Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Várjak, vagy mondjak fel?

Várjak, vagy mondjak fel?

Figyelt kérdés

Jelenleg próbaidőn vagyok egy cégnél, irodai munka.

Nagyon szorongok, az eleje óta, de ez 80%-ban magam miatt van, nem a munka miatt.


A főnök jelezte az elején, nem baj, ha hibázol, mert nem véletlen próbaidő, csak ugyanazokra ne ugorj rá egymás után többször.

Szinte kényszeresen jegyzetelek magamnak a munka során, a legapróbb részleteket is, hogy nehogy valamit elszúrjak.

Vannak protokollok, amiket használok - számos esetben nem egyértelmű, ilyenkor kérdezek.


Amikor kérdezek, sokszor a válasz, hogy nézzem a protokollt, mire elmondom, hogy megvolt, nem találok benne releváns infot a kérdésemre.

Valaki jön, megnézi, ja, ahhaa, hát igen ez tényleg más. Ilyenkor kapok érdemi választ, de sokszor 2 ember 5 különbözőt mond, aminek a vége, hogy olyan emberhez kerül tovább a feladat, aki egy 6. megoldást szeretne, és visszakapom, hogy el van rontva az anyag, javítsam.


Nyilván erről a főnök is tud, ahogy a 3 ember 6 vélemény problémáról is.


Nem vagyok egoista, és egy percig nem vitatkozom, ha hibáztam, elismerem. Nyilván ez további szorongással jár, hogy úristen megint egy hiba. Még ha valami jelentéktelen dátum elírás is, akkor is, hogy miért nem vettem észre.


Ez az egyik része.


A másik a közösség.

26 éves vagyok, a saját korosztályommal kissé nehezen találom a hangot. Az irodában többnyire fiatalabbak vannak.

Óriási hangzavar van, és én valahogy nem tudok azonosulni azzal, hogy mindenki kimerítően részletezi a magánéletét (értsd minden téren), naponta 5x elmeséli ugyanazt a sztorit valakinek.

Teljesen más életstílusom van, más érdeklődés stb.


Elfogadok mindenkit olyannak, amilyen, nem vagyok előítéletes, tényleg.

Csak az, hogy én nem vagyok ilyen, nem tudom, hosszú távon mennyire férnék bele az összképbe. Mert az interjún volt erről is szó, hogy elvárnák egy szinten, hogy legyél közösségi ember.

Múltkor voltam egy rendezvényen pár emberrel, de nem volt az igazi.


Nagyon lelkiismeretesen csinálom a dolgom, ezt megerősítette a vezető is.



De ezek a dolgok, amiket fent leírtam szétszednek belül.



Pár hét van a próbaidőből. Jelezték, hogy kicsit rá kellene koncentrálni a hibákra, mert fogy az idő.



Attól rettegek, hogy ki fognak rúgni, hiába próbálkozom kényszeresen.


Jelenleg mellette tanulok is, terv szerint tavasszal végzek.

Azon gondolkozom és azért írtam ezt le, mert nem tudom, mit tegyek.


Van annyi tartalékom, hogy haza tudnék menni, és kihúznám belőle tavaszig, mire végzek. De nem tudom, ez mennyire lenne jó döntés.


Ahogy azt sem, ha most várok 1-2 hetet, holott benne van, hogy nemhogy jobb nem lesz, inkább rosszabb.



Nyugodtan rám lehet ereszteni a frusztrációt, meg el lehet küldeni melegebb éghajlatra, de ha van normális válasz, azért hálás lennék.


2022. júl. 17. 08:41
A kérdező szavazást indított:
Várjak
Mondjak fel, és koncentráljak a sulira
12 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az még nem jutott eszedbe, hogy próbaidő alatt is kereshetnél másik munkát, és ha találsz jobbat, akkor lelépsz?

Miért kell várni, hogy kirúgjanak a semmibe, pláne, ha neked is rossz?

Addig meg ugye lehet adni esélyt a dolognak, de nem ez a csúcs, ahogy elnézem.

2022. júl. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%

Esetleg írhatunk egymásnak privátban kérdező!


Én nemrég hasonló helyzetben kényszerültem felmondani (szintén irodai munka, önbizalomhiányból IS fakadóan.)


Hacsak nem zavar, hogy majdnem kétszer annyi idős vagyok nálad...


Melyik nemhez tartozol? Ez nem derült ki a leírásodból egyértelműen.

2022. júl. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértem a munka részét, voltam én is ilyen helyen és ez frusztráló tud lenni.


Én várnék a helyedben, mert a leírásodból úgy tűnik, hogy extrémen szorongsz. Ha nem tetszik a hely és eldöntöd, hogy a próbaidő végéig maradsz, akkor felfoghatod ezt úgy, mint egy próbatételt, hogy legyőzd vagy enyhíts a szorongásodon az ilyen helyzetekkel kapcsolatban, amikor az ember nem tudja pl hogy mit kell csinálni, illetve a korosztályod közelében is lehetsz.


Ezt úgy hívják, hogy élettapasztalat.

Ha pedig letelt a próbaidő, felmondhatsz és kereshetsz egy olyan munkahelyet, ami jobban illik hozzád.

2022. júl. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha a munka amit csinálsz tetszik neked akkor azt tanácsolom neked, hogy várj.


Hasonló vagyok én is, rengeteg különböző emberrel dolgozok együtt.

Mivel külföldön élek így a munkahelyen elég sok országból érkező ember a munkatársam.

Mindenki nagyon rendes de ettől függetlenül sem megy igazán az integráció a részemről. Egyszerűen azért mert nem érdekel. Bemegyek dolgozni, letudom a 8 órát és kész. A mások magánélete teljesen hidegen hagy.


Szóval ha a munka tetszik akkor várj.

Máshol is hasonlóan éreznéd magadat valószínűleg. Az emberek többsége beszédes és igényli is ezt a környezetet. Akik pedig nem,azok mindíg érezni fogják ezt amit most te is.

2022. júl. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.


A munka igazából nem rossz, csak ezek a kis súrlódások sokat rontanak, a protokollok kapcsán. Hogy próbálnád követni, de x ezt mondja, y azt, z meg kiad egy körlevelet, ami felülírja a protokolt is meg x, y álláspontját.

És ez heti, sokszor napi szinten.


Dolgoztam külföldön is, tudom, milyen, ott nem volt amúgy ennyire vészes, az integráció nyilván érződött ott is, de szerencsére a kis pár perces beszélgetésekkel elvolt mindenki.


Ez az A-tól Z-ig elmesélem az életem mindenkinek napi 2x áll távol tőlem.

2022. júl. 17. 10:09
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Most meg kell becsülni a munkahelyet, nem hallottad a legfőbb vezért?
2022. júl. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs, de milyen irodában vagy ahol többnyire nálad, 26 évnél fiatalabbakkal vagy együtt?
2022. júl. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2 esnek mondom nem bantasbol részleteket nem tudok, de hiba volt. Tudom mert voltam hasonló szituban es megbantam. Majdnem kétszer ennyi idősen jól meg kell fontolni sajnos.
2022. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Vártam, a főnök bizalmat szavazna, meg adna időt is, csakhogy van itt egy de.


Jobbnak látom, ha jó viszonyban köszönünk el egymástól, minthogy maradok és amellett, hogy továbbra sem tudok (hangsúlyozom, nem tudok, nem arról van szó, hogy nem akarok) változtatni, ott lesz egy extra nyomás a főnök részéről - amit ő maga mondott ma.


A kérdésre, hogy miért nem tudok változtatni, azt mondom azért, mert én sem tudom és nem érzem, hol csúszik hiba a gépezetbe.


Ebben most ennyi volt sajnos.

2022. júl. 21. 19:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyan, ne add fel, bánni fogod!
2022. júl. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!