Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg bunkóság lenne ilyet...

Tényleg bunkóság lenne ilyet kérni vagy teljesen belefér? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Munkahelyet szerettem volna váltani fizetés miatt, és kaptam is egy ajánlatot. Mondtam főnökömnek hogy felmondanék, és mondta hogyha csak a fizu a gond, akkor a cég meg tudja adni ebben az esetben azt a fizu emelést, de csak ha a másik cégtől viszek szándéknyilatkozatot, hogy tényleg annyit adnának ugyanazért a munkáért. Viszont a másik céggel még nem volt semmilyen megállapodás, csak szóban adták az ajánlatot, és mondtam nekik hogy még gondolkozom és visszahívom őket hogy döntöttem. Na már most én ezt a szituációt kicsit cikinek érzem hogy visszahívnám őket, hogy bocs, de mégsem érdekel a munka, de azért lécci küldjetek már egy szándéknyilatkozatot hogy amúgy ennyit adnátok, mert a mostani cégem belengette hogy ja azt ők is meg tudják adni, de csak ha van róla valami igazolás. Mit gondoltok erről a szituációról? Csak én érzem ezt nem fairnek a céggel szemben akik adták az ajánlatot, és a mostani munkahelyem képzel magáról sokat, és inkább váltsak tényleg, és fogadjam el, vagy teljesen belefér ilyet kérni, ilyen a munka világa, az üzlet, az üzlet?

2022. márc. 23. 11:51
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez bunkóság lenne.
Simán belefér.
Más válasz, kifejtem.
21 szavazat
1 2
 1/13 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Amúgy is akarna a fene olyan munkahelyne lenni, akik maguktól nem honorálják a munkámat (már ha jól dolgozom).

Ne hogy aztán két szék közé essél, ne legyél ostoba.

2022. márc. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondd a mostani helyeden, hogy vagy megadják a fizuemelést kérdezősködés és ilyen-olyan nyilatkozat nélkül, vagy már ott sem vagy. Túl sokat képzelnek magukról, igen, ezt jól látod.
2022. márc. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én lépnék:) Ne nézzenek már ennyire hülyének.

Erőforrás van a fizetésed emelésére, és meg is adnák... ami azt jelenti így is megéri nekik.. de csak akkor emelik ha a másik munkahely igazolja az ajánlatukat? kész vicc... lépni kell

2022. márc. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal, jó alkupozícióban vagy, ne hagyd, hogy a munkahelyed ezzel szorítson sarokba.
2022. márc. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sztem is ennyi: van egy jobb ajánlatod, menj oda.


Ez a szándéknyilatkozatosdi afféle főnöki trükknek tűnik, amiben van némi lenézős szívatás is. És ha végül "papír nélkül" is megadja a jobb fizut, neked kell majd hálásnak lenned, mert milyen jófej volt veled.


Lószart! Ez egy piac, ahol a pénz beszél, nem kell ilyen játszmákba belemenni.

2022. márc. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson semmi ilyet kérni a másik cégtől. Úgysem kapod meg az emelést a főnöktől. Volt ilyen főnököm, nem hiányzik, ott csalt, ahol nem szégyellt, örülök, hogy el tudtam jönni onnan, amint kaptam jobb ajánlatot.
2022. márc. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A főnököd nem hisz neked. És azt hiszi ezzel most megszivatott. És nem fog emelni ha ott maradsz , vagy nem annyit mint amit a másik munkahely ajánlott.



Hagyd ott

2022. márc. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszotokat! Igazatok van. Nekem is ezt súgta a "lelkiismeretem" vagy megérzésem vagy hogy mondják ezt. Csak azért ott volt a pénz meg a biztonság is ellenérvnek. De azért van egy határ amit nem vesz be a gyomrom.
2022. márc. 23. 12:15
 9/13 Senior Séf ***** válasza:
19%
Gyerekek, a munkaerőpiac nem papás-mamás-játék. Szigorúan üzleti alapon megy, jópofizásnak, álkorrektségnek nincs helye. Kérd el a cégtől a szándéknyilatkozatot, és kész Legrosszabb esetben nem adnak, de te legalább megtettél mindent.
2022. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

En váltanék a helyedben. A mostani főnököd azt hiszi, a nyúl viszi a puskát. Mindenképp váltanék, ez nem korrekt tőle, hogy vigyél ilyen nyilatkozatot. Én megötném a másik munkahelyen a szerződést, majd beadnám az A4est a mostani helyen. C'est la vie.

Gondolom még elég fiatal vagy, a munkáltatód meg valami tipik magyar kisvállalkozó, aki ha tehetné ingyen dolgozatna. Ne hagyd magad.

2022. márc. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!