2022. máj. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, de ha már vettél ki, és nem ő küldött, az beleszámít.

Különleges helyzetekben tagadhatja csak meg, de akkor később kell kiadnia, ahogy kéred.

2022. máj. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én a covidos-telefonos mutatvány után mondtam volna fel. Te miért maradtál?
2022. máj. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!