Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetek ha egyszerűen...

Mit tehetek ha egyszerűen nincs időm semmire a munkám miatt?

Figyelt kérdés

Hétfőtől szombatig dolgozom minden nap, minimum 8 órát, maximum 12-őt. Rengeteget túlórázom, hajnalban megyek dolgozni és csak este érek haza. Miután hazaértem gyorsan főzök valamit, eszek, letusolok és már megyek is aludni, hogy másnap ne legyek annyira kimerült. Sokszor olyan vagyok, mint egy zombi, öntöm magamba az energiaitalt meg a kávét, enni meg nem nagyon eszek.

A barátnőmmel már fél éve nem találkoztam, ami azt illeti nem is keres azóta, szóval barátaim sincsenek, akikkel tudnák beszélni, és mivel nincs szabadidőm, ismerkedni se nagyon van lehetőségem. A családommal élek, de velük is csak ritkán beszélek.

A vasárnapom pedig arra megy rá, hogy kiviszem a kutyámat sétálni és pihenek.

Egyetemre szeretnék menni, de nincs időm felkészülni egy emelt érettségire. A munkát nem akarom otthagyni, mert akkor meg pénzem nem lenne semmire, szóval ez egy ördögi kör.

Alapvetően ki vagyok békülve a munkámmal, kifejezetten szeretem is, de már kezdem úgy érezni, hogy eltelnek a legszebb éveim úgy hogy nem élem meg őket.

Egy boltban dolgozok és 22 éves vagyok.


2022. máj. 31. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
A munka ilyen, jobb ha hozzászoksz. De az embernek arra van ideje amire akarja, a munka után lehet találkozni barátokkal, beülni akár egyedül megenni, meginni valamit, végtelenek a lehetőségek.
2022. máj. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Hétfőtől szombatig nem dolgozhatsz minden nap 8 órát. Keress okyan helyet ahol nincs szombat munka, vagy ne vállalj túlórat.


És... Egyébként más is így él, család mellett. Arra van időd, amire akarod, hogy időd legyen.

2022. máj. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Kérj másféle beosztást. Egyáltalán be vagy jelentve? Nem dolgozhatsz 6/7 ~12 órákat egy hónapban.


Két napozz (2 szabad 2 munka) vagy három napozz (2 szabad 3 munka) esetleg 5 napozz két szabaddal a hétvégén. Felejtsd el a túlórát, kizárt, hogy 22 évesen, úgy hogy otthon laksz nem lehet lecsökkenteni a munkaidőd.

2022. máj. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Tenni kell azért, amit elakarsz érni és az valószínűleg lemondásokkal fog járni. Döntsd el tanulni akarsz-e, több időt magadnak vagy annyi pénzt keresni mint most, mert mindegyiket nem kaphatod meg.


Ha tanulni akarsz, akkor beszélhetsz a vezetőséggel a terveidről és hogy kevesebb pénzért kevesebbet mennél, az egyetemhez igazítva a dolgaidat. Ha arra van szükség, akkor váltani más helyre, akár részmunkaidőben csak, ami töredék pénzt is jelentene.


Ha tanulni mégsem akarsz, de több idő kell, akkor szólhatsz hogy a hétvégéket nem tudod vállalni. Vagy megválnak tőled, vagy elfogadják. Vagy elmész keresni egy olyan helyet, ahol fix a 8 óra és nincs hétvégézés, de jóval kevesebb pénzt kapsz.


Az is kérdés a pénzzel mik a terveid. Otthon laksz, de egyetemre készülnél, ami elég sokat felemészt. Gondolom majd lakásra, autóra menne ami nagyobb összeg, de valóban szükséged van rájuk már most? Ezt te tudod csak.


Az egyetemet elvégeznéd, érdekel annyira? Amibe belekezdenél, azt csinálnád szívesen a jövőben, dolgoznál azon a területen? Tudod milyen egyáltalán? Vagy lehet valami más szakmát tanulva többet érnél, könnyebben is meglenne? Pár kérdés csak, amikre mind neked kell megválaszolnod magadnak.

2022. máj. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
ne túlórázz. ne dolgozz 6*8 órát... keress másik állást.
2022. máj. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem egyetlen megoldás, hogy keresel egy olyan állást, ahol maximum 40 órát dolgozol egy héten. Én is ilyet kerestem, ahol sosincs túlóra, egyáltalán nem fizet jól, épp nem haltam éhen belőle, de mellette tudtam tanulni. Ezt a munkát amit jelenleg csinálsz, nem tudod hosszú távon csinálni, nem hogy még tanulni mellette.
2022. máj. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kereskedelemben mindig ilyen a munkaido ejjel-nappal nyitva vannak

Keress masik munkat

2022. máj. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!