Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen kollégával?

Figyelt kérdés

A főnököm elment nyaralni egy hónapra, és nem teljesen kimondva, de részben én helyettesítem, (legalábbis a nagyfőnök mindig nekem szól, hogy osszam tovább a feladatokat és aztán nekem kell beszámolnom róla, hogy hogyan haladtunk és indokolni, hogy miért nem fejeztük be időre).


A kollégáim többsége régebben van itt, mint én. A többség nagyon segítőkész és rendes, viszont van két kollégám, akikkel nehéz. Az egyikükről szeretnék kérdezni, hátha kapok valami jó ötletet, hogy hogyan lehet megoldani ezt a helyzetet?


A másik kollégám csak akkor dolgozik, ha “ott állok fölötte”.


Mindig arra hivatkozik, hogy “nem tudja megcsinálni” (pl. nem tud megtalálni egy fájlt), “nem kapott jogosultságot” (mondjuk email helyett ráírhatott volna a jogosultság adójára teamsen, vagy felhívhatta volna, hogy enélkül nem tud haladni), “nem szeret egyszerre két feladaton dolgozni” (ezért nem kezd el másikat, ha az elsővel elakadt) és akár két nap múlva is pont ugyanott tart, mint mikor leraktam a teams-t.


Ha “vonalban vagyok”, akkor szépen halad, bár néha ilyenkor is elakad, de vagy én segítem ki, vagy behívunk valakit, aki ugyanabban a munkakörben van, mint ő (neki elvileg 20 év tapasztalata van, a másik kollégának, akit behívunk segíteni 8).


Ti mit kezdenétek a helyzettel? Inkább ránéznétek többször és felügyelnétek, cserébe a többi kollégára (akik csinálják szépen a feladatukat, bár ha én nem intézkedem, akkor nekik nyilván lassabb/több munka/több hiba stb.) több feladat hárulna, vagy lejelentenétek, hogy ez a kolléga nem fejezte be időben a feladatot és nem foglalkoznátok vele többet, mint a többiekkel? Esetleg van egyéb ötletetek, hogy mit lehetne csinálni?


2022. júl. 2. 23:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem a másik, hanem ez a kollégám csak akkor dolgozik. Átírtam és nem vettem észre, bocsi :)
2022. júl. 3. 00:02
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hagynám, ahogy van, viszont ha nem lenne kész határidőre nem segítenék neki az utolsó pillanatban. Ezután jelenteném csak.
2022. júl. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég átlátszó kifogások,csak lusta dolgozni,mivel nincs itt a főnök aki lecseszné jàtszik veled mert làtja hogy megteheti.Hagyni kell csináljon amit akar és amikor nincs kész időben a munka lehet ráborítani a vizes lepedőt hátha észbe kap.

20 éves tapasztalattal 100% tudja hogy mit kéne csinálni,pl ha valamit nem tud vagy nincs engedély nem jókedvűen üldögél az hanem szól valakinek hogy segítsen,szimplán szrik az egészbe.

2022. júl. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%

Talán nem úgy kéne bánni a dolgozókkal, mint a bölcsödésekkel ("felügyelem, figyelem, lejelentem") hanem, mint ép eszű, döntésképes -felnőtt- emberekkel. Akkor tudná, mit csináljon, mi a dolga.

Ez a sok szarakodás, felügyelés, belepofázás a baj. Gondolom,a nulla gyakorlattal rendelkező, a mindenhato nagyfőnöknek van egy felesleges, hülye heppje, hogy mit hogyan kéne csinálni és hiába a húsz éves gyakorlat, ha itt pont ellenkezőjét várják kb, mint amit húsz évig csinált.

2022. júl. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 Ez így azért nem igaz. Ő is fél évvel előttem váltott (nekem még tart a próbaidőm), és szerintem az előző cégnél sokkal kisebb volt a feladatköre, mint itt.


Ott volt két ember (egy PM és valaki az én pozíciómhoz hasonlóban), aki csak alá dolgozott és tálcán adta neki a feladatokat, előre lepreparálva (az előző helyemen én is így adtam át a feladatot, bár szerintem neki még jobban előkészítették). Most meg én egyedül vagyok 6 emberre. Én is érzem, hogy néha az én feladatkörömet is csinálja itt mindenki, de én meg nem tudom a sajátomat csinálni, mert a főnökömét vagy a Projekt Manager-ét csinálom. Ráadásul amúgy, hogy normálisan csináljam, amit az előző cégnél, akkor csak egy emberrel kéne foglalkoznom.


Mondjuk azt is hozzá kell tennem, hogy a juniorokkal és nagyon bonyolult problémák esetén csináltam csak azt, hogy ott ültem fölötte és segítettem, akár napi többször, ha elakadt. Ő meg elvileg senior.

2022. júl. 3. 10:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen egyszer (!) megmutatnám neki ÉS leíratnám vele (!) a felmerülő problémákra a megoldást, de ezt követően a sorsára hagynám, - s ha kell, a kellő pillanatban "bedobnám a medencébe", (nem érdekel, ha ezt követően kivágják az utcára)! Nekem is volt egy olyan "kollégám", aki folyamatosan feszegette a határokat, tesztelte a munkakörnyezetet, hogy mi az, amit még megtehet következmények nélkül, (profi munkaerő létére viselkedett úgy, mint egy kezdő hülye gyerek,) - aztán belefutott abba, hogy átlépte "AZT a piros vonalat". Amikor beindult a gépezet az eltávolítására, akkor már próbált "visszacsinálni mindent", de "lekéste a vonatot"! Kérdezd meg, hogy ki hullajtott érte könnyeket, - miután amerre járt, csak szemétkedett, legénykedett mindenkivel! -Sejtem, hogy tudod a választ is!
2022. júl. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!