Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sértő a cukorka borravalónak...

Sértő a cukorka borravalónak ha kaját rendelek?

Figyelt kérdés

Készpénzzel akartam fizetni. Megrendeltem a kaját és annyi volt itthon, hogy a kaja ára és a borravaló. Kihozták és a futár pont annyit kért a kajáért amennyi volt nálam. Mondtam, hogy kevesebb volt a neten, aztán megmutatta a számlát meg mondta, hogy a neten is ki volt írva, hogy több.

Így nem tudtam neki képszpénzben borravalót adni és megkértem, várjon. Beszaladtam a konyhába és kivettem egy cukorkát a kosárból. Odavittem neki és mondtam ezt is vigye el. Erre mérges lett az arca, megfordult és faképnél hagyott.

Én nem akartam feldühíteni, de nem tudtam neki borravalót adni, mert minden pénz elment a kajára, de nem akartam azt se, hogy üres kézzel távozzon?

Mit kellett volna tennem?


2022. jún. 27. 17:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Igen, sértő a cukorka. Elhiszem, hogy csak jót akartál, ez most így alakult
2022. jún. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Nao válasza:
85%
Hát akinek ilyen a reakciója, annak nem is szívesen adnék borravalót:P Szerintem rendes tőled, hogy próbáltad jobbá tenni a szitut:,) Ha nem volt borravaló nálad akkor nem volt, nincs mit tenni, és nem is kötelező adni tudtommal
2022. jún. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkoztam már én is csokival, de én elmondtam, hogy sajnos nincs itthon készpénzem és nem tudok borravalót adni, de egy csokit igen. :) Nem fogadták el, de mosolyogva mondták, hogy semmi baj, majd legközelebb. Lehet, hogy csak a kommunikációddal volt baj. Meg mondjuk az egy darab cukor is elég olcsó...
2022. jún. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A kortól is függ, hogy hány éves az, aki így cselekedett. Egy gyerek-fiatal esetében azért jó fejségre vall, hogy próbálta menteni a helyzetet.

Idősebb esetében viszont cink.

2022. jún. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én jeleztem neki hogy nem maradt borravalóra pénz és azért a cukorka.
2022. jún. 27. 17:48
 6/17 A kérdező kommentje:
22 éves.
2022. jún. 27. 17:50
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Mennyi és milyen cukorka volt? És hogyhogy több volt a számlán, mint ahogy láttad a rendeléskor?
2022. jún. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%
szerintem félreértette és azt hitte gúnyolódásból ad neki egy fiatal csaj cukorkàt
2022. jún. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%
Nézted a Reszkessetek betőrőket, és ötletet merítettél a rágóból? A 12 éves unokám, ha kaját rendel, mindig ad borravalót is. Mert így nevelték. 22 évesen ez a viselkedés már szégyen. Egy szem cukorkát még gyereknek sem adnék... Lehet lepontozni. Azt meg el nem tudnám képzelni, hogy nincs otthon kp. Nekünk pl.az előszobában a cipősszekrény fiókjában mindig van egy csomó aprópénz (százasok, kétszázasok), mert mindig odarakjuk, pont emiatt, ha hirtelen kell kp-ban fizetni, vagy a futároknak borravalót adni.
2022. jún. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%

Jézusom, miért nem egy marék kavicsot adtál borravalónak?

Te pszichiátriai kezelés alatt állsz ugye?

2022. jún. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!