Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi esélyem van home...

Mennyi esélyem van home office munkahelyet találni főállásban?

Figyelt kérdés

Jelenleg is home office-ban dolgozom, de diákszövetkezeten keresztül, mert még tart a jogviszonyom.


Közgazdász az alapszakos végzettségem, nemrég az okleveles közgazdász (mesterképzés) államvizsgám is sikerült, mellette van grafikus képesítésem és társalgási szintű, biztos angol nyelvtudásom.


Ennek ellenére nézek teljes munkaidős állásokat, és szomorúan látom, hogy nagyon soknál kikötés, hogy ott legyek. Az egyikhez, ami olyan otthon végezhetőnek tűnt (online marketing) például egyenesen országot kellene váltanom, ráadásul Lengyelországba nőként végképp nem szeretnék kiköltözni. Most egy faluban lakom, és nem tervezem innen elköltözni, mert akkor sem szerettem nagyvárosban lenni, amikor az egyetem miatt ott töltöttem a napjaim jelentős részét. Nekem az online oktatás is hatalmas megváltás volt, úgy vettem észre, hogy kevésbé vagyok fáradt (persze, mert nem kellett utazni), és jobban tudtam fókuszálni a feladataimra.


Engem őszintén nem érdekel a fiatalos belvárosi iroda, különböző támogatások (pl. lakhatási), és azt sem várom el, hogy bármilyen pótlékot is kapjak, amiért saját eszközt használok home office-ban, valamint én fizetem az internetet. Sőt, még a jövedelem szintjénél is előrébbvalónak tartom, hogy legalább heti 2 napot lehessek home office-ban, de a legjobb az lenne, ha végig dolgozhatnék így.


Egyrészt a bejárás nehézsége miatt gondolom így, másrészt azért, mert mindig is intovertált ember voltam, aki sokkal jobban tud összpontosítani, ha otthon, a megszokott, barátságos környezetében dolgozhat vagy tanulhat. Sajnos emberek között, főleg tömegközlekedésen még szorongok is.



2022. jún. 14. 13:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

9#


Én elhiszem, hogy introvertált vagy. Én is arra gondoltam, hogy introvertált vagy és mellette szorongsz.


Viszont a kettő közül a szorongástól meg kéne szabadulni.


Meg a szorongással az a baj, hogy ha elzárod magad a külvilágtól csak rosszabb lesz és lehet most még kibírható, annyira nem is durva a szorongásod, de mindig van lejjebb.

2022. jún. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
#11 Ebben igazad van. Gondoltam is rá, hogy keresek ehhez egy szakembert, de az már egy másik kérdés lenne, hogy ki tud javasolni. :D
2022. jún. 14. 14:10
 13/18 anonim ***** válasza:
62%

12#


Ja, a szakember is jó, de egy olyan döntés, hogy home officeban dolgozol mindenképpen negatív hatású.


Amúgy én is szorongtam és diagnosztizálták a kóros szorongást nálam szakemberek. Úgy tudtam magamat túl tenni rajta, hogy folyamatosan számomra nehéz szituációkba raktam magam és a sok pici sikerélmény hatására mára már picit sem szorongok.


Később vissza mentem a régi pszichológusokhoz, aki azt mondta, hogy sikerült rehabilitálnom magam.


Szóval jó a szakember, de ő is csak tanácsokat tud adni meg rávezetni a helyes megoldásra, viszont neked kell a munkát bele tenni.


A home office meg csak ártani fog.

2022. jún. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, nekem mennyi esélyem van találni egy aranyos közgazdász nőt? Nyitott szemmel kell járni, aztán egyszer csak ott lesz :D
2022. jún. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Az introvertált ember nem attól introvertált, hogy szorong. Az egy tök más dolog, a kettő nem feltétlen jár együtt.
2022. jún. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#15 Kifejtettem már, hogy tudom a különbséget.

Nem feltétlenül járhat együtt, de egy ember lehet egyben introvertált és szorongó is. Ha nem szoronganék, akkor is introvertált maradnék.

2022. jún. 14. 18:55
 17/18 anonim ***** válasza:
0.
2022. jún. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
#17. Most jött fel egy tök jó álláshirdetés, de azért köszi a biztatást. Meg a kérdést is, amit gondolom te tettél fel. (?)
2022. jún. 15. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!