Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Korkülönbség frusztráció?

Korkülönbség frusztráció?

Figyelt kérdés

Van egy új kollégánk, 6 év van közöttünk, én vagyok a fiatalabb, ugyanakkor én vagyok itt régebb óta és vannak olyan napok amikor nekem kell ellenőrizni a munkáját. (Vendéglátóiparról van szó, pincérek vagyunk)

Ma kifakadt, hogy én miért szólok neki, még csak egy hete van itt és különben is mindenki hibázhat.

Minden nap utána dolgozok, ami egy idő után eléggé idegesítő tud lenni.

Hogy lehet az ilyet kezelni? Ekkora frusztrációt okozhat a korkülönbség két nő között? (számára)

Esteleg van valami technika, hogy az ilyen érzékeny lelkületűeknek hogyan kell szólni, hogy ne sértődés legyen a vége?



2022. jún. 14. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk megoldotta a főnök. Letisztázta hogy a kolleganak ram kell hallgatnia.
2022. jún. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a korkülönbséggel van a gond, hanem az emberrel. Én is most olyan helyen dolgozok, ahol nálam 7-10 évvel fiatalabbak vannak.


De tudom, hogy ők régebb óta vannak benne, ezért gyakran kérdezek is tőlük..

2022. jún. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Speciel első munkahelyemen 19 évesen 50+ bácsik és nénik munkáját is ellenőriztem többek közt, meg még el is dumáltam velük.

Második szakmámban pedig volt hogy tanulóként fiatalabb volt a sofőr és a mentős is, ott egy kicsit tényleg frusztráló volt, hogy kié is a nagyobb felelősség :D

De 6 év, hát az azért nem annyira sok.

2022. jún. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"én miért szólok neki, még csak egy hete van itt és különben is mindenki hibázhat"


Ennél a pontnál kellett volna megmondanod, hogy neked az a feladatod, hogy segíts neki belerázódni abba, hogy nálatok hogy mennek a dolgok és természetesen mindenki hibázhat, de ettől még törekszünk arra, hogy legközelebb jobban csináljuk ugyanazt a dolgot. Nem az állása van veszélyben, hanem csak a hatékonyabb beilleszkedésen dolgoztok, nincs oka megsértődni egy-egy meglátáson, mert az ő érdekeit is szolgálja.



Én tanítottam már be nálam idősebbeket a munkahelyemen és korrepetáltam szüleim korabeli embereket szabadidőmben, mindenki tök normális volt, senki sem érezte megalázónak, hogy én mondom meg épp, mit hogyan kell helyesen csinálni. Megértették, hogy ez értük van vagy legalábbis nem én találtam ki és nem érzem magam kiskakasnak a szemétdombon és tök jól ment minden.

2022. jún. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne csinálj meg helyette semmit, mert rászokik, hanem teljesen nyugodtan küldd vissza megcsinálni, hogy légyszi tedd vissza, rakd el.. Ha pampog, akkor el kell mondani teljesen nyugodtan, hogy tudod, hogy új, azért is szólsz neki, hogy innentől tudja és nehogy lebasszák! Ha a korával jön, akkor állj értetlenül, hogy x év helyi tapasztalattal állsz ott, ő meg most jött, ne keverje a szezont a fa.ommal!
2022. jún. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!