Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha az egyik kollegád megkér,...

Ha az egyik kollegád megkér, hogy vigyél neki kávét és reggelit, belefér?

Figyelt kérdés
Az útóbbi egy hónapban kezdtem el dolgozni és hárman dolgozunk valakikkel, aztán már másodjára fordult elő, hogy az egyikük írt nekem, hogy mielőtt beérek vinnék-e neki egy kávét meg egy szendvicset? (én később megyek be egy órával..) Szerintetek ez csicskáztatásnak számit, vagy egy egyszerű szívesség? Nem mondom, hogy gyakran előfordult, de mégis úgy érzem magam ekkor, mint valami kiszolgáló.. az újakkal ezt gyakran megcsinálják?

2022. jún. 14. 16:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Hát, ha mondjuk egy szimpatikus csaj kér meg akkor ugrok szó nélkül, ha pasi akkor én csicskáztatásnak venném
2022. jún. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Ha te is kérhetsz tőlük ilyen szívességet, amikor el vagy havazva a feladatokkal, akkor belefér. Nálunk mondjuk inkább az van, hogy amikor megyünk ki valahova boltba, megkérdezzük a többieket, hogy nekik hozzunk-e valamit, vagy ha valamelyik kollégánk egész nap meetingel és ebédért sincs ideje kiszaladni, akkor hozunk neki valamit.
2022. jún. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ez a kollegám sok feladatot lát el, s van ezen kívül még egy munkahelye is, ha jól tudom.. de ezt az új emberekkel miért csinálják meg könnyebben? ő is tudna vinni magának ételt, ha nagyon akar
2022. jún. 14. 16:23
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Én nem venném sértésnek, vinnék neki, és én is kérnék tőle hasonlókat.


Emlékszem, az első munkahelyeim egyikén a felettesem elküldött kávét főzni, másnap meg én kértem meg, hogy András, készítenél egy kávét nekem is, ha már arra jársz? Végül hozott, de látszott rajta, hogy kicsit megütközött. XD Az én fejemben mi kollégák voltunk, akik megcsinálnak egymásnak ilyesmit, ő lehet egyoldalúra tervezte ezt a gesztust. 😂

2022. jún. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem belefér ha útba esik az üzlet.

Igaz, hogy a sonkás szendvicsüket néha megeszem mire beérek.

Főnök kávét és gyümölcsöket szokott hozni.

2022. jún. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%

Sokszor az új dolgozót tesztelik a többiek, így képet kapnak a kollégák és a főnökök is az új ember szorgalmáról, kompromisszumkészségéről, általános hozzáállásáról a feladatok végrehajtáshoz, a stresszhez.

Jó esetben, ha beválik az új lány/fiú, befogadják a csapatba és csökken az "extra" tennivalók száma.

De mivel mindenhol vannak gátlástalan emberek is, számítani kell azért a "csicskáztatókra" is.

Ha már sikerült beilleszkedni és túl van az ember a próbaidőn, amennyiben az illető nincs felettem rangban, az ilyeneket udvariasan leszoktatnám az ugráltatásról, akár nyíltan megbeszélve vele, akár valamilyen jól átgondolt kifogással.

2022. jún. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%

De csicskáztatás. Nekem ezsembe nem jutna ilyet kérni, és nem is hoznék :D

Pláne próbaidőn. Nagyon rossz, ha azon múlik, hogy mennyire teszel eleget ilyen kéréseknek...

2022. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%
Nekem nem férne bele, én se kérek senkitől semmit, csicskáztatnak más dolgokkal így is eleget, pl. légyszi töltsem már fel a tűzőgépét, miközben tudtommal nem vagyok a személyi titkára senkinek. A kedvencem az volt, amikor kötelező munkahelyi szülinapi ünneplések alkalmával épp én voltam az ünnepelt, és az egyik kollégám velem mosatta el a tortás tányérját.
2022. jún. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%
Van egy olyan kollégám, akinél ez belefér. De vele visszafelé is működik a dolog.
2022. jún. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
27%
En mindig epphogy beerek biztos nem vasarolgatnek masnak.. neki is ugyanannyi. Kiveve ha egy csaj az aki tetszik 😀
2022. jún. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!