Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Első évfolyamos, levelező...

Első évfolyamos, levelező tagozatos egyetemistaként egyszerűen nem kapok munkát. Mit csinálhatok rosszul?

Figyelt kérdés

Érettségim van szép eredménnyel, mivel művészeti gimiben végeztem, szakmai vizsgatárgyból is van eredményem.

Továbbra is az az elsődleges szempont az életemben, hogy művészeti felsőoktatásba kerüljek, éppen ezért mentem levelező tagozatra, hogy mellette minél több időt tudjak szentelni ennek a törekvésemnek, hogy minden nap gyakorolhassak, illetve, hogy megmaradjanak az államilag támogatott féléveim.

Már a pandémia alatt is beadtam pár helyre, de sok helyen még csak visszajelzést sem kaptam, pedig “elméletileg” akkor is értesíteniük kellett volna, ha nem engem választanak.

A tipikus diákmunkáknál az az elvárás, hogy nappali tagozatos legyek, ami ugye az esetemben emiatt esik ki, más helyeken pedig 1-3 év munkatapasztalat vagy kereskedelmi végzettség az elvárás, amivel egy gimiből frissen kiesve nem rendelkezem.

Volt olyan hely, ahová behívtak, szimpatikus voltam nekik kezdetben, de amikor megemlítettem, hogy szombatonként járok egyetemre, azonnal a “nem egymást keressük” lett a válasz, mert náluk minden hónapban kötelező egy szombatot bevállalni, mert “ugye gondolom, hogy más fogja elvégezni helyettem?!”

Főként drogériákba, parfümériákba, plázás ruhaüzletekbe adtam be, mert a jelen állapotomban ezeket találom a leginkább testhezállónak.

Kommunikációra képes, segítőkész ember vagyok. Nem együgyű, “butuska Magdiként” mentem volna oda, rengeteg niche és luxusmárkás illatot ismerek, rendszeres vásárlója vagyok az üzleteknek.

Míg rengeteg alkalommal volt olyan tapasztalatom, hogy ez eladónak halvány gőze nem volt az üzlet termékeiről, vagy képtelen volt az emberi kommunikációra, fizetéskor is csak makogott össze-vissza.

Gyorsétterem szóba sem jöhet, mert 2 évtizede vegetáriánus vagyok, undorodom a hústól, nem lennék megbízható munkaerő, továbbá nem dolgoznék szívesen olyan helyen, amit jómagam sem támogatok.

Rengeteg lehetőségről pedig azt sem tudom, hogy eszik-e vagy isszák, annyira távol áll tőlem.


A másik dolog, hogy nem vagyok budapesti, igaz, a település, ahol lakom, mindössze egy órára van tőle, szóval nem nagy távolság.

Én viszont mindenképp a fővárosban szeretnék munkát vállalni, mert úgy érzem, hogy az életem minden területén megbénít ez a vidéki börtön. A célom az, hogy habár jól szituált családból származom, végre kiszakadjak innen, építsem az életemet.


Rettenetesen le vagyok törve. A szüleim egyelőre “eltartanak”, de mellette napi szinten hozzám vágják, hogy egy semmirekellő, életképtelen kolonc vagyok a hátukon. Nyilvánvaló, hogy nem szeretném, hogy ez örökké így legyen.



2022. jún. 8. 10:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
92%
Egyrészt nem írtad le hogy most mit tanulsz, ha leírnád talán tudnánk segíteni orintálódni kicsit. Másrészt művészeti végzettséggel miért boltokba meg drogériába szeretnél menni mint eladó? Többre mennél szerintem ha olyan művészeti irányban néznél állásokat amit elvégeztél. Harmadrészt ezeken kívül ezer oka lehet kb hogy miért nem vesznek fel: rossz helyen keresel, rossz az önéletrajzod, az interjúkon nem vagy megnyerő, stb.. lehet sokan úgy vannak vele hogy mivel művész vagy, nem szereted a szabályokat, a bezártságot, ergo nem szeretsz/ tudsz dolgozni hagyományos munkahelyeken. Plusz egyet még írok: ha levelezőn tanulsz akkor a cégek többsége főállású pályázóként tekint rád, viszont hiányzik a munkatapasztalat. Ezt a legtőbben amúgy úgy szokták csinálni, hogy egyetemen nappalisként keresnek gyakornoki helyeket, ahol ugyan pénzt nem kapnak, vagy csak alig, de lesz gyakorlati tudásuk egy vagy több munkakörben. Aztán, mondjuk már végzősként átmennek levezőre, és úgy kezdenek el főállású helyeket keresni maguknak.
2022. jún. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
87%
Átérzem a helyzeted kérdező, én is ezzel szenvedek már tavaly óta. Én még szeptemberben dolgoztam árufeltőként egy boltban, de nem akartak elengedni szombatonként, így végül egy hét után elmentem onnan. Azóta semerre nem haladtam.
2022. jún. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
76%
*árufeltöltőként
2022. jún. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!