Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen papírokat kérnek el...

Milyen papírokat kérnek el egy állásinterjún?

Figyelt kérdés

Magyarországon még nem dolgoztam, csak Ausztriában 2 szezont.

Ott csak egy szerződést kaptam (+ a bérpapírokat, de gondolom ezt nem fogják sehol elkérni). Amikor eljöttem nem kaptam semmilyen papírt, mert úgy volt, hogy maradok mégegy szezont, de már a szünetben itthonról telefonáltam, hogy mégsem megyek vissza.

Most pályázni szeretnék egy budapesti állásra, és érdekelne, hogy milyen papírokat kérhetnek el az előző munkahelyemről. Baj, ha csak egy szerződés tudok felmutatni?


2022. jún. 8. 13:15
 1/8 anonim válasza:
7%
Lány vagy, vagy fiú?
2022. jún. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Metionin ***** válasza:
49%
Igazából az interjúra semmit nem kértek. Miután felvettek, kellett a TB kiskönyv, az előző munkahely kilépéskor adott papírjai (volt adóval kapcsolatos meg ilyesmi, egy egész szép adag) meg egy erkölcsi bizonyítvány.
2022. jún. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezetten az előző munkahelyről semmit nem kérnek és nem is kérhetnek.


Amit érdemes vinni — de ez is csak opcionális — az az előző munkáltató általn utánad befizetett társadalombiztosítást, illetve a kiadott -és kiadatlan szabadságokat igazoló okmány. Illetve adott esetben az egészségügyi kiskönyv (pléldául vendéglátási ágazatban.)


Ami valóban szükséges, az az önéletrajz. (Emellé "motivációs levél" — ha kérik.)

2022. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem semmi ilyen papírom nincs az előző munkahelyemről. Ez mennyire lehet probléma?
2022. jún. 8. 13:39
 5/8 Metionin ***** válasza:
71%
Arról csak van valami, hogy addig hol adóztál, hol voltál biztosítva.
2022. jún. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Enélkül is alkalmazni fognak. Az esetleges igazolások számodra lehetnek fontosak, az új munkáltató számára nagyon kevéssé. Számukra az a lényeges, ami velük áll kapcsolatban, korábbi munkahelyek "semmi közük nincsen" azon túl, hogy milyen ágazatban tevékenykedtél, és milyen szakmai tapasztalattal rendelkezel. Ami nem a saját céges "könyvelésük", az őket nem érinti, és nem is érintheti.
2022. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
1-es vagyok. Írjon már rá az az agytröszt nagykos aki leértékelte a kérdésemet hogy lány vagy fiú a kérdező! Ne húzd le a másikat, ne azzal legyen nagy eszed hanem írj rám ha nem tetszik valami!!
2022. jún. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
+Valakik azzal élvezkednek itt hogy lepontoznak tisztességtes válaszadókat aztán esik az ember szintbesorolása. Jól esik, emberek? Kinek esik jól? De fogalmazókészség az nulla, ahogy a bátorság is, hogy egy mondatban privátban megfogalmazza, hogy nem ért egyet és meg is indokolja! Szánalmas...
2022. jún. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!