Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jó ötletnek tartjátok a...

Jó ötletnek tartjátok a részleges home office-t (2 nap iroda, 3 nap otthon, vagy fordítva)?

Figyelt kérdés

2022. máj. 24. 10:03
1 2 3 4
 11/33 Shaddark ***** válasza:
32%

#10

Nekem a benti munka a lógás.

Otthonról tudok akkor karban tartani, amikor senki nincs fent a szervereken, bent meg meghallgatom őket és felírom hogy majd ha otthonról dolgozom oldjam meg ezt is és azt is. meg megnyugtatom őket, de a munkám 90%a szociális ilyenkor, semmit nem oldok meg csak beszélek róla hogy majd megoldom, nyugi :)

2022. máj. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az irodában sem lógás, meg itthon sem.

Viszont az iroda zajos, és folyton csöngtek a telefonok, és ki volt adva, hogy a harmadik hívásra max fel kell venni. Pénzügyön dolgozom, most képzeld el, hogy benne vagyok egy bonyolult, vagy hosszas szanitasvan, csöng a telefon, muszáj felvennem, s valami totál mással kell elkezdenem foglalkozni.

Ja, és enélkül is folyamatos zajban, mert ugye milyen jó az open plan office, ahol százak dolgoznak együtt...

2022. máj. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 Shaddark ***** válasza:
79%

Az se volt normális aki kitalálta...

Ez a vásári zsibvásár max, ilyen usa cégeknek jó ahol csak adnak vesznek mint a piacon. Dolgozni közel lehetetlen bennük szerintem.

Nekem mondjuk bent is csöndes, de én csak akkor tudok érdemi munkát végezni ha mások már nem dolgoznak (Otthoni munkán délelőtt ügyelek ha valaki akar valamit, délután és este dolgozom rendesen). Napközben nem állíthatok le közel 100 embert hogy ezt most beállítom, addig kávézzatok :)

És vannak ilyen melók is, amik úgy működnek hogy az ember fejben összeszedi mi hol hány méter - negyed óra alatt aztán csinálja. Ha ilyenkor rányitnak, megint negyed óra mire neki tud kezdeni megint :)

A mobil nem gond mert rányomok hogy visszahívlak és nem zökkenek ki, de bent bejönnek és nyomják a rizsát. Úgyhogy el se kezdek bentről ilyesmiket.

2022. máj. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
49%

Na, az ilyen hülyék hiányoztak innen, de nagyon...

tudod, a németeknél valaha a csúcs, 7% volt a távmunka aránya.

A vírus előtt ez lement 4%-ra.

Minket meg egyszerűen nem engednek otthonról dolgozni.

Olyan örömmel fizetném a villanyt... bérlet helyett.

2022. máj. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Shaddark ***** válasza:
100%
Jah, az a fél óra oda és fél vissza simán megér annyi fűtés díjat és villanyszámlát nekem. Mert DRÁGA AZ IDŐM, ennél jóval drágább :)
2022. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
68%

“ tudod, a németeknél valaha a csúcs, 7% volt a távmunka aránya.”


A mi cégünknél 20%. Heti 1 nap. Rossz helyre mentél.


A vírus alatt meg kellett indokolni ha egyáltalán be akarsz menni, hogy tényleg van valami olyan dolgod, amihez be kell menned.


Most 50% van. Biztos szívesen fizetném én is a villanyt meg a gázt otthon (most már a gáz dupla áron idéntől), ha a növényekkel lennék egy hullámhosszon és jó érezném magam otthon vegetálva fotoszintetizálás közben.

2022. máj. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
54%

“ Mert DRÁGA AZ IDŐM, ennél jóval drágább :)”


Ez akkor indok, ha azalatt az idő alatt valóban hasznot hajtasz.

2022. máj. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
54%

"A mi cégünknél"

Rosszul értetted: a CÉGEK 7%-a volt távmunkás.

Azóta csak 3%

---

Ugye az utazási idődet is beleszámoltad?

Amúgy butaságot mondasz, mert fűtened mindenképpen kell, nem hűlhet ki a lakás.

Azon kívül, hogy jó esetben a cég ad gépet, és beszáll a rezsibe is.

2022. máj. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
6%

Shaddark, én beírtam egy Facebook commentbe, hogy aki kitálalta a home officet, le kéne lőni, erre jelentettek 🤣😂

UK amúgy.

2022. máj. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
96%

16os, te egy ökör vagy.

Mitől fotoszintetizálás az otthoni munka?

Pontosan ugyanazt csinálom, mint az irodában, csak csöndben, rugalmasabban, nem akasztanak meg folyton a telefonok, fő a kaja, megy a mosógép, míg dolgozom. És nem kell a kollégák pletykáit, fásult ábrázatát nézegetnem Nekem a bejárás nem számít, itt van a szomszédban a munkahely. De ez a csend, hogy fókuszálhatok a feladatomra, nem akasztanak meg folyton, (most csak email jöhet, munkatelefon nincs, nagy ritkán kell hívni valakit,ha nagyon ragaszkodik hozzá, hogy email neki nincs), hogy alig használódnak a ruháim, mert melegítő, pólóban ülök, s nem kell öltözni, mint az irodába, nekem megéri s plusz áramot meg fűtést.

2022. máj. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!