Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet a 3 műszakos...

Hogyan lehet a 3 műszakos munkarendet kibírni?

Figyelt kérdés

Klasszikus 3 műszak, tehát nem folyamatos műszak szerencsére, mert az rosszabb.

Kaptam egy jó állásajánlatot amit nem utasíthattam vissza, mert majdnem 2X annyit keresnék, viszont itt éjszaka is kell menni. Hogyan lehet kibírni? 1-1X tuti kibírnám, mert van hogy éjjel 2-3-ig gépezek, vagy a haberokkal pókerezek reggel 5-ig, de rendszeresen? Ötletek? Mikor alszotok? Munka előtt vagy után?



2022. máj. 23. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen szétcsesz! A legrosszabb nekem a heti váltás volt, mert pont 1 hét mire átáll az ember. Ha havonta lenne váltás legalább csak minden 4. hét lenne szar.

Éjszakásba munka után aludtam, délelőtt.

2022. máj. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem az éjszakai gond önmagában, bár az sem egészséges, hanem hogy hetenként változik. Mire megszokná a szervezeted az időbeosztást, addigra váltania kell megint.


Emiatt kva fáradt leszel állandóan, hiába alszol akár át egész napokat. Kifacsartnak érzed magad idővel, kedvtelennek, állandóan lemerültnek.


Embertől függ ki hogy bírja, van aki simán csinálja 20-30 éven át. Majd meglátod neked hogy megy és meddig akarod csinálni, egyszerűen elmész ha eleged lesz.


Én úgy aludtam anno, hogy meló után még fent voltam kb. 6-7-ig, és olyan 4-5-6-ig alvás. Utána készülődés az estére. Délutánosként nem tudtam este aludni, így hajnali 4-ig fent voltam, kb. délig aludtam. Reggelesként pedig változó.


A pénz miatt ne tedd tönkre magad, ennyi a tanácsom.

2022. máj. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
A volt munkahelyemen így dolgoztam. Nehezen, de ki lehet bírni. Én nem szoktam energiaitalokat inni, de amikor éjszakára mentem, mindig vittem magammal egy energiaitalt, amit ebédszünetben megittam, mert csak így bírtam ki reggelig. Én 10-től 6-ig dolgoztam és fél 9-kor ment a buszom, amivel odamentem, reggel pedig kb. 7:30 körül értem haza. Otthon még fürödtem, ettem, egy kicsit telefonoztam, aztán olyan 9:30-10 körül aludtam el és este 6-6:30 körül keltem. Felkelés után megint kajáltam, ebédet csomagoltam a munkahelyre, zuhanyoztam, stb., aztán kezdődött minden elölről. Ha fejfájós vagy, mindig legyen nálad fájdalom csillapító, nekem éjszakásba gyakran fájt a fejem.
2022. máj. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Gyűlöltem. Főleg a délutánost. Hazamentem, nem tudtam elaludni órákon keresztül, így szinte végig aludtam az egész délelőttöt és mehettem is dolgozni. Nehéz az átállás.
2022. máj. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
A heti váltás szar benne, de azért nem olyan szörnyű, mint amit itt néhányan még elő is adnak róla, vagy én bírom jobban, nem tudom. Mondjuk én majd ha újra dolgozok, már nem 3 műszakban megyek, hanem 12 órába, (2 munka, 2 szabad)
2022. máj. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Egyénfüggő, engem pl. a délelőttös műszak nyírt ki, a másik kettőt élveztem.
2022. máj. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom én pl szerettem 🤷‍♀️

Évekig csináltam.

A délutános műszakot nem szerettem mert azzal elment az egész napom.

Az éjszaka volt nekem a favorit.

Számomra abszolút nem volt szörnyű.

29/N

2022. máj. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Túl van lihegve ez a 3 műszakos para, én lassan 30 éve 3 műszakban dolgozom, és nincs vele semmi baj. Pont a délelöttös a legrosszabb, mikor bent liheg a sok főnök, éjszaka meg full nyugi van, dolgozni meg napszaktól függetlenül kell.
2022. máj. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xp ali ***** válasza:
HA nem veszel kaját, nem kell wcpapír sem. :D (én kb 1-2 heti tartalékot tartok, ha ez nem lesz elég, akkor már kb mindegy, h 2 heti vagy 2 havi tartalékod van, később halsz éhen és tovább lesz tiszta a feneked)
2022. jún. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ki lehet bírni, 23 éves vagyok, én 6 éve 3 műszakolok, csak tanuld meg beosztani az idődet és nem lesz gond, semmi más nem kell hozzá csak kitartás.
nov. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!