Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen ketten vagyun...

Munkahelyen ketten vagyun pasik,de velem a nők valamiért eleje óta nagyon gerinctelenek. Miért viselkedik egy nő így egy férfival?

Figyelt kérdés

2022. jún. 18. 07:54
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ott nincs ilyen
2022. jún. 18. 10:20
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

34 éves vagyok, kereskedelemben dolgozok és ebben a szakmában sok nő dolgozik, így nagyjából 14 év alatt szereztem tapasztalatot a női kollégákkal kapcsolatban.


Az tény, hogy a nők a férfiakhoz viszonyítva tudnak sokkal gerinctelenebben viselkedni. Akadt olyan női kollégám is, aki beismerte, hogy ha választani lehetne ő inkább dolgozna férfival, férfiakkal, mint nővel, nőkkel. A lehetőségeket alapul véve lehet, hogy csak szimplán nem kedvelnek téged, esetleg nem vagy szimpatikus számukra. De abban is van ráció, hogy esetleg tetszel nekik. De az is lehet, hogy úgy állnak hozzád, hogy te vagy a férfi, ezért úgy gondolják, hogy neked többet kell/kellene teljesítened akár az egészséged árán is.


Utóbbival szembesültem sokszor én is a pályám során. Én ezt utáltam, és utálom a mai napig. Amikor elvárják, hogy segítsek, s ugrásra készen álljak, vagy vegyek ki bármit a kezükből, mert hát ők nők, s én pedig férfi vagyok, s kötelességem mindenben segíteni, mindent kivenni a kezükből.

Minap volt egy összeszólalásom az egyikkel, mert jelezte felém, hogy nem vagyok elég gyors. Pofavágást kaptam vissza, amikor közöltem, hogy azért odafigyelek az egészségemre, mert nem sok hasznomat fogja bárki venni, ha beáll a derekam, vagy hazavágom a gerincem. Vérig való sértődés volt a reakció. Bevallom, ha választani lehetne én sem dolgoznék együtt nőkkel. Ellenben minden egyes női kollégámat tiszteltem, s tisztelem a mai napig, akiknek az a szemléletük, hogy nem kell különbséget tenni munkában férfi és nő között.

2022. jún. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"Minap volt egy összeszólalásom az egyikkel, mert jelezte felém, hogy nem vagyok elég gyors. Pofavágást kaptam vissza, amikor közöltem, hogy azért odafigyelek az egészségemre, mert nem sok hasznomat fogja bárki venni, ha beáll a derekam, vagy hazavágom a gerincem. Vérig való sértődés volt a reakció."

Hát, én elküldtem volna a k*rva anyjába, az biztos. 😂😂

2022. jún. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
56%
Mert férfigyűlölő szexisták.
2022. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
41%
A stílusod alapján van egy tippem.
2022. jún. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

#14

Szia incel koma!

2022. jún. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Milyen a stílusom?
2022. jún. 18. 21:26
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves #13-as!


Nyilván ez egy munkahely, így a felmenők szidása szemtől szemben nem biztos, hogy hosszútávú itt maradást eredményezett volna. Így inkább próbáltam értelmesen viselkedni, s kulturált módon elmondani a véleményem. De tény, hogy ezt a fajta viselkedést én már nehezen bírom.

Bevallom nekem kissé kétszínűnek tűnik, amikor megy nyervogás arról, hogy ki a nő, s ki a férfi, valamint ki hány éves, vagy hogy van-e és ha van, akkor hány gyerekkel rendelkezik, ha munkáról vagy annak mennyiségéről van szó esetleg a pihenőnapok elosztása vagy a szabadság kiadása kerül szóba. De, ha szóba kerül, hogy férfiként mennyit dolgozok, vagy hogy van megírva a beosztásom, mert férfi vagyok és/vagy nincs gyerekem, akkor rögtön elindul a besértődés hulláma, hogy nem azzal kell foglalkozni, hogy ki férfi ki nő, vagy hány gyereke van, hanem milyen minőségű a munkája, mert mindenki egyenrangú.


#13-as voltam


34/F

2022. jún. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!