Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért bírom minden munkahelyen...

Miért bírom minden munkahelyen csak max. 2 évig? Csak rossz helyeket fogtam ki eddig, vagy bennem lehet a hiba?

Figyelt kérdés

30 éves férfi vagyok, és ez az 5. munkahelyem, 10 éve dolgozom.

Bármennyiszer próbáltam egy egy adott helyen, egy idő után megutáltak a kollégák, noha soha nem túrtam senkit ki, nem vagyok személyeskedő stb. stb. talán maximum kissé szürke és szótlan. Inkább alázatos vagyok mintsem nagyképű, arrogáns.

Irodai munkáról beszélünk, asszisztensi, szervezői, kisfőnöki munkakörök.

A családomban ez teljesen érthetetlen, hozzá vannak szokva hogy 10-20 évig egy helyen van valaki...

2 dolog jött ki eddig: kiutáltak a kollégák, ellehetetlenítették a munkámat, így magamtól kellett menjek. Vagy pedig egyszerűen rájöttem, hogy mennyire gázul működnek a dolgok az adott helyen, és olyan szinten elveszítettem a motivációt, hogy már nem nagyon érdekelt a munka. Elvégeztem, de csak annyira amennyire épp kell. Ilyenkor mindig elkezdtem másfelé nézelődni, hátha....


A családom azt hiszi, velem vannak gondok, hogy ilyen gyakran váltok. Pedig vagy a fenti okok vannak, vagy azoknak egy része + egy egy időközbeni interjún vagy szimpatikusabbnak tűnő helyet találok, ahol még több pénzt is ígérnek.

Fontos: csak akkor járok interjúra, illetve nézek munkákat, ha már megtört bennem valami az adott cégnél, ez rendszerint az első ott töltött év után fordul elő.


Én tartom magam ahhoz, hogy egyszerűen nem volt szerencsém és nem találtam meg még a megfelelő helyet, noha ezt a családomban senki sem érti meg .


Mit tudnék tenni, hogy megtaláljam végre azt a munkahelyet, amelyben jól érezném magam? Már vállalkozáson is gondolkoztam, hogy végre ne mások pénzét keressem, és a saját magam főnöke legyek, de az sem egyszerűbb, + jelenleg még kevés a kezdőtőkém is.



2022. máj. 26. 08:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért az se jó ha mindig be kell tanulni új munkahelyre, végül már nem találod a helyed, hogy hol dolgoznál szivesen, mert sehol se jó

Azt se tudom a mostani helyem után hova megyek, nincs már helyem sehol, elfogytak a helyek :(

2022. máj. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a helyzeted. Én is ilyen vagyok. Jelenlegi munkahelyemet azért választottam, hogy tudjak fejlődni, úgy terveztem max 2 évet maradok, és már 4. éve vagyok itt. Eleinte annyra nem is jött be a hely, de megszerettem, jöttek új kollégák, akik jófejek. De már most érzem, hogy belefásultam, váltanom kell.

Én úgy látom, ma már úgy kb. 5 évet bírnak ki az emberek egy helyen, főleg ha van lehetőség váltani. Sokan olyan szakmában dolgoznak, hogy a környéken max 1-2 céghez tudnának még menni, ezért nem váltanak, mert hallják, hogy ott sem jobb. Szerintem nincs tökéletes munkahely, mindenhol van valami ami egy idő után zavarhat, de annyit tehetsz, hogy kompromisszumként tekintesz rá, és ott maradsz, mert több érv szól mellette, mint ellene.

2022. jún. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2022. jún. 7. 08:13
 14/17 anonim ***** válasza:
76%
Az régen volt hogy, 10 évig maradnak én maradtam tovább is de a mai munkahelyeken csak több feladatot adnak meg be kel tanitani mindenkit meg főnök lehetsz azt alig kapsz többet egy 20000 hagyjuk már.Meg az embereknek a gondjaival empatikus kel legyél meg ki is kel rugni őkett és hiába nem akkarsz főnök lenni rád teszik mert rég ott vagy.Ma már senki nem marad mert csak több munkát adnak hr is tudja csak szívat ilyen kérdésekel.
2022. jún. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a baj hogy nem szereted a munkádat
2022. jún. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

utolsó: igen ez is lehet. Bár nem voltam mindig irodista, akkor pedig mindig irodába vágytam :D az első években élveztem, azóta látom az árnyoldalait.


Néha most is vannak olyan napok hogy helyszínre kell mennem stb, na ezeket tökre élvezem!

De mikor egész nap iroda, és tárgyalás ezzel azzal, jopofizás, PR, munkatársak siralmai... azt nem igazán.

2022. jún. 14. 08:10
 17/17 anonim ***** válasza:
Az semmi. Nekem 10 év alatt vagy 10 munkahelyem is volt.
2022. jún. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!