Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondanátok ha sokszor...

Felmondanátok ha sokszor tovább kéne maradtatok munka időn kívül, vagy ha ebéd szünetet ki se lehet venni ?

Figyelt kérdés

Sokszor ki se lehet menni szünetre, csak dolgozz ,pedig benne van a munkaidobe és az fél óra fizetetlen ... plusz még maradj dolgozni mert van még mitz csinálni... mindig van ..

Boltban dolgozok, csinálni kell mindent ,mikor hol .

Ha be vagy írva pl 5ig akkor 5kor zárhatod a kasszát is, akkor megint tovább vagy mint ami be van írva, amivel elszámolnak.

Úgy idegesít az ilyen dolgok.

Fizetés nem sok

7bol 5-6napot mindig jönni kell

8oraba



#fizetés #munka #szünet #idegesség #Túlóra ami nincs #Gyomorégés mindig
2022. jún. 22. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Ez a hivatásod
2022. jún. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha lenne másik hely, nyilván felmondanek
2022. jún. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

Ilyen szinten szerintem teljesen korrekt. Kb minden munkakörben ez van, ahogy a zárást, úgy az utazás idejét sem veszik a munkaidőbe.


Én nem vagyok az a fajta, akinek kiesnek a kezéből a munkaeszközök, amint egészet üt az óra. Befejezem szépen a gondolataimat, lezárom a napot békében. Ez általában maximum fél - 1 órával nyújtja meg a munkaidőm, de annyit napközben el is szarok (szó szerint akár). Na a túlóráztatás az más lenne. Azt nem fogok. Engem nem érdekel, hogy a nem létező családomra kell hivatkoznom vagy a nem létező vonatomra, amit elérjek, ha 8 órás a munkaidőm, akkor hagyjanak a fszomba a túlórákkal. Valahol muszáj meghúzni a határokat, engem sem lehet hívogatni, mint egy barom, a munkaidőmön kívül. De azért igyekszem korrekt lenni és némileg rugalmasan hozzáállni a dolgokhoz, a saját határaim betartása mellett.

2022. jún. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Mindenki eldöntheti mi fér bele neki és mi sok, miből van elege és mikor váltana. Valaki csinálná amit te, akár heti 7 napban is, nem érdekli. Inkább meghalna 55 évesen a gürizésben, de nem érti mit nyavalyogsz.


Én eleve nem dolgoznék boltban, másrészt nem dolgoznék 6 napot, ha már itt tartunk 12 órákat se többé. Volt amikor igen, mert olyan helyzetben voltam, más meg akkor nem csinálta volna.


Ha eleged van, hagyd ott, nézz mást. Lehet sok helyen mókolnak ilyenekkel, de olyan nincs, hogy nem mehetsz ebédelni sem, ez nevetséges. Aki erre azt mondja hogy normális, az egy idióta lábtörlő.


Törvény bünteti ha nem kapod meg a kiírt szüneteid, azzal nem lehet szórakozni. Alapból az ebédidő bele sem számít a szünetekbe, azon KÍVÜL kell még biztosítaniuk időt. Szóval nyugodtan járj utána ennek, szórakozzanak az anyjukkal.

2022. jún. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

szünet az jár.. ha nem engedi kivenni, feljelentem. Ha az alapvető emberi jogaimat sérti (nem enged ki pisilni) akkor is feljelentem.


amúgy a többivel nincs gondom. 5ig tart a munkaidő akkor 5:00 kor fogom zárni a kasszát. tovább csak akkor maradok ha 24 órával előre bejelenti a túlórát és én azt elvállalom.


Nálunk ugyan azt eljátszották.. mondják,hogy a főnökök nem szeretik ha nem járunk be túlórázni.. mondom, oké, akkor hozd a felmondásomat és itt se vagyok. Nos azóta eltelt 5 év, még mindig nem hozták a felmondásomat.. de akkor megyek túlórázni amikor én akarok.

2022. jún. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Állítsd falhoz a górét, hogy van egy munkaszerződés, ezt vállaltad, ezt teljesíted.

Ha nem enged ki pisilni, akkor a kasszába ereszted...

Neked kell dönteni, hogy munkavállalóként dolgozol vagy rabszolgaként.


Én lebeszélném a fejessel és ha nem érti meg, mehet ő a kasszába, részemről meg nyaralok egyet legalább;)

2022. jún. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

En fel. Nekem egy ora a szunetem, 3x veszem ki egy nap, 15-15-30 perc felosztasban, ha valamiert az egyik rovidebb, akkor a masik hosszabb, tok mindegy, de a 60 percet letoltom. Korabban nem megyek be, tovabb csak indokolt esetben maradok. (Ritkan bent maradok plusz 10 percet, ha nagyon be akarok meg fejezni valamit, illetve ha orat kell csusztatnom, de az a sajat dontesem, melyik nap van hozza epp kedvem.)

Mondjuk nem veletlenul nem boltban dolgozom, hanem olyan munkahelyen, ahol ez igy mehet mindenkinel. Van aki nem veszi ki a szunetet, csak kiszalad kb ketszer egy gyors cigire es egesz nap max 15 perc a szunete, de ez is a sajat dontesuk, van 1-2 kollega ilyen kattanassal, hogy neki sietnie kell, o dolguk.

2022. jún. 23. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A plusz bennmaradást még talán elnézném,úgy tudom boltokban,vendéglátásban ez elég gyakori de azt biztos nem tűrném el hogy enni se mehetek el,8+ órát nem lehet normálisan végigcsinálni evés nélkül.Helyedben folyamatosan keresnék másik lehetőséget,bár úgy tudom ilyen pozícióban elég gyakoriak az ilyen trükközések,kihasználások
2022. jún. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!