Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Számít hogy a bruttó fizetés...

Számít hogy a bruttó fizetés 20 ezerrel kevesebb vagy épp több?

Figyelt kérdés

Felvettek egy helyre, tapasztalatlanságomból adódóan nem olvastam el a szerződést amit írtunk, csak aláírtam... 🤦‍♂️

Bruttó 300 ezer volt megbeszélve, erre 280-at írtak a szerződésre. Később vettem észre, már aláírtam addigra. Felhívtam a kisfőnököt, de mint aki nem is emlékszik meg "dehát a nettódban az nem számít majd"

Van értelme kiállnom az igazamért? A nettót t~nyleg megadják 300-ra, csak gondolom így valamit ügyeskedni akarnak vele...



2022. máj. 31. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

13 300 Ft ha nincs adókedvezményed.

Annak amúgy semmi értelme nincs, hogy 186 200 Ft-ot átutalnak neked, és 13 300 Ft-ot meg odaadnak borítékban. Ez nem az összeg, aminél ügyeskedni szoktak.

Azt, hogy neked számít-e 13 000 Ft vagy sem, neked kell tudnod.

2022. máj. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A tapasztalatlan pályakeződvel ügyeskedtek. Undorító. Állj ki magadért nyugodtan (és kezdj el másik helyet keresni közben, mert borítékolható, h lesznek még bajok.)
2022. máj. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne számítana nettóban? Lehet, hogy "csak" kb. 13.000,- Ft, az nem nulla. Hogy neked ez megér-e egy harcot, azt te tudod.
2022. máj. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

25 év alatti vagyok amúgy. Picit átverve érzem magam, pedig eddig minden tekintetben korrektek voltak.

Igazából először azt hittem, csak véletlenül elírták, de a reakciója mindent elárult. Úgy csinált mintha mi egy nettó bérben állapodtunk volna meg, és mondta, hogy az nem változik (amúgy kb annyi amennyinek kéne lennie). Én soha nem beszéltem nettó fizetésről mindig, mikor beszéltünk róla, hangsúlyoztam, hogy ennyi meg annyi bruttó.

Szóval ja, első normális munkahelyem lenne, hangsúlyozták, hogy ők hosszútávra terveznek, oszt ezzel indítanak...

2022. máj. 31. 15:29
 5/12 A kérdező kommentje:

A felismerhetőség miatt más összeget írtam, de már szerintem úgyus mindegy, így is felismerhető...

Szóval, valaki kiszámolná, hogy pontosan mennyi is a különbség 290 ezer és 270 ezer között?

Naponta ezek mennyit jelentenének nettóban? (heti 5 nap) Köszi🙋‍♂️

2022. máj. 31. 15:33
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Te is ki tudod számolni: [link]
2022. máj. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem működik, meg nincs lehetőség kiválasztani, hogy szja mentes vagyok. Vagy csak én nem értek hozzá.
2022. máj. 31. 15:38
 8/12 anonim ***** válasza:
De az ott lesz, hogy mennyi az szja...
2022. máj. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, így már értem mi akart ez lenni. Te is annyit kapsz, mint egy bruttó 300-as senior. Ide vezet az szja mentesség, lenyomja az árakat és végül senkinek se jó. Neked azért, emrt kevesebbet kapsz, a seniornak meg azért mert nem őt veszik fel.
2022. máj. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez a szabály valószínűleg elég sok feszültséget kelt a munkavállalók között.
2022. máj. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!