Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákmunkán írhatnak nekem...

Diákmunkán írhatnak nekem kérdezés nélkül beosztást?

Figyelt kérdés

Elkezdtem diákmunkásként dolgozni egy strand éttermében pultosként a hónap elejétől. Eddig minden hétvégén hívtak csak be, pedig jeleztem, hogy ráérek máskor is. Most a hét elején felhívtak, és mondták, hogy menjek be megbeszélni a beosztást mert tudnának akkor több napot is adni a hónapban. Rendben, bementem, megbeszéltük nekem hogyan lenne jó. Azonban az étterem vezető mindig csak 1 hetet ír meg előre. Viszont az egészben az a legjobb, hogy én tőlem nem is kérdezte az egész jövő hetet, hanem csak szerdáig bezárólag. Mondtam, hogy jó a hétfő, kedd és a szerda is. Tovább nem kérdezte, én pedig nem mondtam, mert azt hittem, hogy azt még vagy ő sem tudja, vagy már meg van oldva. Ma nézem, a hétfő, kedd, szerdát nem írta be, hanem helyette bírt csütörtöktől vasárnapig.

Azt sem tartom már jogosnak, hogy az egész hónap minden hétvégéjét végig dolgozom így, de tudtommal diákmunkán kérdezés nélkül ilyet nem is csinálhatnának. Én tudom rosszul, vagy eseti megállapodással nekem akkor kell menni amikor ők mondják?



#diákmunka #beosztás #eseti megállapodás
2022. máj. 20. 23:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Meg am én értem azt is, hogy a beleegyezésed nélkül írt be és ezt nehezményezed. De azt történt, hogy nem adtál meg neki konkrét intervallumot, hogy neked mikor lenne rossz tehát abból gazdálkodott amije volt. Ezért a másik oldalt is megértem. Szerintem itt nem kitolásról van szó, hanem csak elbeszéltetek egymás mellett.
2022. máj. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Igazából tényleg azért nem mondtam, mert azt hittem azt még ő sem tudja mi lesz, vagy esetleg már megoldotta. De ezentúl előre odaadom a kezébe a cetlit, melyik napok nem jók a kövi hónapban.

Köszi a választ, igazából úgy erre voltam kíváncsi, hogy máshol okoz-e problémát ez.

2022. máj. 21. 00:32
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdetben biztosan okoz. Elkell kezdened tervezni. Főállásban pl alap dolog, hogy megyünk dolgozni, csak akkor szólunk, ha valamikor nem tudunk. Szerintem ő is így volt ezzel.
2022. máj. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!