Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákmunkán írhatnak nekem...

Diákmunkán írhatnak nekem kérdezés nélkül beosztást?

Figyelt kérdés

Elkezdtem diákmunkásként dolgozni egy strand éttermében pultosként a hónap elejétől. Eddig minden hétvégén hívtak csak be, pedig jeleztem, hogy ráérek máskor is. Most a hét elején felhívtak, és mondták, hogy menjek be megbeszélni a beosztást mert tudnának akkor több napot is adni a hónapban. Rendben, bementem, megbeszéltük nekem hogyan lenne jó. Azonban az étterem vezető mindig csak 1 hetet ír meg előre. Viszont az egészben az a legjobb, hogy én tőlem nem is kérdezte az egész jövő hetet, hanem csak szerdáig bezárólag. Mondtam, hogy jó a hétfő, kedd és a szerda is. Tovább nem kérdezte, én pedig nem mondtam, mert azt hittem, hogy azt még vagy ő sem tudja, vagy már meg van oldva. Ma nézem, a hétfő, kedd, szerdát nem írta be, hanem helyette bírt csütörtöktől vasárnapig.

Azt sem tartom már jogosnak, hogy az egész hónap minden hétvégéjét végig dolgozom így, de tudtommal diákmunkán kérdezés nélkül ilyet nem is csinálhatnának. Én tudom rosszul, vagy eseti megállapodással nekem akkor kell menni amikor ők mondják?



#diákmunka #beosztás #eseti megállapodás
2022. máj. 20. 23:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Beírt*
2022. máj. 20. 23:38
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Máshol is így szokták. De, ha neked nem jó az amire beírt, akkor szólj neki, hogy te szóltál előre, hogy neked csak a hétfő, kedd, szerda jó. Akkor máskor nem lesz ilyen. Meg te nem is főállású vagy, ha nem tetszik elmész máshová és kész.
2022. máj. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igazából az idegesít a legjobban, hogy akkor minek kérdezte meg, ha utána meg pont az ellenkezőjét csinálta. Rengeteg helyen voltam már diákmunkás, előre sosem írtak beosztást, hanem csakis addig, ameddig megkérdezték. Plusz röhej a dologban, hogy egy másik diákmunkás benyögte, hogy ő csak akkor jön dolgozni ha nem én vagyok, mert nem bír engem. Így van egy sanda gyanúm, hogy jobban igazodnak a kislányhoz csak mert kell az ember.
2022. máj. 20. 23:50
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Mert egy tahó aki írta a beosztást. Amúgy én csak azért is akkor mennék amikor az anti gyerek ott van :D
2022. máj. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt hozzá kell tennem, hogy azért nem bír, mert 4 évvel ezelőtt a csaj mostani barátja csapta nekem a szelet. :))) Szeretnék én olyan munkahelyet majd, ahol ilyen igényekkel foglalkoznak...Pff
2022. máj. 21. 00:01
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem kéne mindenkivel kikezdeni és akkor nem lesznek ilyen gondjaid.
2022. máj. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Félre értettél! Egyáltalán nem kezdtem ki vele, semmi közünk soha nem volt egymáshoz. Szimplán mindenki tudta, hogy meg szeretett volna szerezni, és ezt nyíltan is kezelte a srác.

Ezt az utolsó mondatot pedig kikérem magamnak, mert az első és utolsó emberrel vagyok a mai napig kapcsolatban!

2022. máj. 21. 00:09
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Jó akkor meg beszéld meg a főnivel a bajt, ne velem :D Hidd el én nagyon szívesen írnék neked jó beosztást. De nem tudok sajnos. Bár egyszer még alakulhat úgy az élet.
2022. máj. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szimplán hozzátettem, hogy itt ilyen igényekkel foglalkoznak, de azzal, hogy a másiknak hogyan jó csak alibi kérdésként foglalkoznak...

A lényeg a lényeg, tehát ilyen nincs, hogy nekem az ő általa csak úgy megírt beosztás szerint kellene mennem, és ha én ezt jelzem is, el kell hogy fogadja

2022. máj. 21. 00:18
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

De figy ez mindenhol máshogy működik. Nálunk pl nem így volt. De, ha az egy olyan hely, hogy másképp nem tudja megírni a beosztást akkor simán lehet. De ettől függetlenül az volna a lényeg, hogy megértsd azt, hogy kommunikálni kell a főnököddel is. Diák munkásként meg pláne.

Én pl mindig szóltam, ha valami nem volt jó. Volt egy közös excel, abba jelöltük, hogy ki melyik nap tud menni. Ha nem tudtam menni, szóltam. Vagy, ha olyan helyre írtak volna be ahol nem tudok menni, akkor is szóltam volna. De, ha tudsz menni, akkor szerintem menj.

2022. máj. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!