Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez tappenzcsalasnak számít?

Ez tappenzcsalasnak számít?

Figyelt kérdés
Ha az illető nem dolgozik (boltban) hónapok óta, mert olyan fájdalmai vannak (végtag, hát), viszont nyaralni elmegy, és ugyanúgy éli az életét, csak épp dolgozni nem jár. Egy ismerősömrol van szó, és félek, hogy megüti a bokáját ezzel.

2022. júl. 5. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez egyértelműen az. A munkáltató feljelentheti emiatt.
2022. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Én most kezdtem új munkahelyen.

A főnök elmondta, hogy elmehet táppénzre bárki, ha táppénz kell neki. De akkor jobban teszi, ha "ki se mozdul otthonról". Mert ha meglátja a városban és nem gyógyszertár vagy orvos felé megy, akkor garantálja, hogy többet nem kell dolgoznia mennie és örüljön is a dolgozó, ha nem lesz jogi következménye.

2022. júl. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Azért a táppénz nem feltétlenül jelenti, hogy valaki fekvőbeteg. Lehet valaki munkaképtelen egy törött karral is.
2022. júl. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Egyertelmu, hogy az.

Biztos nem engedtek el szabadsagra

2022. júl. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Shaddark ***** válasza:
14%

Ha az orvosa tud róla akkor nem gond szerintem.

Valakit szanatóriumba küldenek táppénzen is, jelen esetben a gyógyfürdő erre a betegségre szerintem kifejezetten jót tehet neki.

2022. júl. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Alapesetben a táppénzen levőnek otthonában kell pihennie, és mindent meg kell tennie a gyógyulás érdekében.
2022. júl. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Jóemberek! Ha valaki a munkáját nem tudja ellátni, olyan a betegsége vagy az állapota attól még nem feltétlen kell feküdnie az ágyban!


Nekem volt vállműtétem, 4 hónap OUT. Abból az első héten feküdtem, a többi pihentetés és rehabilitáció. Akkor én ne menjek 15 hétig sehova, mert az táppénzcsalás? :DDD


Ha valakinek mondjuk akár csak könnyű fizikai munkája is van, nem tudja ilyen állapotban nap mint nap csinálni. Gondoljatok már bele...

2022. júl. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Tzdod, uccsó, ha igazad lenne, senki se azaroioná üdülésre a szabadságát, hanem táőőénz alatt ildaná meg.
2022. júl. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor szerinted vállműtét után 1 héttel mar mindenki dolgozzon igaz?
2022. júl. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!